دراگون به ایستگاه بین‌المللی فضایی رسید

تهران- ایرنا- سفینه فضایی دراگون در ایستگاه بین‌المللی فضایی پهلو گرفت و به این ایستگاه متصل شد.
کلمات کلیدی: [ صفحه اول] [ سایر] [ علمی] [ علوم] [ فنآوری]


مطالب مرتبط

ایستگاه فضایی بین‌المللی را از کجای زمین می‌توان دید؟

ایستگاه فضایی بین‌المللی هنگامی که آخر هفته گذشته در حال پرواز بر فراز آمریکای شمالی بود شانس با برخی افراد یار بود و توانستند آن را مشاهده کنند.

زنبورهای ستاره‌ای آماده مأموریت فضایی می‌شوند

تهران- ایرنا- یک فضانورد مستقر در ایستگاه بین‌المللی فضایی از آزمایش موفقیت‌آمیز سخت‌افزار زنبورهای ستاره‌ای (یکی از دستیاران رباتیک ناسا) خبر داد؛ این آزمایش زنبورهای ستاره‌ای را برای آغاز مأموریت خدمات‌رسانی خود در ایستگاه بین‌المللی فضایی آماده می‌کند.

آزمایش خدمتکاران رباتیک در ایستگاه فضایی

تهران- ایرنا- ناسا امروز در وب‌سایت خود از نخستین آزمایش سخت‌افزار ربات‌های خانه‌دار در ایستگاه فضایی خبر داد. ربات‌های مکعب شکلی که قرار است در آینده بسیار نزدیک وظیفه خانه‌داری و نظافت ایستگاه فضایی را بر عهده بگیرند.

فهرست هوشمند در انبارهای فضایی

در ماه‌های اخیر روسکاسموس دستگاهی را به ایستگاه فضایی فرستاد که فهرست هوشمند بار انبارهای ایستگاه بشمار می‌رود و هر محموله و قطعه یا جعبه، بارکد خود را دارد و از طریق این دستگاه فضانوردان می‌توانند به فوریت محل قرار گرفتن آن را در انبارهای ایستگاه پیدا کن

روایتی تکراری از تراژدی 8 ساله ایستگاه‌های دوچرخه مشهد؛ ایستگاه‌هایی که خاک می‌خورند

ایستگاه‌های دوچرخه در مشهد سوژه‌ای تکراری در مشهد است که هر میزان که به آن پرداخته می‌شود به همان اندازه نیز پاسخگویی مسئولان نیز در مورد آنها کمتر می‌شود.

ا‌تصال ایستگاه راه‌‌آهن تهران به ایستگاه مترو با تونل زیرزمینی

فاتح لیگ هجدهم پرسپولیس یا سپاهان

هجدهمین قطار لیگ برتر به ایستگاه پایانی رسید و همه منتظر هستند تا جام قهرمانی را کاپیتان فاتح این دوره از لیگ بالای سر ببرد

برآورد دقیق خسارت کشاورزی سیل اخیر با تصاویر فضایی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با استفاده از دانش فضایی برآورد دقیقی از خسارات وارده بر محصولات کشاورزی در سیل اخیر صورت گرفت و به وزارت کشور ارسال شد.

ساخت و پرتاب ماهواره به بخش خصوصی واگذار می شود

رئیس سازمان فضایی ایران از صنعتی سازی زیرساختهای فضایی کشور توسط بخش خصوصی خبر داد و گفت: بخش خصوصی برای قراردادن ماهواره در مدار، فعال می شود و ما دیگر ماهواره را در زمین تحویل نمی گیریم.

رویای پدیده شهر خودرو برای آسیایی شدن

قطار لیگ برتر هجدهم به ایستگاه پایانی خود رسید و مردان پدیده شهرخودرو امشب مقابل ماشین سازی تبریز صف آرایی می‌کنند.

ویدئو / ادامه بلندپروازی دو رقیبِ فضایی و ادعایی درباره ایدز

دو شرکت فضایی «اسپیس ایکس» و «بلو اوریجین» همچنان به رقابت با یکدیگر ادامه می‌دهند و به‌تازگی هرکدام از یک برنامه تازه و بلندپروازانه خبر داده‌اند. از سوی دیگر، ستاره‌شناسان توانسته‌اند جامع‌ترین تصویر از جهان هستی را به دست آورند. در ژاپن هم به‌تازگی سری

ایران به جمع کشورهای دارای ایستگاه شارژ خودرو برقی پیوست

تهران - ایرنا - مدیرعامل گروه مپنا گفت: نخستین ایستگاه شارژ خودروی برقی در تهران توسط این شرکت احداث شد و بدین ترتیب کشورمان به جمع کشورهای دارای ایستگاه شارژ خودرو برقی پیوست.

رویای ایرانیان با ویلموتس؛ رویش فوتبال هجومی- میثم ناصرنژاد*

همدان- ایرنا- با انتخاب «مارک ویلموتس» به عنوان سرمربی جدید تیم ملی، حالا فوتبال کشورمان وارد فضایی متفاوت با تفکرات کارلوس کی روش سرمربی پیشین در آوردگاه های بین المللی می شود.

رویای ایرانیان با ویلموتس؛ رویش فوتبال هجومی- میثم ناصرنژاد*

همدان- ایرنا- با انتخاب «مارک ویلموتس» به عنوان سرمربی جدید تیم ملی، حالا فوتبال کشورمان وارد فضایی متفاوت با تفکرات کارلوس کی روش سرمربی پیشین در آوردگاه های بین المللی می شود.

تکمیل آخرین مرحله انتخابات هند

کار آخرین مرحله از مراحل انتخابات و رای گیری هند موسوم به (لوک سبها) امروز به ایستگاه آخر خود خواهد رسید.

جایزه بوکر بین‌المللی برای اولین بار به یک نویسنده عرب‌زبان رسید

میزان بارندگی در صدرآباد میبد به 16 میلی متر رسید

یزد- ایرنا - کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی یزد از ثبت 16 میلی متر بارندگی در ایستگاه باران سنجی صدرآباد میبد در 24 ساعت گذشته خبر داد.

سامانه بارشی 46 نقطه سیستان و بلوچستان را فرا گرفت

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی از ایستگاه های بارانسجی تا صبح امروز از 46 ایستگاه هواشناسی و بارانسنجی سطح استان بارندگی گزارش شده است.

سامانه بارشی 46 نقطه سیستان و بلوچستان را فرا گرفت

زاهدان- ایرنا- مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی از ایستگاه های بارانسجی تا صبح امروز پنجشنبه از 46 ایستگاه هواشناسی و بارانسنجی سطح استان بارندگی گزارش شده است.

شراکت راهبردی واشنگتن وآنکارا به ایستگاه فشار وتحریم رسید

تهران- ایرنا- سلسله اختلافات سیاسی- امنیتی میان ترکیه و آمریکا موجب به زوال رفتن اتحاد استراتژیک آنان و نهایتا بکارگیری اهرم های تحریم و فشار اقتصادی آمریکا علیه آنکارا شده است.