ارتباط بین حکمت دینی و الهی و حکمت رسمی در غرب شکست خورده است

رئیس انجمن حکمت و فلسفهٔ ایران و چهره ماندگار فلسفه کشور معتقد است که یکی از آفت‌های بزرگ که در علم امروز ما که در دانشگاه‌های ما نیز وجود دارد این است که علم ما آگاه به مسائل و مشکلات روز جامعه نیست.مطالب مرتبط

حکمت های غیبت امام عصر(عج)/ غیبت امام سرّی از اسرار الهی است

حکمت غیبت از دو دیدگاه عقل و روایات قابل بررسی است که بحث های مختلفی در این باره شده است. البته هیچ یک از این بحث ها، علت تامه غیبت نیست بلکه وجهی از وجوه غیبت است.

برگزیدگان جشنواره حکمت و نیایش تقدیر شدند

آیین اختتامیه جشنواره حکمت و نیایش با محوریت نهج البلاغه و صحیفه سجادیه با حضور عبدالهادی فقهی زاده برگزار شد.

تمایز اساسی حکمت متعالیه در رویکرد عرفانی آن است

ملاصدرا بنیانگذار مکتب فلسفی حکمت متعالیه به عنوان سومین مکتب مهم فلسفی در جهان اسلام است. از نظر او تمایز اساسی حکمت متعالیه نسبت به سایر مکاتب فلسفی در رویکرد عرفانی آن است.

بزرگداشت ملاصدرا برگزار شد/ آینده اندیشه از آن حکمت متعالیه است

شیراز- مدرسه خان شیراز میزبان مراسم بزرگداشت بنیانگذار حکمت متعالیه با حضور گسترده اصحاب اندیشه و فلسفه‌دانان، متولیان فرهنگی و هنرمندان شیراز شد.

اختتامیه نخستین جشنواره ملی حکمت و نیایش برگزار می‌شود

اختتامیه نخستین جشنواره ملی حکمت و نیایش با رویکرد دو کتاب نهج البلاغه و صحیفه سجادیه فردا در مصلای بزرگ تهران برگزار و از نفرات برتر تجلیل می‌شود.

برگزیدگان جشنواره حکمت و نیایش تجلیل شدند

آئین اختتامیه حکمت و نیایش با محوریت «نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه» به همت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل ارشاد استان تهران عصر امروز چهارشنبه (یکم خردادماه) با حضور شعرا، خوانندگان و برگزیدگان این جشنواره در حاشیه بیست و هفتمین نم

ارسال ۳۷۵۰ اثر به دبیرخانه جشنواره حکمت و نیایش

دبیر نخستین جشنواره سراسری حکمت و نیایش از ارسال سه هزار و ۷۵۰ اثر به دبیرخانه این جشنواره خبر داد

آیین اختتامیه نخستین جشنواره ملی حکمت و نیایش برگزار شد

تهران - ایرنا - اختتامیه نخستین جشنواره ملی حکمت و نیایش در مصلای بزرگ تهران عصر چهارشنبه با معرفی نفرات برتر برگزار شد.

نمایشگاه قرآن میزبان اختتامیه اولین جشنواره حکمت و نیایش

مراسم اختتامیه اولین جشنواره حکمت و نیایش ساعت ۱۸ روز چهارشنبه اول خرداد در غرفه این جشنواره در نمایشگاه قرآن برگزار می‌شود.

ستارگان مدفون در تخت فولاد| روایتی عجیب از رفاقت جهانگیرخان و آخوندکاشی

عارف و فقیه بزرگ آیت‌الله جهانگیر خان قشقایی بزرگترین استاد مدرس فلسفه، کلام، فقه، اصول و حدیث بود، اما عمده تخصص و شهرتش در حکمت و فلسفه الهی بود و برای طلاب پدری می‌کرد.

رئیس بنیاد بین‌المللی علوم وحیانی: آینده متعلق به حکمت متعالیه است

شیراز- ایرنا- رئیس بنیاد بین‌المللی علوم وحیانی اسرا با بیان اینکه آینده متعلق به حکمت متعالیه است، گفت: آینده همچنین متعلق به ملاصدرا این شخصیت متعال است که با بال و پر گشودن در ساحت اندیشه، بساط علم را به گونه‌ای دیگر رقم زد.

رئیس بنیاد بین‌المللی علوم وحیانی: آینده متعلق به حکمت متعالیه است

شیراز- ایرنا- رئیس بنیاد بین‌المللی علوم وحیانی اسرا با بیان اینکه آینده متعلق به حکمت متعالیه است، گفت: آینده همچنین متعلق به ملاصدرا این شخصیت متعال است که با بال و پر گشودن در ساحت اندیشه، بساط علم را به گونه‌ای دیگر رقم زد.

واشنگتن پست: «معامله قرن» آمریکا شکست خورده است

یک رسانه آمریکایی تصریح کرد دونالد ترامپ و شخصیت‌های دولت وی در اجرای طرح صلح میان فلسطینیان و رژیم صهیونیستی (معامله قرن) شکست خورده‌اند.

سخن گفتن از جنگ توسط دشمنان سناریویی از پیش شکست خورده است

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: سخن گفتن از جنگ را در قالب همان سناریوی پیشین دشمنان می دانیم و خودشان هم می دانند این سناریو اگر نگوییم نخ نماست اما از پیش شکست خورده است و راه به جایی نم

نخستین جشنواره سراسری حکمت و نیایش

نخستین جشنواره حکمت و نیایش برگزیدگانش را شناخت

سناریوی روانی-تبلیغی علیه ایران از پیش شکست خورده است

تهران- ایرنا- سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی گفت: مدتی است که یک سناریوی روانی-تبلیغی علیه ایران آغاز شده است که این سناریو از پیش شکست خورده است و قطعا راه به جایی ندارد.

ارتباط حوزه مفاهیم قرآن و هنرهای دینی باید تقویت شود

تهران- ایرنا-وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هر مقدار بتوانیم ارتباط حوزه مفاهیم قرآن و هنرهای دینی را تقویت کنیم مخاطب عام بیشتری به این موضوع سوق پیدا می‌کند که می‌تواند نقطه شروع خوبی باشد.

خدای حکمت متعالیه زاینده جهان است نه خالق آن

قرآن کریم در آیات متعدد علاوه بر نفی هرگونه تشبیه بین ذات قدوسی و منزه خداوند با مخلوقاتش، به شدت با کسانی که قائل به فرزند داشتن خداوند شده اند، برخورد کرده است.

شکست‌خوردگانی که برای کودک می‌نویسند!

حمیدرضا شاه‌آبادی از نویسندگان شکست‌خورده‌ای گفت که برای کودکان می‌نویسند.