سازمان ملل: سرعت انقراض گونه ها 100 برابر شده است

تهران- ایرنا- سازمان ملل متحد طی گزارش جامع خود در مورد تنوع زیستی در جهان، نسبت به افزایش 10 یا 100 برابری سرعت انقراض گونه ها هشدار داد.مطالب مرتبط

یک قدم تا انقراض چهار گونه پرنده در کشور

مدیر عامل انجمن پرنده‌شناسی و پرنده‌نگری طرلان ضمن اشاره به اینکه چهار گونه گونه پرنده در کشور ما یک مرحله با انقراض حتمی فاصله دارند، گفت: دخالت‌های انسانی در طبیعت و از بین رفتن زیستگاه مهمترین علت انقراض پرندگان است.

هفت گونه از حیات وحش آذربایجان غربی در معرض انقراض است

ارومیه- ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: 6 گونه از حیات وحش استان در معرض خطر انقراض و یک گونه به شدت در معرض انقراض است.

12 گونه گیاه دارویی خراسان شمالی در معرض انقراض

بجنورد - ایرنا - محقق مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خراسان شمالی گفت: 12 گونه گیاه دارویی این استان، به علت خشکسالی و برداشت های غیراصولی در معرض خطر انقراض است.

12 گونه گیاه دارویی خراسان شمالی در معرض انقراض

بجنورد- ایرنا- یک محقق مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خراسان شمالی گفت: 12 گونه گیاه دارویی این استان، به علت خشکسالی و برداشت های غیراصولی در معرض خطر انقراض قرار گرفته است.

اینفوگرافی / موجودات چقدر در معرض انقراض هستند؟

از بین بردن جنگل‌ها، غارت دریاها و خاک و آلودگی هوا و آب، دنیای پیرامون ما را به سمت نابودی برده است. سازمان ملل به‌تازگی گزارشی درباره وضعیت گونه‌های جانوری و گیاهی در دنیا منتشر کرده که طبق آن، تقریباً ۱۰۰ هزار گونه در معرض خطر ارزیابی شده‌اند. از این ت

خطر انقراض در کمین گیاهان خوراکی کردستان/ مردمانی که حتی پول خرید گیاه بهاری را ندارند

برداشت‌های بی‌رویه سبب شده که گیاهان خوراکی بهاری در استان کردستان در معرض خطر و احتمال بالای انقراض قرار گیرند.

گیاهان کوهی مهمان حیاط خانه طبیعت دوستان

گچساران - ایرنا - در حالیکه که بسیاری از مردم با بوته کنی بی رویه گیاهان دارویی سبب انقراض برخی گونه های گیاهی می شوند اما برخی شهروندان کهگیلویه و بویراحمد گیاهان کوهی را در حیاط خانه خود کشت کرده اند.

میگوی آب شیرین در معرض انقراض قرار دارد/کاهش ذخایر در سد ارس

ارومیه – ذخایر شاه میگوی دراز آب شیرین در دریاچه ارس که تنها منبع پرورش این آبزی کشور به شمار می رود کاهش یافته و این آبزی در معرض انقراض است.

اجرای طرح ضربتی نجات شمشادهای شمال کشور

مدیرکل حفاظت و حمایت از منابع طبیعی سازمان جنگل‌ها با اشاره به اینکه حدود ۸۰ درصد شمشادزارهای کشور آسیب جدی دیده است، گفت: برخی نگران انقراض شمشادها در جنگل‌های هیرکانی هستند اما سازمان جنگل‌ها از سال گذشته اقدامات ضربتی برای نجات شمشادزارها آغاز کرده است

آذربایجان غربی رویشگاه 1000 گونه گیاه کوهی است

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی از رویش 1000 گونه گیاهی در استان خبر داده و گفت: بیشتر این گونه‌ها به صورت دارویی و خوراکی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نقدی بر بگیر و ببندها پس از انتشار کلیپ‌های پرحاشیه از مدارس/ ضعف معاونت پرورشی

هفته گذشته کلیپی از همخوانی دسته جمعی یک موسیقی مبتذل در حیاط یک دبستان به سرعت دست به دست شد و بازتاب‌های فراوانی در جامعه به دنبال داشت، به گونه‌ای که وزیر آموزش و پرورش و نمایندگان مجلس را نیز به واکنش واداشت و پس از آن اخباری مبنی بر پیگیری‌های تکمیلی

وزش باد نسبتا شدید در تهران

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: با تغییر شرایط جوی در طول امروز (۲۵ اردیبهشت ماه) بر میزان ابرناکی و سرعت وزش باد افزوده می‌شود به گونه‌ای که وزش باد نسبتا شدید به بزرگی بالاتر از ۵ متر بر ثانیه از سمت نواحی غربی - جنوب غربی

پرونده ثبت جهانی‌ "منبت ملایر" سرعت می‌گیرد

نماینده مردم ملایر در مجلس با اشاره به نشستی که اخیرا با معاون سازمان صنایع دستی و میراث فرهنگی درباره جهانی صنعت منبت ملایر برگزار شد، گفت: محمدیان قول مساعد داد که پرونده جهانی شدن صنعت منبت ملایر با سرعت بیشتری دنبال شود.

تسهیلات خود اشتغالی بهزیستی 2 برابر افزایش یافت

قزوین - ایرنا - معاون امور مشارکت های مردمی، موسسات غیر دولتی و توانمندسازی و امور مجلس سازمان بهزیستی گفت: تسهیلات خود اشتغالی این سازمان برای مددجویان تحت پوشش در سال جاری به 2 برابر میزان سال قبل افزایش یافته است.

افزایش ظرفیت و روند تولید سرعت گرفته است/اروپایی‌ها به کارشان سرعت دهند/تسلیم نمی‌شویم

سخنگوی سازمان انرژی اتمی با اشاره به دستور رییس‌جمهور و رییس شورای عالی امنیت ملی در رابطه با گام اول اقدامات در رابطه با کاهش تعهدات هسته‌ای گفت: کار افزایش "ظرفیت و روند تولید" در دو حوزه تولید اورانیوم غنی‌شده و آب سنگین از همان روزی که رییس‌جمهور دستو

کمالوندی: از امروز تولید اورانیم غنی شده در نطنز 4 برابر شد

سخنگوی سازمان انرژی اتمی از 4 برابر شدن تولید اورانیوم غنی شده 3.67 در نطنز خبر داد.

باد شدید با سرعت ۹۰ کیلومتر سرخس را در نوردید

به گزارش هواشناسی سرخس باد شدیدی با سرعت بیش از 90 کیلومتر این شهرستان را درنوردید.

رئیس سازمان زندان‌ها: 2.5 برابر ظرفیت "زندانی" داریم

رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشوربا بیان اینکه آماده هستیم نمایندگان مجلس از زندان زنان بازدید کنند، گفت: ظرفیت زندان‌ها، 85 هزار نفر است اما با وجود کاهش جمعیت کیفری به دلیل عفوهای اخیر، همچنان 2.5 برابر ظرفیت، زندانی داریم.

فوری| نرخ تولید اورانیوم غنی شده ایران از امروز ٤ برابر شد

در نشست سخنگوی سازمان انرژی اتمی اعلام شد از امروز تولید مواد غنی شده ٣.٦٧ درصد ایران به ٤ برابر افزایش یافت.

سرعت باد در قشم به 40 کیلومتر در ساعت می رسد

قشم - ایرنا - رییس هواشناسی قشم گفت: سرعت وزش باد امروز سه شنبه در تنگه هرمز، سواحل جنوب جزیره قشم و جزیره لارک به 40 کیلومتر در ساعت (حدود 22 نات دریایی) می رسد.