«خشم و هیاهوی» سیلاب خوزستان

اهواز - ایرنا - عضو هیات علمی دانشکده روانشناسی دانشگاه شهید چمران اهواز، گفت: بلاتکلیفی و احساس تبعیض، عامل بروز «خشم شدید» در میان سیل زدگان و گروه های داوطلب مردمی در سیل اخیر خوزستان بوده است.
کلمات کلیدی: [ اجتماعی] [ پرونده خبری] [ سیل 98] [ حوادث]


مطالب مرتبط

سند جامع مقابله با سیل در خوزستان تدوین شود

اهواز _ ایرنا _ معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان با تاکید بر عبرت گرفتن از سیلاب اخیر در خوزستان گفت: با توحه به امکان تکرار مجدد سیلاب در خوزستان ضرورت دارد سند جامع کنترل سیلاب تهیه و تدوین شود.

انتقال آب کارون به اصفهان، مانع سیلاب خوزستان نمی‌شد

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان گفت: عمده سیلاب‌ها در خوزستان در حوضه‌های دز و کرخه بوده و انتقال آب از کارون به زاینده‌رود تأثیری در کاهش سیلاب نداشت.

احداث کانال‌های سیلاب‌بر از اولویت‌ها در خوزستان است

استاندار خوزستان گفت: احداث کانال‌های سیلاب‌بر از اولویت‌ها در سطح استان خوزستان است چراکه یک امر زیرساختی و مورد تأکید و اهتمام دولت است. این کانال‌ها باعث مرطوب‌سازی کانون‌های ریزگرد می‌شوند.

سیلاب مسیرهای گردشگری روستایی جنوب خوزستان را کاملا تخریب کرد

سرپرست معاونت برنامه‎ریزی و سرمایه‎گذاری اداره‎کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان گفت: متأسفانه سیلاب‎های اخیر خوزستان مسیرهای گردشگری روستایی جنوب استان را صددرصد تخریب کرده است.

سیلاب خوزستان به دجله هدایت می‌شود/ ترسازی کانون گرد وغبار درعراق

خرمشهر- استاندار خوزستان گفت: در پی مذاکرات انجام‌شده میان دو طرف ایرانی و عراقی، با پیشنهاد هدایت بخشی از سیلاب‌ها به رودخانه دجله و کانون‌های ریزگرد در عراق موافقت شد.

تخلیه یک چهارم مزارع کشاورزی خوزستان از سیلاب

51هزار هکتار از مزارع کشاورزی خوزستان ،از سیلاب فرودین ماه سالجاری تخلیه شدند.

آب شیرین سیلاب باید در کشور حفظ شود

خرمشهر- فرمانده سپاه ولیعصر (عج) خوزستان گفت: باید تلاش شود، آب شیرین ناشی از سیلاب خوزستان در کشور حفظ شود.

‌دلیل تلفات ماهیان هرز در کانال‌ها و اراضی‌ کشاورزی‌ خوزستان در اثر سیلاب چیست؟

معاون آبزی پروری شیلات خوزستان با اشاره به  وقوع سیل در حوزه رودخانه‌ها در فروردین ماه امسال  گفت: این رویداد باعث  افزایش سطح آب و به تبع آن ایجاد سیلاب در اراضی حاشیه رودخانه شده است.

یک هزار و 220 راس دام در سیل خوزستان تلف شدند

اهواز - ایرنا - مدیرکل دامپزشکی خوزستان گفت:یک هزار و 220راس دام سبک و سنگین در جریان وقوع سیلاب فروردین امسال در خوزستان تلف شدند.

سیل خوزستان بدون دخالت غیرمتخصصان مدیریت شد

اهواز - ایرنا - مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان، دخالت سیاسی در مدیریت سیلاب در این استان را رد کرد و گفت: تمام تصمیم گیری های فنی در زمینه رهاسازی آب سدها با نظر شورای بحران خوزستان منطبق بوده است.

سیل خوزستان بدون دخالت غیرمتخصصان مدیریت شد

اهواز - ایرنا - مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان، دخالت سیاسی در مدیریت سیلاب در این استان را رد کرد و گفت: تمام تصمیم گیری های فنی در زمینه رهاسازی آب سدها با نظر شورای بحران خوزستان منطبق بوده است.

استاندار خوزستان:عراق با ورود بخشی ازسیلاب خوزستان به رودخانه دجله موافقت کرد

آبادان - ایرنا - استاندار خوزستان گفت: به منظور تخلیه بخشی از سیلاب خوزستان با اقدامات دیپلماتیک صورت گرفته کشور عراق با ورود 100 متر مکعب آب از سمت خوزستان به رودخانه دجله موافقت کرد.

روی دیگر سیلاب در خوزستان

اهواز - ایرنا - چادرهای سفید یکی یکی برچیده می شود. سیل زدگان خوزستان به خانه های خود بازمی گردند. اگر چه «سیل» هنوز از بعضی روستاها پا پس نکشیده است.

خسارت سیلاب به زیرساخت بهداشت ودرمان خوزستان

سیلاب فروردین سالجاری 380میلیاردریال به زیرساخت های بهداشت ودرمان خوزستان خسارت وارد کرد .

خسارت 65 میلیارد تومانی سیل به بخش‌ عشایری خوزستان

مدیرکل امور عشایر خوزستان گفت: سیلاب خوزستان ۶۵ میلیارد تومان به بخش عشایری استان خسارت وارد کرد.

244 روستا و بیش از 200 هزار نفر در خوزستان درگیر سیل شدند

مدیر کل امور روستایی استانداری خوزستان گفت: ۲۴۴ روستا و بیش از ۲۰۰ هزار نفر در خوزستان درگیر سیل شدند و در حال حاضر فقط دو روستا در خوزستان درگیر آبگرفتگی و محاصره سیلاب هستند.

برخی سیل‌زدگان در گرمای ۴۴ درجه خوزستان کنار جاده اسکان دارند

اهواز - با وجود فروکش کردن سیلاب در شهرهای مختلف خوزستان ولی هنوز برخی روستائیان این استان در گرمای ۴۴ درجه زیر آفتاب سوزان خوزستان در چادر زندگی می کنند.

امریکا طبل توخالی

امام جمعه رشت : ملت غیور ایران اسلامی از هیاهوی پوچ دشمن،هراسی به دل راه نخواهد داد.

بیش از 850 نفر در اردوگاه های سیل زدگان خوزستان

مدیر کل جمعیت هلال احمر خوزستان ازادامه اسکان 852 نفر از افراد آسیب‌دیده در سیلاب سالجاری در اردوگاه‌های اسکان اضطراری استان خبرداد

بازدید و ارزیابی 10 هیات خارجی از مناطق سیل‌زده خوزستان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان در حادثه سیل، حضور مردم و سیل کمک‌ها موجب انسجام بیشتر شد، گفت: پیش از این، همه انتظار تبعات سو اجتماعی پس از سیلاب را داشتند اما سیل همه این مسائل را با خود برد و امیدواریم بتوانیم به خوبی از آن صیانت کنیم.