470 نمونه جانوری در موزه تاریخ طبیعی کردستان نگهداری می شود

سنندج - ایرنا - رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش حفاظت محیط زیست کردستان از نگهداری و حفظ 470 نمونه جانوری تاکسیدرمی شده در موزه تاریخ طبیعی این استان خبر داد.
کلمات کلیدی: [ محیط زیست] [ علمی]


مطالب مرتبط

تاریخ در موزه های گیلان ورق می خورد

رشت - ایرنا - تاریخ در موزه ها ورق می خورد و هنوز بسیارند کسانی که از دیدن موزه ها لذت چندانی نمی برند و اینان تاریخ را فراموشی معنا می کنند اما برای افرادی با تصورات تاریخی، بهترین موزه های دنیا مانند گنجینه ای گرانقدر و غنی از تاریخ است.

بازدید از موزه تاریخ طبیعی و تنوع زیستی لرستان رایگان شد

خرم آباد -ایرنا- معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: به مناسبت روز جهانی موزه و تنوع زیستی بازدید از موزه تاریخ طبیعی و تنوع زیستی لرستان از 28 اردیبشهت ماه جاری تا سوم خرداد ماه رایگان شد.

15 موزه زیبا و جذاب در پایتخت تاریخ و تمدن ایران+تصاویر

استان همدان با برخورداری از پیشینه تاریخی چند هزار ساله؛ دوره‌های تاریخی و تمدن‌های بزرگی را پشت سر گذاشته که میراث ماندگار آن‌ها امروز در 15 موزه زیبا و جذاب استان نگهداری می‌شود؛ میراثی که فرهنگ و تاریخ کهن این سرزمین را روایت می‌کند.

موزه-نقشه تهران در بخش نگهداری و حفاظت برتر شد

تهران- ایرنا- موزه- نقشه تهران وابسته به سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران (فاوا) در آیین نکوداشت روز جهانی موزه در بخش نگهداری و حفاظت برتر شد.

وضعیت نگهداری آثار تاریخی مناسب است

امید است با یاری مردم و توجه دولت برای تخصیص اعتبارات، گام ها مهمی در توسعه ، حفظ و نگهداری موزه ها برداریم

موزه تاریخ علوم دانشگاه محقق اردبیلی موزه برگزیده کشور شد

اردبیل - ایرنا - معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی از انتخاب موزه تاریخ علوم دانشگاه محقق اردبیلی به عنوان موزه برگزیده کشور برای چهارمین سال متوالی در سال 1397 خبر داد.

سفر به موزه های مازندران

ساری _ ایرنا _ موزه های سراسر استان مازندران امروز شنبه به مناسبت روز جهانی موزه ها به صورت رایگان پذیرای علاقه مندان به تاریخ است.

موزه های مردم شناسی ابرکوه دریچه توسعه صنعت گردشگری فرهنگی

یزد - ایرنا - ابرکوه یکی از 14شهر نمونه گردشگری ایران است که از 400 اثر تاریخی، طبیعی و فرهنگی آن 2 گنجینه معروف مردم شناسی آن نقش موثری در توسعه صنعت گردشگری استان یزد دارد که امروز به مناسبت روز جهانی موزه ( 28 اردیبهشت ) بازدید از این گنیجه های فرهنگی

موزه تاریخ و طبیعت در قزوین راه اندازی شد

قزوین - ایرنا - موزه خصوصی (مشارکتی) تاریخ و طبیعت روز یکشنبه به مناسبت گرامیداشت هفته میراث فرهنگی در قزوین راه اندازی و فعال شد.

ضرورت حفظ طبیعت در پروژه‌های گردشگری

معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: حفظ محیط زیست طبیعی و جانوری در پروژه‌های گردشگری طبیعی ضروری است.

نگهداری مساجد صفوی امام وشیخ لطف الله نیازمند تامین اعتبار

توسعه و نگهداری مساجد امام و شیخ لطف الله اصفهان از نمونه های بارز هنر اسلامی ایرانی عصر صفویه  نیازمند سالانه 50 میلیارد ریال اعتبار است.

حفظ طبیعت در پروژه های گردشگری ضروری است

مشهد - ایرنا - معاون سرمایه گذاری، حقوقی و مجلس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: حفط محیط زیست طبیعی و جانوری در پروژه های گردشگری طبیعی ضروری است.

حفظ طبیعت در پروژه های گردشگری ضروری است

مشهد- ایرنا- معاون سرمایه گذاری، حقوقی و مجلس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: حفط محیط زیست طبیعی و جانوری در پروژه های گردشگری طبیعی ضروری است.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی: زیباترین نمونه ‌«وحدت و یکدلی» شیعه و سنی در سفر رهبر معظم انقلاب به کردستان خلق شد

نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: یکی ازبزرگترین دستاوردهای سفر رهبر معظم انقلاب به کردستان «وحدت، یکدلی و همبستگی بیشتر بین شیعه و سنی» بود.

موزه و مرکز اسناد ملی در شهرستان جهرم راه اندازی می شود

شیراز- ایرنا- معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان جهرم بر لزوم ایجاد موزه و مرکز اسناد ملی در این شهرستان تاکید کرد و گفت: ایجاد موزه مرکزی فرصتی است که تاریخ و هویت جهرم به نسل‌ها شناسانده و از میراث کهن این دیار پاسداری شود.

سه روز بازدید رایگان از موزه تنوع زیستی پارک پردیسان

تهران- ایرنا- به مناسبت 28 اردیبهشت‌ماه روز جهانی موزه‌ها، بازدید از موزه تنوع زیستی پردیسان به مدت سه روز در تاریخ‌های 29، 28 و30 اردیبهشت‌ماه رایگان خواهد بود.

فعالیت ۱۲موزه تاریخ طبیعی در خراسان رضوی

۱۲موزه تاریخ طبیعی در خراسان رضوی فعال است.

موزه داری و روایت تاریخ

لزوم بازنگری در مدت زمان نگهداری از معتادان

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: باید در مدت زمان نگهداری از معتادان متجاهر تجدید نظر شود، به صورتی که از ۳ ماه این نگهداری فراتر باشد.

51 نسخه نفیس شاهنامه در گنجینه آستان قدس رضوی نگهداری می شود

مشهد-ایرنا- رئیس سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی گفت: 51 نسخه خطی و چاپ سنگی نفیس از شاهنامه حکیم ابوالقاسم فردوسی در کتابخانه و موزه آستان قدس رضوی محفوظ است که برخی از آنها مصورطرحهای مینیاتوری است.