گیلان از فهرست پربارش‌ترین استان های کشور خارج شد

تهران- ایرنا- تازه ترین آمار بارندگی کشور نشان می دهد استان لرستان در سال آبی جاری بیشترین میزان بارش را داشت و استان گیلان در روندی متفاوت با سال‌های گذشته، از فهرست پربارش‌ترین‌ها خارج شد.



مطالب مرتبط

کم‌بارش‌ترین و پربارش‌ترین استان‌های کشور+جدول

استان سیستان و بلوچستان با 93.1 میلیمتر بارش کم‌بارش‌ترین استان کشور در سال آبی جاری است. این استان تنها استان کشور است که در سال آبی جاری زیر 100 میلیمتر بارش داشته است.

طرح هایی که کهگیلویه و بویراحمد را از سیل نجات داد

یاسوج- ایرنا- به رغم قرار گرفتن نام کهگیلویه و بویراحمد در زمره پر بارش ترین استان های کشور،اما حجم خسارت وارده به این استان در بارش های فروردین ماه 98 کمتر از سایر مناطق پربارش کشور بود.

اردستان پر بارش ترین شهرستان استان

اردستان با بیش از8 و چهاردهم میلی متر بارندگی پربارش ترین شهرستان استان اصفهان گزارش شده است.

برزیل صدرنشین فهرست بزرگ ترین صادرکنندگان بازیکن

تهران- ایرنا- براساس تازه ترین آمار منتشر شده توسط مرکز بین المللی مطالعات فوتبال، کشور برزیل بزرگ ترین صادر کننده و کشورهای انگلیس و ایتالیا بزرگ ترین وارد کنندگان بازیکن محسوب می شوند.

واکنش استاندار ‌به نرخ بالای ابتلا به سرطان در استان گیلان‌

استاندار گیلان تصور بیشتر بودن میزان ابتلا به سرطان در استان گیلان از کشور را نادرست دانست و گفت: طبق آمار رسمی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از هر 100 هزار نفر در گیلان، 136 نفر مبتلا به سرطان هستند.

بارش تمام استانها به بالای 100 میلیمتر رسید/ پربارش‌ترین و کم‌بارش‌ترین استانها+جدول

برای نخستین بار در نیم قرن اخیر، استانی نداریم که در یک سال آبی، کمتر از 100 میلیمتر بارش در آن ثبت شده باشد.

رکوردشکنی یک جوان خشکبیجاری در کاهش وزن

چاقی یکی از دغدغه‌های امروز خیلی از افراد است. بر اساس آمارها، گیلان یکی از چاق‌ترین استان‌های کشور است.

تصور بیشتر بودن میزان ابتلا به سرطان در گیلان نسبت به سایر استان‌های کشور نادرست است

استاندار گیلان با بیان اینکه تصور بیشتر بودن میزان ابتلا به سرطان در استان گیلان نسبت به سایر استان‌های کشور نادرست است، تصریح کرد: طبق آمار رسمی از هر 100هزار نفر در گیلان، 136 نفر مبتلا به سرطان هستند که این میزان از میانگین کشوری کمتر است، اما باید بر

افزایش ۷ دهم درصدی نرخ بیکاری گیلان در سال ۹۷

رشت- معاون وزیر کشور با اشاره به افزایش ۷ دهم درصدی نرخ بیکاری استان گیلان در سال گذشته نسبت به سال ۹۶، گفت: این آمار با توجه به ظرفیت های استان گیلان باید بررسی شود.

گرد پیری بر چهره سبز گیلان

گیلان پیرترین استان کشور است.

گیلان پیشگام در توسعه روابط ایران و روسیه

رشت- استاندار گیلان با اشاره به تأکید رؤسای جمهور دو کشور بر گسترش مناسبات و روابط تجاری، گفت: پیشگامی استان گیلان در توسعه روابط ایران با روسیه، در راستای اراده سران دو کشور است.

میراث فرهنگی دارای فهرست بها شد/ بلاتکلیفی حقوقی عمارت مسعودیه/ فقط ۲۰ درصد اعتبارات به میراث جهانی اختصاص یافته است

مدیرکل دفتر حفظ و احیای بناهای تاریخی با اشاره به آنکه تاکنون در حوزه میراث فرهنگی فهرست بها نداشتیم، گفت: اکنون بعد از ۱۳ سال طرح فهرست‌بهای میراث فرهنگی مطرح شده است، اکنون در کشور ۱۹ فهرست بها وجود دارد.]]>

معاون وزیر کشور: نرخ مشارکت اقتصادی در استان گیلان افزایش یافت

معاون امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور گفت: نرخ مشارکت اقتصادی استان گیلان در سال97 افزایش یافته است که نشان‌دهنده فعال بودن بازار کار در این استان است.

گیلان؛ و این‌بار توسعه زمین منظرگردی

رشت - ایرنا - حمل و نقل ریلی یکی از مهم‌ترین گام‌ها در توسعه زمین منظر گردی برای گردشگری پایدار است و امروز، نخستین قطار گردشگری گیلان از پایتخت حرکت خود را آغاز کرده تا صنعت گردشگری استان را این‌بار، با گردشگری طبیعت‌محور، در مدار توسعه قرار دهد.

روسیه با خروج طالبان از فهرست گروه‌های تروریستی سازمان ملل موافق است

معاون وزیر خارجه روسیه گفت که برای کمک به روند صلح افغانستان مسکو با خارج شدن طالبان از فهرست گروه‌های تروریستی سازمان ملل موافق است.

تمامی دستگاه‌های اجرایی استان در مدیریت مصرف انرژی برق مشارکت داشته باشند

مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان در حضور استاندار گیلان به تبیین وضعیت شبکه برق استان و مجموعه اقدامات انجام گرفته و در دست اقدام شرکت برق منطقه‌ای گیلان پرداخت و گفت: از استاندار گیلان درخواست می‌کنم تا همه دستگاه های اجرایی استان در بحث مدیریت مص

بانک‌های خصوصی در رفع موانع تولید گیلان نقشی ندارند

رئیس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت گیلان گفت: بانک‌های خصوصی استان گیلان نیز باید در رابطه با افزایش رونق تولید و رفع موانع تولید در استان گیلان نقش و سهم داشته باشند.

تمدید ثبت‌نام فرهنگیان مقیم خارج از کشور برای تدریس در مدارس

مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور، زمان ثبت‌نام فرهنگیان مقیم در خارج از کشور را برای اشتغال در مدارس و دریافت حقوق به‌صورت ریالی تا ۱۵ خرداد تمدید کرد.

افزایش دمای هوا و وزش باد در استان گیلان

رشت- مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به تقویت جریانات جنوبی در این استان، گفت: از امروز تا اواسط هفته جاری شاهد افزایش نسبی دمای هوا و وزش باد در گیلان خواهیم بود.

خیر یزدی خارج از کشور ۲۴ نفر از ایتام را تحت حمایت گرفت

یزد ـ‌ مدیرکل کمیته امداد استان یزد گفت: خیر یزدی خارج از کشور حمایت ۲۴ نفر از ایتام یزدی را بر عهده گرفته است.