ضرورت استفاده از پتانسیل دانشجویان خارجی برای توسعه فعالیت‌های بین الملل

رئیس دانشگاه کردستان دانشجویان خارجی را ظرفیت خوبی برای دانشگاه دانست و عنوان کرد: باید از این پتانسیل برای توسعه فعالیت‌های بین الملل دانشگاه که در ترفیع رتبه دانشگاه هم تاثیرگذار خواهد بود، استفاده کنیم.مطالب مرتبط

ارائه آموزش‌ به زبان غیرفارسی به دانشجویان خارجی دانشگاه تهران

رییس دانشگاه تهران از ارائه آموزش‌ به زبان غیرفارسی به دانشجویان خارجی از ابتدای سال جاری به منظور توسعه فعالیت‌های بین‌المللی در این دانشگاه خبر داد.

از راه‌اندازی ۱۰۳ غذاخوری مکمل دانشجویی تا بازنگری شیوه‌نامه اجرایی فرصت‌های تحقیقاتی

معاون وزیر و رئیس سازمان امور دانشجویان در ارائه گزارش عملکرد اهم فعالیت‌های سازمان امور دانشجویان در سال ۱۳۹۷ به نظام آموزش عالی شایسته‌محور، توانمند و کارآمد اشاره کرد و تأمین امکانات رفاهی مناسب برای دانشجویان از طریق توسعه برنامه عملیاتی وام ویژه دانش

تکذیب منع فعالیت مربیان و بازیکنان خارجی از سوی فدراسیون فوتبال

فدراسیون فوتبال در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که توصیه مهدی تاج استفاده باشگاه‌ها از ظرفیت‌های داخلی بوده و بحثی مبنی بر منع فعالیت مربیان یا بازیکنان خارجی مطرح نشده است.

نظارت بر تمام فعالیت های مدارس بین‌الملل انجام می‌شود

رئیس مرکز بین الملل و مدارس خارج از کشور گفت: ما بر تمام فعالیت‌های مدارس بین‌الملل نظارت داریم و هیچ فعالیتی در این مدارس بدون هماهنگی با ما صورت نمی‌گیرد.

استقبال دانشجویان خارجی از دانشگاه ایلام افزایش یافته است

ایلام - ایرنا - رئیس دانشگاه ایلام از آمادگی جهت برقراری ارتباط و توسعه همکاری های علمی با دانشگاه های کشور افغانستان خبر داد و گفت: استقبال دانشجویان خارجی از این دانشگاه افزایش یافته است.

لزوم توانمند سازی و مهارت‌افزایی دانشجویان برای کسب اشتغال مناسب/ضرورت تقویت دیپلماسی علمی

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در بازدید از دانشگاه امام صادق (ع) بر مقوله مهارت‌افزایی دانشجویان تاکید کرد و توانمندسازی دانشجویان برای ورود به جامعه و کسب اشتغال مناسب را دغدغه‌ای قابل تأمل دانست.

گزارش تسنیم-2 | نقش جریان‌های دینی خارجی در قرقیزستان: عربستان سعودی

تأثیر دینی عربستان سعودی در قرقیزستان به‌صورت ساخت مساجد، آموزش دانشجویان و فعالیت بنیادهای مختلف است که از سال 2011 و با تاسیس سفارت این کشور در بیشکک این فعالیت‌ها تشدید شده‌ است.

انجام ۴۶۶ تحقیق مشترک بین دانشمندان ایرانی و خارجی/اعزام سالانه ۱۳۰۰ دانشجو به فرصت‌ مطالعاتی

قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل و رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین المللی با بیان اینکه سالانه ۱۳۰۰ نفر از دانشجویان دوره دکتری در قالب فرصت‌های مطالعاتی ۶ تا ۹ ماهه به خارج از کشور اعزام می‌شوند، گفت: هم اکنون ۴۶۶ پروژه بین دانشمندان داخلی و خارجی درح

از افتتاح بخش بین الملل تا فعالیت خانه فرهنگ ایثار

تهران - ایرنا - همزمان با پنجمین روز فعالیت نمایشگاه قرآن، شاهد افتتاح بخش بین الملل، آغاز فعالیت خانه فرهنگ ایثار وزارت فرهنگ و بنیاد بین المللی احیای فرهنگ خمس همراه با ارائه خدمات مشاوره ای و همچنین پاسخ به سؤالات و شبهات مراجعین توسط شورای عالی قرآن ا

زیرساخت های بین المللی در جهت توانمندسازی زنان فراهم شده است

تهران- ایرنا- مدیرکل امور بین الملل معاونت زنان ریاست جمهوری با اشاره به ضرورت توانمندسازی زنان در عرصه های بین المللی گفت: امور بین الملل معاونت زنان، در تبادل و تعامل با برخی کشورهای جهان، زیر ساخت های لازم جهت توانمندسازی و توسعه کارآفرینی زنان در عرصه

تاج خواهان منع فعالیت مربیان یا بازیکنان خارجی نشده است

تهران- ایرنا- برخلاف مباحث مطرح شده «مهدی تاج» رئیس فدراسیون فوتبال ایران درخواستی برای منع فعالیت های مربیان یا بازیکنان خارجی در لیگ فوتبال کشورمان نداشته است.

تحصیل ۲۸ هزار دانشجوی خارجی در دانشگاه های تحت پوشش وزارت علوم

مدیرکل امور دانشجویان غیر ایرانی سازمان امور دانشجویان اعلام کرد: حدود ۴۰ هزار دانشجوی خارجی در کشور حضور دارند و ۲۸ هزار نفر از این دانشجویان در دانشگاه‌های وزارت علوم تحصیل می‌کنند.

تکذیب منع فعالیت بازیکنان و مربیان خارجی در لیگ برتر فوتبال

فدراسیون فوتبال تاکید کرد که به هیچ عنوان ممنوعیتی برای فعالیت بازیکنان و مربیان خارجی در لیگ برتر اعمال نخواهد شد.

تحصیل ۲۸ هزار دانشجوی غیرایرانی در دانشگاه‌های وزارت علوم/۳۵ دانشگاه، میزبان دانشجوی بین‌المللی

مدیرکل امور دانشجویان غیر ایرانی سازمان امور دانشجویان در خلال ارائه گزارشی از عملکرد این سازمان در سال ۹۷ خاطرنشان کرد: هم اکنون قریب به ۴۰ هزار دانشجوی خارجی در کشور حضور دارند و اگر این تعداد با دستور و تکلیفی که در برنامه ششم توسعه کشور دیده می‌شود مق

برنامه وزارت بهداشت برای استفاده از ظرفیت نخبگان

وزیر بهداشت گفت: درصدد هستیم برای یکی دوسال آینده از تمام دانشجویان و فارغ‌التحصیلان نخبه برای نظام ارائه خدمت در دانشگاه‌ها، مراکز تحقیقاتی و نیز در جهت تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان و پارک‌های علم و فناوری استفاده کنیم.]]>

اهم برنامه‌های پیش روی سازمان امور دانشجویان

تأمین امکانات رفاهی برای دانشجویان از طریق توسعه برنامه عملیاتی و کمک به اجرای احداث خوابگاه‌های دانشجویی از برنامه‌های راهبردی آینده است

استفاده از فناوری روز نیاز ضروری نظام آموزشی

اصفهان - ایرنا - سرعت بخشی به توسعه دانش، تربیت افراد متناسب عصر مدرن، پرداختن به محتوای دیجیتال، ارتقای سطح کیفی معلمان و جایگاه آموزش و پرورش از جمله ضرورت های نظام آموزشی کشور است که به تاکید کارشناسان، با استفاده از فناوری های روز تحقق می یابد.

حمایت دانشگاه آزاد از دانشجویان تبعه افغانستان

معاونت بین‌الملل و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی با صدور بیانیه‌ای بر حمایت بیش از پیش این دانشگاه از دانشجویان تبعه افغانستان تأکید کرد.

حمایت دانشگاه آزاد از دانشجویان تبعه افغانستان

معاونت بین‌الملل و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی با صدور بیانیه‌ای، بر حمایت بیش از پیش این دانشگاه از دانشجویان تبعه افغانستان تأکید کرد.

آمار دانشجویان غیر ایرانی/ ارائه تسهیلات به ۵۴ هزار دانشجوی خارجی

رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: این سازمان تاکنون به ۵۴ هزار و ۶۷۰ نفر از دانشجویان خارج از کشور تسهیلات مختلف ارائه کرده است.