۸۰ درصد بومگردی‌ها ایراد دارند

رییس هیات مدیره جامعه حرفه‌ای اقامتگاه‌های بومگردی با انتقاد به نبود ضوابط و تعریف منسجم و مشخص درباره بومگردی، گفت: از بین ۱۶۰۰ واحد بومگردی که مجوز گرفتند، حدود ۸۰ تا ۹۰ درصد ضوابط را رعایت نمی‌کنند و بومگردی نیستند. از ویلاهای شمال گرفته تا ساندویچی درمطالب مرتبط

تنها ۱۵ درصد مردم آمادگی مقابه با حوادث را دارند/ اجرای طرح فطرانه در روزهای پایانی ماه رمضان در خوزستان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: براساس آمار اعلام شده، تنها حدود ۱۵ درصد از مردم آمادگی لازم برای مواجهه با حوادث را دارند و بیش از از ۸۵ درصد به شدت تأثیر پذیرند.]]>

38 درصد مرگ ها به علت بیماری های قلبی و عروقی رخ می دهد

تهران- ایرنا- سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: 38.6 درصد مرگ ها به علت بیماری های قلبی و عروقی است و بعد از آن سرطان ها و تومورها با 11،3 درصد و بیماری های دستگاه های تنفسی با 9،8 درصد در رتبه بعدی علت های مرگ قرار دارند.

توضیحات "حق‌شناس" درباره ایراد فرمانداری به نامگذاری معابر تهران

رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به ایراد فرمانداری تهران درباره نامگذاری معابر شهر، توضیحاتی در این باره ارائه کرد.

بیش از 60 درصد مردم سلماس زیر پوشش بیمه سلامت قرار دارند

ارومیه- ایرنا- رئیس اداره بیمه سلامت سلماس گفت: 130 هزار و 184 نفر شامل بیش از 60 درصد جمعیت این شهرستان زیر پوشش بیمه سلامت قرار دارند.

80 درصد دختران دانش‌آموز استان "ناهنجاری ساختار قامتی‌" دارند

معاون تربیت‌ بدنی و سلامت آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: طبق آمارهای سال گذشته و قبل از آن، بیش از 80 درصد دانش‌آموزان خراسان رضوی یک عارضه ناهنجاری ساختار قامتی را دارند. این عارضه‌ها شامل شصت پای کج، شانه نامتقارن، پای پرانتزی، سربه جلو و... است. در این

نوبخت: ۶ میلیون ایرانی کارت اهدای عضو دارند

نماینده کمسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز در حدود ۶ میلیون ایرانی کارت اهدای عضو دارند، گفت: پیش از این زمینه و بستر اهدای عضو در حدود ۵ درصد در کشور فراهم بود که این بستر امروز به بالای ۷۰ درصد رسیده ولی هنوز جای کار بیشتری باقیست.

یوسف کرمی: بازیکنان ما از لحاظ فنی و بدنی فوق‌العاده ایراد داشتند/ دوست نداشتم تکواندو به این روز بیفتد

کاپیتان سابق تیم ملی تکواندو گفت: خیلی مواقع دوست داشتم از تکواندو ایران دفاع کنم اما بچه‌های ما از لحاظ بدنی و فنی فوق‌العاده ایراد داشتند.

جزئیات 10 ایراد شورای نگهبان به استانی شدن انتخابات مجلس

سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه این شورا با نفسِ استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی مخالفتی ندارد، گفت: در مصوبه مجلس درباره این طرح حقوق نامزدها و مردم به خوبی رعایت نشده که محل ایراد شورای نگهبان قرار گرفته است.

35 درصد از جمعیت بالای 30 سال در استان سمنان فشارخون دارند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با اشاره به آغاز بسیج ملی کنترل فشارخون در این استان گفت: 35 درصد از جمعیت بالای 30 سال در استان سمنان فشارخون دارند.

یک پنجم مردان درجاتی از واریکوسل را دارند

تهران - ایرنا - عضو تیم تخصصی مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا با اشاره به اینکه یک پنجم مردان درجاتی از واریکوسل دارند، گفت: حدود 20 درصد مردان درجاتی از این بیماری شامل خفیف، متوسط یا شدید را دارند.

احتمال تغییر زمان استعفای کاندیداهای انتخابات مجلس وجود دارد

تهران - ایرنا - رئیس کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس گفت: اگر شورای نگهبان به مهلت زمانی استعفای افرادی که قصد کاندیداتوری دارند، ایراد وارد کند، می توانیم زمان استعفاها را از خردادماه به شهریورماه تغییر دهیم.

15 میلیون نفر در کشور به فشارخون بالا مبتلا هستند

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی گفت: 15 میلیون نفر در کشور فشار خون دارند که 20 درصد کنترل شده است و 80 درصد مردم از این بیماری خبر ندارند .]]>

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان: 30 درصد مردم فشار خون دارند

سمنان- ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان گفت: 30 درصد جمعیت بالای 30 سال استان مبتلا به فشارخون هستند که از این تعداد 60 درصد از بیماری خود اطلاع ندارند.

نقش گاز در بازی تحریم‌های نفتی

در حال حاضر ایران در بازار جهانی گاز ۱.۵ درصد نقش ایفا کرده که با توجه به ذخایر عظیم گازی و موقعیت راهبردی، پیش‌بینی می‌شود که بتواند در این بازار بزرگ سهم خود را به ۱۰ درصد برساند موضوعی که بسیاری از کارشناسان نسبت به آن اتفاق نظر دارند و معتقدند که در ش

۲۶ سد کشور کم‌تر از ۴۰ درصد آب ذخیره دارند

چاق شدن ایرانیان تهدید سلامت امروز و فردا

تهران- ایرنا- بیش از 23 تا 25 درصد مردم ایران بر اساس گزارش های موجود کشوری، چاق هستند و 60 درصد اضافه وزن دارند که این موضوع سلامت امروز و فردای جامعه را تهدید می کند.

۱۸ درصد ایرانی ها فشار خون بالا دارند

پرشدگی بیش از 90 درصدی در 86 سد بزرگ کشور/ 26 سد کمتر از 40 درصد آب ذخیره دارند

بارندگی‌های مناسب سال آبی جاری موجب شده تا از میان 178 سد بزرگ کشور در حال حاضر 86 سد مهم از جمله سدهای شهیدرجایی، طالقان، ساوه، البرز، ساوه و شیرین‌دره بین 90 تا 100 درصد پر شده باشند.]]>

مردم انتظار دارند غنی‌سازی ۲۰ درصد از سر گرفته شود

60مشاور و مددکار خانواده با کمیته امداد یزد همکاری دارند

یزد - ایرنا - معاون حمایت و سلامت خانواده اداره کل کمیته امداد امام خمینی (ره) یزد گفت: هم اکنون 60 مشاور و مددکار خانواده متخصص با این نهاد همکاری دارند که 66 درصد زن و بقیه مرد هستند.