«کچل کفترباز» روی صحنه‌ مرکز تئاتر کانون پرورش فکری

نمایش عروسکی «کچل کفترباز» به کارگردانی آزاده انصاری از ۱۶ اردیبهشت در مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان روی صحنه می‌رود.مطالب مرتبط

بازتولید اولین تئاتر عروسکی کودک ایران/ دست به عصا حرکت می‌کنم

عادل بزدوده کارگردان باسابقه تئاتر کودک قصد دارد اولین تئاتر عروسکی کودک در ایران را بازتولید و زمستان سال جاری در مرکز تولید تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به صحنه ببرد.

نخستین انجمن عکاسی نوجوانان کشور در کانون پرورش فکری راه‌اندازی شد

زاهدان- ایرنا- مدیرکل کانون پرورش فکری سیستان و بلوچستان گفت: نخستین انجمن عکاسی نوجوانان کشور با حضور بنیانگذار آژانس عکس ایران در کانون پرورش فکری این استان راه ‌اندازی شد.

عضو 12 ساله کانون پرورش فکری ماکو برنده مسابقه نقاشی ژاپن شد

ارومیه- ایرنا- سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ماکو گفت: عضو 12 ساله این مرکز دیپلم افتخار مسابقه نقاشی کائو کشور ژاپن را با شعار «ما باهم دوست محیط زیست هستیم» به خود اختصاص داد.

نمایش هفت انیمیشن کانون پرورش فکری در جشنواره فیلم‌های ایرانی کلن

ششمین دوره جشنواره فیلم‌های ایرانی کلن برای نخستین بار میزبان آثار کودک و نوجوان است و در آن هفت انیمیشن کوتاه کانون پرورش فکری نیز حضور دارد.

شش عضو کانون پرورش فکری برگزیده مسابقه نقاشی بلغارستان شدند

تهران - ایرنا - شش عضو کودک و نوجوان مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزیده مسابقه نقاشی «نوا زاگورا» کشور بلغارستان شدند.

کانون پرورش فکری با روشهای خلاقانه، کودکان را کتابخوان میکند

یزد - ایرنا - معاون سیاسی ، امنیتی واجتماعی فرمانداری اردکان با اشاره به اهمیت توسعه وترویج کتاب و کتاب‌خوانی و نهادینه کردن این فرهنگ میان کودکان و نوجوانان در جامعه، گفت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با روش های خلاقانه کودکان را به خواندن کتاب ودا

باشگاه نقد ادبی نوجوانان کانون پرورش فکری استان تهران کلید خورد

تهران-ایرنا- نخستین باشگاه نقد ادبی نوجوانان با حضور کارشناسان، منتقدان ادبیات نوجوان در یکصد و بیست و چهارمین انجمن شعر و داستان نوجوانان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان تهران آغاز به کار کرد.

آموزش و هدایت غیر مستقیم رویکرد کانون پرورش فکری سمنان است

سمنان - مدیرکل کانون پرورش فکری استان سمنان با بیان اینکه آموزش و هدایت غیر مستقیم با استفاده از ابزارهای مؤثر رویکرد این اداره کل است، گفت: مهارت آموزی ماحصل این هدایت و آموزش است.

«کچل کفتر باز» در ستایش شادی است

آزاده انصاری ضمن اشاره به استقبال خوب تماشاگران از نمایش «کچل کفتر باز» گفت: بسیاری از خانواده‌های ما نمی‌دانند کانون پرورش فکری وجود دارد که برای کودکان نمایش و تئاتر هم در آن اجرا می‌شود و اطلاع‌رسانی در این زمینه ضعیف است.

نمایش ۷ انیمیشن کانون پرورش فکری در جشنواره کلن

امین تارخ به صحنه‌ی تئاتر برمی‌گردد

امین تارخ بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون ایران قصد دارد بعد از گذشت 10 سال از آخرین تجربه حضور خود بر صحنه تئاتر، در نمایش «مارلون براندو» به نویسندگی و کارگردانی مهران رنجبر به ایفای نقش بپردازد.

2 عضو کانون لرستان برگزیده مسابقه نقاشی سازمان نقشه برداری کشور شدند

خرم آباد -ایرنا- مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان لرستان گفت:2 عضو این کانون عناوین برتر مسابقه نقاشی سازمان نقشه برداری کشور را کسب کردند.

پولاد کیمیایی : به زودی با تئاتر روی صحنه می‌روم

پولاد کیمیایی خبر داد که قصد دارد به زودی با یک تئاتر روی صحنه برود، این بازیگر سینما که کمتر در عرصه‌ی تئاتر در این سال‌ها فعال بوده است از حضورش در نمایشی به نام «جلاد ویولن زن» به کارگردانی آرش پورمحک در تماشاخانه ملک سخن گفت.

امین تارخ با «مارلون براندو» به صحنه تئاتر باز می‌گردد

امین تارخ بازیگر باسابقه سینما، تئاتر و تلویزیون قصد دارد بعد از گذشت ۱۰ سال از آخرین تجربه حضور خود بر صحنه تئاتر در نمایش «مارلون براندو» به نویسندگی و کارگردانی مهران رنجبر ایفای نقش کند.

کانون مفاخر ادبی را با شیوه هایی جدید به کودکان معرفی می کند

اهواز- ایرنا- مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان گفت: این نهاد فرهنگی در تلاش است تا با استفاده از شیوه های جدید آموزشی مفاخر ادبی ایران را به خودکان معرفی کند.

نقاش نوجوان بیجاری دیپلم افتخار مسابقه محیط زیست ژاپن را گرفت

سنندج - ایرنا - عضو مرکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهر یاسوکند از توابع شهرستان بیجار موفق به کسب دیپلم افتخار نهمین مسابقه بین‌المللی نقاشی محیط زیست «کائو» کشور ژاپن شد.

گسترش کتابخانه سیار روستایی نیاز به حمایت مسئولان دارد

سنندج - ایرنا - مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان گفت: در حال حاضر چهار کتابخانه سیار وابسته به این کانون در استان برای خدمت رسانی به علاقه مندان کتاب در روستاها فعالیت می کنند که گسترش آنها نیازمند حمایت مسئولان دیگر دستگاه ها است.

یک دختر نوجوان زاهدانی در جشنواره طنز خلیج فارس تقدیر شد

زاهدان- ایرنا- مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سیستان و بلوچستان گفت: یک دختر نوجوان زاهدانی عضو کانون و آفرینش‌ های ادبی استان در نخستین جشنواره منطقه ‌ای طنز خلیج فارس در بخش داستان شایسته تقدیر شناخته شد.

کتاب «فلسفه‌ کودکی» منتشر شد

کتاب «فلسفه کودک» اثر گرت‌بی. متیوز توسط نشر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ترجمه و راهی بازار کتاب شد.

چند خبر از تئاتر| افشین هاشمی با «دروغ» به صحنه تئاتر می‌آید/ «آنتیگونه» در تالار حافظ