انتقاد از تخریب گیاهان «ارزشمند» بوستان پردیسان پایتخت

تهران- ایرنا- « حجت نظری» عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: بیش از 350 نوع گونه گیاهی خودرو و بومی در پارک پردیسان شناسایی شده است که بتازگی برخی از عوامل فضای سبز، اقدام به تخریب بخش‌هایی از این پوشش گیاهی «ارزشمند» کرده‌اند.مطالب مرتبط

وضعیت پوشش گیاهی پارک پردیسان مناسب است/ مسؤولیت رسیدگی به گیاهان بومی با شهرداری نیست

بهسازی پارک «پردیسان» به کجا رسید؟

به دنبال تذکر برخی اعضای شورای شهر تهران در مورد نحوه حفاظت از پوشش گیاهی پارک پردیسان و کمبود امکانات رفاهی این پارک، مشاور معاونت محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر اینکه از کاشت گونه‌های غیر بومی و زینتی در پردیسان خودداری می‌شود از باز

کمک 85 درصدی دولت به کشت گیاهان دارویی درمازندران

ساری - ایرنا - مسئول کشت گیاهان دارویی مدیریت باغبانی جهاد کشاورزی مازندران از اختصاص 42میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت در بخش توسعه کشت، تولید و فرآوری گیاهان دارویی در سال جاری خبر داد و گفت: دولت تا 85 درصد هزینه آبیاری وکشت گیاهان دارویی در استان را

پردیسان قم نیازمند احداث 20 مدرسه است

قم- ایرنا- مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیزمدارس قم گفت:درسال تحصیلی جاری جمعیت دانش آموزی پردیسان استان به 22 هزار تن رسید که ادامه این روند، ساخت 20 مدرسه دراین منطقه را ضروری کرده است.

گیاهان کوهی مهمان حیاط خانه طبیعت دوستان

گچساران - ایرنا - در حالیکه که بسیاری از مردم با بوته کنی بی رویه گیاهان دارویی سبب انقراض برخی گونه های گیاهی می شوند اما برخی شهروندان کهگیلویه و بویراحمد گیاهان کوهی را در حیاط خانه خود کشت کرده اند.

تخریب زیستگاه، تقابل با انسان و توله‌کُشی؛ بلای جان خرس‌ها

تهران- ایرنا- خرس‌ها علاوه بر اینکه از لحاظ تخریب زیستگاه و تقابل با انسان در عذاب هستند؛ خودشان هم به خود رحم نمی‌کنند و برای اینکه مادر آماده زادآوری دوباره شود خرس نر اقدام به کشتن توله‌ها می‌کند و این سه عامل در کنار هم، جمعیت این‌گونه ارزشمند را در م

وارداتی بودن نیمی از بذر گل و گیاهان زینتی

با وجود رشد روز افزون صنعت پرورش گل و گیاهان زینتی در ایران و گلستان ، اما بیش از نیمی از بذرهای پرورش این گیاهان وارداتی است.

سه روز بازدید رایگان از موزه تنوع زیستی پارک پردیسان

تهران- ایرنا- به مناسبت 28 اردیبهشت‌ماه روز جهانی موزه‌ها، بازدید از موزه تنوع زیستی پردیسان به مدت سه روز در تاریخ‌های 29، 28 و30 اردیبهشت‌ماه رایگان خواهد بود.

تعداد بوستان‌های شهر تهران افزایش می‌یابد

مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران با بیان اینکه تعداد بوستان‌های سطح شهر تهران افزایش خواهد یافت، گفت: در همین راستا، باغ عقبری در منطقه 2 همزمان با عید سعید فطر و باغ وثوق‌الدوله معروف به باغ بزرگ‌آقا در منطقه 14 به بهره‌برداری می‌رسد.

برگزاری بزرگترین جشنواره علم نجوم در خمینی شهر

بزرگترین جشنواره علم نجوم به مدت سه شب در بوستان محله دستگرد، بوستان ساحلی و بوستان بهشت خمینی شهر برگزار شد.

گزارشی از طغیان سفیدبالک ها در پایتخت دریافت نکردیم

مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران، به تشریح اقدامات شهرداری تهران در راستای کنترل شیوع سفید بالک ها پرداخت کرد.

برگزاری مراسم شب های قدر در بوستان های مشهد

مراسم احیای شب های قدر در بوستان ملت در منطقه 11 و بوستان وفا در منطقه 9 مشهد برگزار می شود.

طنین نوای خوش کلام وحی در بوستان‌ها

در ماه بهار قرآن مردم جهرم در بوستان‌های این شهر محافل جزء خوانی و تفسیر کلام وحی برپا می‌کنند.

رهاسازی آب سد بوستان از عصر امروز

با رهاسازی آب سد بوستان ؛ مردم به حاشیه رودخانه ها نزدیک نشوند.

عرضه آثار برگزیده جشنواره مد و لباس فجر در بوستان آب و آتش

همزمان با فرارسیدن ماه مبارک رمضان هفدهمین نمایشگاه مد و لباس تحت عنوان «گوهر زیبایی» در بوستان آب و آتش در حال برگزاری است.

کشت گیاهان دارویی در خراسان شمالی راه به جایی نمی‌برد

محقق مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی خراسان شمالی گفت: امکان تولید انبوه گیاهان دارویی در این استان وجود ندارد.

کارگاه مهارت کشت گیاهان دارویی برگزار شد

مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه از برگزاری دوره کارگاه مهارتی کشت گیاهان دارویی در پادگان الله اکبر خبر داد .

30هکتار به کشت گیاهان دارویی در ابرکوه افزوده شد

یزد - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه گفت : گیاهان دارویی از جمله محصول کم آبخواه و با ارزش اقتصادی بالایی است که در سال زراعی 98-97 با 30 هکتار افزایش، سطح زیرکشت آن به 150 هکتار رسید.

گیاهان دارویی در ایران

اقتصاد گیاهان دارویی در دنیا به اقتصاد نوین و سریع‌الرشد لقب گرفته است، کشورهای پیشرفته دنیا نظیر فرانسه، آلمان، کانادا، آمریکا و چین به‌سرعت در حال سرمایه‌گذاری روی این حوزه و حتی موج‌آفرینی حول آن هستند.

مدیریت صحیح برداشت گیاهان بهاره نیازمند تلاش همگانی

مسئول بهره‌برداری اداره کل منابع طبیعی استان کردستان، با اشاره به اینکه مدیریت صحیح برداشت گیاهان بهاره نیازمند تلاش همگانی است، گفت: هرساله این اداره کل جهت مدیریت صحیح بهره‌برداری از این گیاهان براساس قوانین و مقررات جاری با بهره‌برداران محلی ذی‌حق و یا