تجرد با ابتلاء به اختلالات روانی، ارتباط دارد

تهران- ایرنا- نتایج یک مطالعه جدید نشان داده است که تنها زندگی کردن بدون توجه به سن و جنسیت، با ابتلا به اختلالات شایع روانی ارتباط مثبت دارد.مطالب مرتبط

کشف ژن های مرتبط با بیماری روانی

تهران- ایرنا- محققان موفق به کشف 70 ژن جدید شده اند که با ابتلا به اختلالات روانی مانند شیزوفرنی، دو قطبی، افسردگی و کم‌ توجهی -بیش ‌فعالی ارتباط دارند.

مواد خوراکی ممنوعه برای افراد مبتلا به اختلالات روانشناختی

اختلالات روانی به مجموعه ای از مشکلات سلامت روان اشاره دارد که بر خلقیات، فکر و رفتار تاثیر می گذارد.

تجرد قطعی بانوان در اردبیل بالاست

‌معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی اردبیل گفت: تجرد قطعی بانوان در استان اردبیل به ویژه در بین زنان روستایی بالاست.

کمترین میزان ابتلاء به بیماری مالاریا در ۵۰سال گذشته

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان سیستان و بلوچستان در چابهار از کمترین میزان ابتلاء به بیماری مالاریا در ۵۰سال گذشته در استان خبر داد.

امنیت روانی جامعه باید حفظ شود

ارومیه- ایرنا- فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی گفت: امنیت روانی که امروز در جامعه ما وجود دارد باید حفظ شود.

کمترین میزان ابتلاء به بیماری مالاریا در 50 سال گذشته در سیستان وبلوچستان

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان سیستان وبلوچستان در چابهار از کمترین میزان ابتلاء به بیماری مالاریا در 50 سال گذشته در استان خبر داد.

افزایش آزار و اذیت‌های اجتماعی میان نوجوانان آمریکا

نهادهای رسمی کشور آمریکا از افزایش آزار و اذیت های اجتماعی میان نوجوانان این کشور و نگرانی از رشد اختلالات روانی خبر داده اند.

ارتباط بیماری پوستی پسوریازیس و بیماری های روانی

بیماری پسوریازیس، یک بیماری مزمن و التهابی پوست است که به گفته محققان، غالبا همراه با افسردگی، اضطراب، و حتی بیماری دوقطبی، شیزوفرنی و زوال عقل است.

ارتباط بین مراکز علمی و صنعتی در قم ضعیف است

استاندار قم با اشاره به تدابیر استان در تقویت ارتباط بین دانشگاه با مراکز صنعتی و اجرایی گفت: در حال حاضر فاصله بسیار زیادی بین مراکز دانشگاهی، صنعت و نهادهای تصمیم‌ساز استان وجود دارد.

قم|پیشرفت تحصیلی در گروی شناسایی زودهنگام اختلالات یادگیری دانش آموزان است

اختلالات یادگیری سبب دوری و فاصله گرفتن دانش آموزان از آینده تحصیل آنان می‌شود که می‌توان با شناسایی زودهنگام در پیشرفت‌های تحصیلی آنان نقش مؤثری داشت.

حرفه روابط عمومی هنرمدیریت ارتباط دوسویه با مخاطبان است

سمنان - حرفه روابط عمومی هنر مدیریت و برنامه‌ریزی برای ایجاد و برقراری ارتباط دوسویه بین سازمان و مخاطبان آن است که نقش مهمی در دست‌یابی به بسیاری از اهداف و چشم‌اندازهای سازمانی دارد.

رابطه چاقی و کوچک شدن مغز

حفظ وزن سالم می‌تواند خطر ابتلاء به این بیماری‌ها و کوچک شدن مغز را کاهش دهد.

تشدید فعالیت تیم‌های حمایت روانی در مناطق سیل‌زده

افراد درگیر در حوادث مختلف، بسته به شدت و نوع حادثه‌ای که با آن مواجه شده‌اند، درگیر عوارض روحی و روانی پس از آن نیز می‌شوند، عوارضی که گرچه در بحران‌های بسیاری در سال‌های گذشته مورد غفلت قرار گرفته و پیامدهای زیادی نیز ایجاد کرده بود، اما چند سالی است که

حمایت‌های اجتماعی و روانی از ۱۴ هزار و ۸۳۳ نفر در مناطق سیل‌زده

معاون توسعه و پیشگیری سازمان بهزیستی کشور با اشاره به حمایت‌های اجتماعی و روانی که به صورت گروهی به سیل‌زدگان ارائه شده است، گفت: تاکنون ۱۴ هزار و ۸۳۳ نفر از این حمایت‌ها بهره‌مند شده‌اند.

زنان مراقب باشند؛ میان آپنه خواب و ابتلا به سرطان ارتباط وجود دارد

از هر ۳ ورزشکار حرفه‌ای و المپیکی یک نفر دچار مشکلات روانی است

تحقیقات نشان می‌دهد از هر سه ورزشکار حرفه‌ای و المپیکی یک نفر دچار اختلال روانی مانند افسردگی به دلیل درخواست برای قرار گرفتن در رتبه بالاتر است.]]>

امام جمعه پردیس: جنگ روانی و پرهیاهوی دشمن تو خالی است

تهران- ایرنا- امام جمعه شهر پردیس گفت: جنگ روانی عجیبی از سوی دشمن طی یک ماه اخیر آغاز و با هیاهویی زیاد، شدت گرفته اما همه بدانند که این نمایش پوچ و توخالی است.

امریکاییها بدنبال گرفتن امتیاز از ایران با جنگ روانی

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: امریکا با راه انداختن جنگ روانی بدنبال منافع اقتصادی خود و گرفتن امتیاز از ایران است.

ادامه جنگ روانی و ادعای خروج 200 آمریکایی از عراق

بغداد - ایرنا - برغم تاکیدات رسمی و مکرر بغداد مبنی بر مطلوب بودن شرایط امنیتی و نبود تهدید خاص، واشنگتن در جدیدترین اقدام در راستای جنگ روانی، مدعی خروج 200تن از کارکنان نمایندگی های خود از عراق شد.

عملیات روانی دشمن در خصوص جنگ واهی تشدید شده است

قزوین - ایرنا - مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان قزوین گفت: این روزها دشمنان داخلی و خارجی با تشدید عملیات روانی خود جنگ های واهی به راه انداخته اند که باید بیش از گذشته هوشیار بود.