راهکار حل مشکلات موجود تغییر روش دانشگاه‌ها و ایجاد استارتاپ است

رئیس پارک علم و فناوری استان زنجان گفت: علی‌رغم کاهش‌های رخ داده در بودجه، بودجه پارک‌های علم و فناوری بین ۴۵ تا ۱۵۰ درصد افزایش داشته است.مطالب مرتبط

دانشگاه امیرکبیر میزبان رویداد استارتاپ اسلامی -قرآنی

رویداد استارتاپ اسلامی_ قرآنی اول تا سوم خرداد ماه جاری به میزبانی دانشگاه امیرکبیر برگزار می‌شود.

باید ظرفیت دانشگاه ها را برای رفع مشکلات زندانها بکارگیریم

اصفهان- ایرنا- استاندار و رئیس شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر اصفهان گفت : باید از امکانات و ظرفیت های موجود دانشگاه ها برای رفع مسائل و مشکلات زندانهای استان استفاده کرد.

ساز دانشگاه و صنعت با هم کوک نیست

راه حل برون رفت بسیاری از مشکلات موجود کشور کوک شدن ساز بین دانشگاه و صنعت است.

«استارتاپ ها» میانبر گذر از تحریم

بیرجند - ایرنا - «استارتاپ ها» و ایده های مربوط به آن بازار وسیعی در مقایسه با بازار سنتی ایجاد کرده و به اعتقاد کارشناسان نه تنها می تواند در همه عرصه های کشور اثرگذار باشد بلکه راهی میانبر برای گذر از تحریم ها است.

از لزوم وجود استارتاپ‌ها در کشور تا عدم حمایت‌های حقیقی در هرمزگان

‌در شرایطی که روزبه روز بر تعداد بیکاران کشور افزوده می‌شود و جوانان کمترین امید را برای استخدام شدن در ارگان‌ها و ادارات دولتی دارند، عده‌ای در تلاش هستند که خود کسب و کارهایی نو و یا به عبارتی استارتاپ هایی را ایجاد و با استفاده از آنها نه تنها برای خود

ضرورت حمایت از توسعه استارتاپ‌های ورزشی در دانشگاه‌ها

دکتر عبدالرضا باقری قائم مقام وزیر علوم و رئیس مرکز هیئت‌های امنا و هیئت ممیزه مرکزی در بازدید از پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی، بر لزوم تخصص‌محور کردن همایش‌های حوزه علوم ورزشی و ضرورت حمایت از توسعه استارتاپ‌های ورزشی در دانشگاه‌های سراسر کشور تأکید

باید مشکلات ایجاد نمایشگاه بین المللی استان حل شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز گفت: باید موانع موجود در مسیر ایجاد سایت نمایشگاه بین المللی و پایانه صادراتی استان مرتفع شود.]]>

مشکلات موجود در روستاهای نهاوند نتیجه کم کاری مسئولان است

نهاوند - فرماندار نهاوند با بیان اینکه کمبودها و مشکلات موجود در روستاها نتیجه کم کاری مسئولان است، گفت: دهیاران نماینده دولت در روستا هستند و باید به وظایف خود عمل کنند.

بدهی 100 میلیارد تومانی بیمه ها به دانشگاه علوم پزشکی بیرجند

بیرجند - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند گفت: سازمان ها و موسسه های بیمه گر 100 میلیارد تومان به دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بدهکارند که نبود نقدینگی مشکلات موجود را مضاعف کرده است.

مرکز تحقیقاتی ویژه حل مشکلات تغییر اقلیم راه‌اندازی می‌شود

تهران- ایرنا- محققان دانشگاه کمبریج در حال راه‌اندازی یک مرکز تحقیقاتی موسوم به مرکز ترمیم آب و هوا به‌منظور شناسایی راهکارهای جدید برای تغییر وضعیت آب و هوایی زمین هستند. هدف اصلی این مرکز حل مشکل آب و هوای زمین است و دانشمندان، مهندسان و محققان اجتماعی

گزارش تسنیم|نگاهی به تنش‌های مرزی جمهوری آذربایجان و گرجستان

با سقوط اتحاد جماهیر شوروی مرزهای اداری موجود میان جمهوری‌های سابق به عنوان مرزهای بین‌المللی شناخته شد و مشکلات و تنش‌های مرزی را میان این کشورها ایجاد کرد.

تلاش ایکوموس جهانی برای حل مشکلات حفاظت/گردشگری تیغ دو لبه گلستان

گرگان- معاون موسسه فرهنگی ایکوموس ایران گفت: ایکوموس جهانی تلاش دارد مشکلات موجود در حفاظت را به سامان برساند و توجه مسئولان و مردم را به مشکلات این حوزه معطوف کند.

پیگیر ایجاد رشته "مهندسی مبل" در دانشگاه ملایر هستیم

رئیس دانشگاه ملی ملایر با بیان اینکه تنوع رشته‌ها در سال‌های آینده جزو سیاست‌های وزارت علوم در دانشگاههای کشور است، گفت: یکی از رشته‌هایی که دانشگاه ملایر با توجه به ظرفیت‌های شهرستان نیازمند آن است "مهندسی مبل" بوده که پیگیر ایجاد این رشته در دانشگاه ملا

دانشگاه‌ها خلاقیت را افزایش دهند/ترجمه رباعیات خیام در دنیا تحول ایجاد کرد

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور گفت: وظیفه دانشگاه‌ها ایجاد بستر مناسب برای بازگرداندن دانشجویانی است که در کشورهای دیگر مشغول به تحصیل هستند و دانشگاه‌ها باید به سمتی بروند که خلاقیت‌ها افزایش یابد.

یکی از مأموریت‌های دانشگاه، گره گشایی از مشکلات کشور است

دبیر انجمن علمی دانشجویی کشوری فناوری اطلاعات سلامت: گفت: یکی از مأموریت‌های اصلی دانشگاه خارج از رسالت‌های علمی آن در جامعه، به عنوان قوه عاقله که قدرت مشورتی کشور به حساب می‌آید، گره‌گشایی از مشکلاتی است که در کشور ایجاد می‌شود. بدیهی است که مدیریت بحرا

لزوم شناخت مشکلات حمل‌و‌نقل جاده‌ای

شناخت صحیح و دقیق چالش‌ها و مسائل و مشکلات موجود در بخش حمل و نقل جاده‌ای کالا و مسافر ضروری است

ایجاد دوره های دوگانه در دستور کار دانشگاه فردوسی است

مشهد- ایرنا- معاون آموزشی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: این دانشگاه سعی در تعامل با دانشگاه های کشورهای منطقه به ویژه کشورهای اروپایی دارد و به همین دلیل ایجاد دوره های دوگانه در دستور کار است.

استارتاپ متعلق به ایلان ماسک 39 میلیون دلار جمع کرد

استارتاپ "نورالینک"( Neuralink) به مؤسس آن "ایلان ماسک" است، توانست بخش زیادی از میزان سرمایه‌گذاری هدف خود برای پروژه اتصال مغز انسان به رایانه را جمع‌آوری کند.

خوزستان| مسئولیت دانشگاه‌ها برای ایجاد شرایط مطلوب بیشتر شود

رئیس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر گفت: در این دوران تحریم باید دست به دست هم دهیم و جلوی آسیب‌ها را بگیریم و مسئولیت دانشگاه‌ها برای ایجاد شرایط مطلوب بیشتر شود.

استارتاپ‌ها ظرفیت خوبی برای رونق کسب و کار هستند

رشت - ایرنا - مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان استارتاپ‌ها را ظرفیت مناسبی برای اشتغال و رونق کسب و کار دانست.