مجموعه تاریخی تنگ چک چک مرمت می‌شود

مسئول میراث فرهنگی شهرستان داراب از اجرایی شدن مرحله مرمت چهارطاقی و آتشکده قصر آینه، یا مجموعه تنگ چک چک این شهرستان خبر داد.مطالب مرتبط

مرمت و مطالعه بیش از ۱۰۰ اثر تاریخی فارس

مرمت آثار تاریخی کاری مداوم است.

قلب آثار تاریخی همدان دوباره تپید؛ 179 بنای تاریخی همدان مرمت شد

مرمت 179 بنای تاریخی پایتخت تاریخ و تمدن ایران نفسی تازه در جان آثار تاریخی همدان دمید.

مرمت 21 مسجد تاریخی آذربایجان شرقی در حال اجراست

تبریز - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت: 21 کارگاه مرمتی در مساجد تاریخی این استان دایر بوده و تا پایان امسال مرمت 4 مسجد تاریخی تمام می شود.

دیدار استادکاران ایرانی مرمت مسجد کبود ایروان با سفیر کشورمان در ارمنستان

تیم استادکار و مرمت کار ابنیه های تاریخی که از سوی بنیاد مستضعفان به منظور حفظ و مرمت مسجد کبود ایروان به ارمنستان سفر کرده‌اند با سفیر کشورمان در ایروان دیدار و گزارشی از اقدامات خود در خصوص مرمت بخش‌های مختلفی از این بنای تاریخی ارائه کردند.

تصویب طرح مرمت و احیای بافت‌های تاریخی

طرح مرمت و احیای بافت‌های تاریخی و فرهنگی و توانمندسازی مالکان و بهره‌برداران بناهای تاریخی در مجلس به طور کامل تصویب شده است

موافقت مجلس با طرح مرمت بافت های تاریخی

تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر حفظ و احیای بافت‌ها و بناهای تاریخی سازمان میراث فرهنگی گفت: طرح مرمت و احیای بافت‌های تاریخی و فرهنگی و توانمندسازی مالکان و بهره‌برداران بناهای تاریخی در مجلس تصویب شد.

یک بنای تاریخی در سبزوار مرمت شد

سبزوار- ایرنا- سرپرست پایگاه میراث فرهنگی شهر تاریخی سبزوار گفت: خانه امین التجار مشهدی با هزینه یک میلیارد و 300 میلیون ریال در سبزوار مرمت و بهسازی شد.

مرمت بناهای تاریخی کرمانشاه در سال 98 نیازمند 880 میلیارد ریال است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه با اشاره به ضرورت مرمت بناهای تاریخی در استان گفت: مرمت بناهای تاریخی استان کرمانشاه در سال 98 نیازمند 880 میلیارد ریال است.

1.2 میلیارد تومان برای مرمت آثار تاریخی مراغه تخصیص یافت

مراغه - ایرنا - رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مراغه با اشاره به اجرای طرح های مرمت آثار تاریخی شهرستان گفت: 1.2 میلیارد تومان اعتبار برای مرمت این آثار در سال جاری تخصیص یافته است.

مرمت 35 اثر تاریخی در خراسان شمالی

مرمت آیینه خانه و عمارت مفخم تا یک ماه آینده از سرگرفته می شود.

95 اثر تاریخی خراسان رضوی مرمت و بازسازی شد

مشهد- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: عملیات مرمت و بازسازی 95 اثر تاریخی استان طی یک سال گذشته به پایان رسیده است.

60 بنای تاریخی در لرستان مرمت شد

خرم‌آباد - ایرنا - معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان گفت: در سال گذشته 60 بنا و پل تاریخی با اعتبار 67 میلیارد ریال دراستان مرمت شد.

مرمت بناهای تاریخی در گیلان

65 بنای تاریخی گیلان پارسال مرمت شد.

80 خانه و بنای تاریخی دزفول نیاز به مرمت دارند

دزفول - ایرنا - رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان دزفول گفت: 80 خانه، مسجد و بنای تاریخی شهرستان دزفول نیاز به مرمت و استحکام بخشی دارند که برای مرمت هرکدام از این آثار افزون بر یک میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

امضای سه تفاهم نامه برای مرمت آثار تاریخی فارس

سه تفاهم نامه همکاری برای مرمت و حفظ آثار تاریخی استان فارس منعقد شد. این تفاهم نامه ها با سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس، صدا و سیما و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان در مراسم تقدیر از فعالان حوزه میراث فرهنگی، مرمت گران و معماری امضا شد.

طرح مرمت بافت های تاریخی و توانمندسازی مالکان تصویب شد

مدیرکل دفتر حفظ و احیای بافت‌ها و بناهای تاریخی گفت: طرح مرمت و احیای بافت‌های تاریخی و فرهنگی و توانمندسازی مالکان و بهره‌برداران بناهای تاریخی و فرهنگی به‌طور کامل در مجلس به‌تصویب رسید.

۲۴ بنای تاریخی کرمانشاه در سال ۹۷ مرمت شد

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از مرمت ۲۴ بنای تاریخی این استان در سال ۹۷ خبر داد.

معافیت مرمت و تعمیر املاک تاریخی از پرداخت هزینه‌های تغییر کابری

نمایندگان در مصوبه‌ای مقرر کردند مرمت و تغییرات املاک تاریخی و فرهنگی از هزینه‌های تغییر کابری و بازسازی معاف هستند.

طرح جامع مرمت بازار تاریخی کلانشهر اراک تهیه و تدوین می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: یکی از عوامل آسیب به بازار، از هم‌گسیختگی و نداشتن طرح مرمت و احیا است، برهمین اساس مشاوری در این حوزه به‌کار گرفته شده تا بتوانیم در راستای مرمت بازار گام موثری برداریم.

مرمت ۶۰ بنای تاریخی لرستان/ ۱۵ اثر طبیعی و معنوی ثبت ملی شد

خرم‌آباد- معاون میراث فرهنگی لرستان از مرمت ۶۰ بنای تاریخی این استان خبر داد و گفت: ۷ اثر طبیعی، ۸ اثر معنوی و ۳۱ اثر غیرمنقول در فهرست آثار ملی ثبت شدند.