هنر می‌تواند جایگزین نفت و گاز باشد!

طاهر شیخ‌الحکمایی، هنرمند مجسمه‌ساز با اعتقاد بر اینکه نگاه مدیریتی درست به مقوله هنر می‌تواند منجر به رونق چرخه اقتصاد هنر شود، می‌گوید: امروز ممالکی در دنیا هستند که نفت و گاز ندارند، اما از طریق داشته‌های هنری زندگی خوبی را برای مردمشان رقم می‌زنند.مطالب مرتبط

توسعه کسب و کارهای نوین جایگزین مناسبی برای اشتغال دولتی است

ایلام- ایرنا - سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام گفت: کسب و کارهای نوین و دانش بنیان که مولد و پایدار باشد می تواند جایگزین مناسبی برای اشتغال دولتی افراد جویای کار باشد.

ارزیابی‌ کلاسی، جایگزین مناسبی برای امتحان

تحقیقات جدید نشان می‌دهد ارزیابی توانایی‌های دانش‌آموزان توسط معلمان می‌تواند جایگزین امتحانات و آزمون‌های سنتی شده و علاوه بر کاهش هزینه‌های مختلف، نشاط را به کلاس‌های درس بازگرداند.

فیلم کمدی هم می‌تواند استراتژیک باشد/ چرا «ماه گرفتگی» تحمل نشد؟

مسعود اطیابی کارگردان فیلم سینمایی «تگزاس۲» معتقد است سینمای کمدی در شرایطی که جامعه نیاز به روحیه و شادابی دارد می‌تواند کارکرد استراتژیک هم داشته باشد.

نقد منصفانه می‌تواند در جهت کمک به دستگاه قضائی موثر باشد

 آیت‌الله رئیسی گفت: حتماً نقد منصفانه می‌تواند در جهت کمک به دستگاه‌ها، نظام اداری کشور و مجموعه دستگاه قضائی مؤثر باشد.

بی‌توجهی به هجوم پروانه‌ها به مزارع ‌می‌تواند خسارت زیادی داشته باشد

عضو هیئت‌علمی گروه زیست‌شناسی دانشگاه بوعلی‌سینا در رابطه با ورود میهمانان ناخوانده به همدان گفت: بارش باران و وجود ابرهای باران‌زا می‌تواند یکی از عوامل مهاجرت پروانه‌ها به ایران و به ویژه همدان باشد.

مفام فرهنگی پکن: ایران می تواند بازار بزرگ گردشگران چینی باشد

پکن- ایرنا- معاون همکاری های بین المللی وزیر فرهنگ و گردشگری چین تاکید کرد: ایران می تواند بازار بزرگی برای گردشگران چینی باشد اما لازم است اطلاعات و تسهیلات بیشتری از سوی تهران در اختیار این گردشگران قرار گیرد.

معتمدآریا دیگر نمی‌تواند عضو هیأت مدیره خانه سینما باشد

فاطمه معتمد آریا بازیگر کشور به دلایل مشکلات قانونی دیگر نمی‌تواند عضو هیأت مدیره خانه سینما باشد.

افراد صاحب صلاحیت را دعوت به مناظره می‌کنم/ توجه به نابرابرهای ناموجه نزد نظام رسانه‌ای نزدیک به صفر است/ باید به مردم برگردیم

مومنی اظهار داشت:ما باید به مردم برگردیم و اگر ابزارهای عالمانه این مردم‌گرایی یعنی شفافیت و حریت و گفت‌و‌گوی عالمانه و کارشناسانه را جایگزین این مناسبات نکنیم فریب‌های اصحاب رانتی و مافیای رسانه‌ای پشتیبانان می‌تواند استمرار داشته باشد و آسیب‌ها را به

راجر فدرر: هر تورنمنتی می‌تواند برای من آخرین باشد

راجر فدرر، تنیسور سوئیسی در واکنش به حضورش در رقابت‌های رولان گاروس پس از 4 سال غیبت گفت: از این پس هر تورنمنتی می‌تواند برای من آخرین باشد.

خراسان می‎تواند بخشی از لجستیک کشور باشد

استاندار خراسان رضوی گفت: ظرفیت قابل توجهی در استان وجود دارد، 70 درصد صادرات به افغانستان و کشورهای CIS است و 830 کیلومتر مرز با این کشورها داریم و با توجه به محدودیت‌هایی که در بحث تحریم به وجود می‌آید، خراسان می‌تواند بخشی از لجستیک کشور باشد.

نماینده سازمان ملل: عراق می تواند عامل ثبات در منطقه باشد

بغداد – ایرنا – نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور عراق در گزارش دوره ای خود به شورای امنیت سازمان ملل درباره اوضاع در عراق سه شنبه شب تاکید کرد که عراق می تواند عامل ثبات در منطقه باشد.

بندر چابهار می تواند برای امنیت دسترسی ایران به جهان راهبردی باشد

وزیر امور خارجه گفت: امکانات بندر چابهار می تواند برای آینده کشور و امنیت دسترسی ایران به جهان بسیاری راهبردی و مفید باشد.

رضایی: نکونام می‌تواند ساختار جدید فولاد را شکل دهد/ قطبی برنامه‌ای نداد

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان معتقد است که فولاد با هدایت نکونام می تواند عملکرد موفقی داشته باشد.

درد‌های شدید قاعدگی می‌تواند علامت بیماری جدی باشد

دردهای دورۀ قاعدگی یکی از مشکلاتی است که اغلب خانم‌ها با آن مواجه‌ هستند اما ممکن است علامت بیماری جدی در زنان باشد

ویدئو / محو شدن یخچال‌ها؛ فاجعه‌ای برای زمین

«یخچال‌های طبیعی که بخشی از میراث جهانی یونسکو محسوب می‌شوند، در حال محو شدن هستند.» خبر کوتاه است، اما می‌تواند تلنگری دردناک برای بشر باشد تا نشان دهد فعالیت‌های انسانی تا چه اندازه می‌تواند مخرب، ناعادلانه و خطرناک تلقی شود. دانشمندان پیش‌بینی می‌کنند

آمریکا نمی‌تواند در اندیشه جنگ با ایران باشد

چرا واتس‌اپ هرگز نمی‌تواند ایمن باشد؟

هاشمی‌طبا: کارشناسی ورزش در کمیسیون فرهنگی بهتر از استیضاح است

مصطفی هاشمی طبا گفت: هر چند اعتقاد دارم معمولاً استیضاح وزرا به بهبود اوضاع و ایجاد شرایط بهتر کمک نمی‌کند اما در عین حال می‌تواند فرصت بسیار خوبی برای هر وزیر را فراهم کند تا به عملکرد خود بپردازد و از این منظر نمی‌تواند منفی باشد.

حکیم: عراق می تواند میانجی ایران و آمریکا باشد

بغداد - ایرنا - سید عمار حکیم در دیدار کاردار آمریکا با وی گفت که عراق با توجه به روابط خوبی که با ایران و آمریکا دارد می تواند در تنش اخیر میان دو طرف میانجیگری کند.

آیا تاکنون اصفهان مقصد سفرهای شما بوده است؟

فرقی نمی‌کند پاسخ شما مثبت باشد یا منفی! اصفهان برای کسانی که هیچوقت به آن سفر نکرده‌اند می‌تواند یکی از جذاب‌ترین مقاصد باشد. همچنین کسانی که از نزدیک زیبایی‌هایش را لمس کرده‌اند خوب می‌دانند که دیگر نمی‌شود به اصفهان نرفت. سفر به این کلان‌شهر بزرگ کار س