برنامه‌های شهری که پایتخت کتاب ایران شد

مسئول اجرایی «پایتخت کتاب ایران، یزد» با بیان این‌که عنوان پایتخت کتاب ایران برای مردم تازگی دارد، می‌گوید: برای ما بیش از اهمیت اعتبار این عنوان، تأثیر بر مردم مهم بود. امیدوارم پایتختی کتاب بستری شود تا دانایی و آگاهی برای مردم مهم باشد.مطالب مرتبط

کازرون نامزد پایتخت کتاب ایران شد

شیراز-ایرنا- نامزدی کازرون برای کسب عنوان پایتخت کتاب ایران برای سال 99 در قالب مصوبه ای تایید شد.

شب‌های رمضان با «شبگرد» مهمان باغ کتاب تهران باشید

باغ کتاب تهران به عنوان پاتوق فرهنگی پایتخت، با برنامه‌های مختلف فرهنگی، از جمله ویژه برنامه «شبگرد»، در شب‌های ماه مبارک رمضان، پذیری مردم تهران خواهد بود.

ورود خودروهای جدید به خیابان‌های تهران نصف شد

یک کارشناس برنامه ریزی شهری گفت: کاهش ۴۴ درصدی تولید خودروها از سوی کارخانجات داخلی و افزایش بی سابقه قیمت خودرو، باعث کاهش ورود خودروهای جدید به معابر شهری پایتخت شده است.

صنعت چاپ و نشر همدان در خواب خرگوشی؛ تیراژ کتاب‌ها در همدان به 20 جلد رسید

در حالی که همدان در سال 1402 پایتخت کتاب اسلامی می‌شود صنعت چاپ و نشر کتاب در استان همدان وضعیت مطلوبی ندارد و در سال گذشته به ازای هر همدانی 7 صدم جلد کتاب چاپ شده و شمارگان کتاب هم به 50 و 20 جلد کاهش یافته است.

کازرون نامزد عنوان پایتخت کتاب ایران شد

تبدیل رود دره‌ها به یک معضل شهری

رئیس کمیسیون محیط زیست شورای شهر در مورد رفتار مدیریت شهری با رود دره‌های پایتخت واکنش نشان داد.

نقد و بررسی کتاب «نام باوری» در تازه‌ترین برنامه «سیم و زر»

برنامه سیم و زر رادیو فرهنگ در تازه‌ترین قسمت خود به نقد و بررسی کتاب «نام باوری» اثر نظام بهرامی کمیل می‌پردازد. این برنامه جمعه ۲۷ اردیبهشت پخش می‌شود.

سازمان برنامه و بودجه به هیچ وجه زیر بار اعتبارات راه‌اندازی قطار شهری اراک نمی‌رود

رئیس مدیریت و برنامه‌ریزی استان مرکزی گفت: سازمان برنامه و بودجه به هیچ وجه زیر بار اعتبارات راه‌اندازی قطار شهری اراک نمی‌رود.

استفاده از خلاقیت و نوآوری برای رفع مشکلات شهری پایتخت

سقف خرید تابستانه کتاب افزایش می یابد

شیراز- مدیرعامل خانه کتاب ایران گفت: امسال هم در قالب طرح‌های فصلی فروش کتاب، تابستانه را برگزار می‌کنیم و سقف خرید کتاب را افزایش می‌دهیم.

کتاب بخرید و در مجازات خود تخفیف بگیرید!

مجازات‌های جایگزین حبس مدتی است میان قضات کشور رایج شده و حالا در جدیدترین مورد آن، در شهری از استان یزد مجرمان می‌توانند با خرید کتاب در مجازات خود تخفیف بگیرند.

نمایشگاه کتاب رمضان در حسن آباد فشافویه گشایش یافت

شهرری- ایرنا- رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ری از برپایی نمایشگاه کتاب به مناسبت ماه مبارک رمضان در حسن آباد فشافویه در جنوب پایتخت خبر داد.

دختران روزه اولی پایتخت ضیافت الهی را جشن گرفتند

تهران-ایرنا- جشن دختران روزه اولی با عنوان «شهر رمضان، دختران روزه اولی» با حضور معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران و جمعی از مدیران شهری در بوستان پردیس بانوان منطقه 15 پایتخت برگزار شد.

برنامه‌ نشست‌های خانه کتاب در نمایشگاه قرآن اعلام شد

برنامه‌ و نشست‌های موسسه خانه کتاب در بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم اعلام شد.

تصویر «ماه رمضان» در 5 نگارخانه پایتخت

تهران-ایرنا- سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به مناسبت ماه مبارک رمضان در قالب ویژه برنامه «شهر خدا، شهر همدلی»، پنج نمایشگاه تجسمی را در پنج نگارخانه پایتخت برپا کرده است.

با "رود دره‌های" تهران چه کردیم؟

رئیس کمیسیون محیط زیست شورای شهر در مورد رفتار مدیریت شهری با رود دره‌های پایتخت واکنش نشان داد.

انتشار دو کتاب «رازآلود» برای مخاطبان کودک و نوجوان

دو کتاب «راز مرگ سینه‌سرخ» و «آیا تو هم راز داری» از سوی انتشارات فنی ایران منتشر شد.

«با رهروان سحر» از خدمت رسانان پایتخت میزبانی می کند

تهران-ایرنا- مدیر فرهنگی هنری منطقه 13 و رییس فرهنگسرای امید گفت: این فرهنگسرا همزمان با ماه مبارک رمضان در ویژه‌ برنامه با رهروان سحر از خدمت رسانان پایتخت در وعده سحری میزبانی می‌کند.

تأکید بر گسترش همکاری‌های فرهنگی ایران و ایتالیا

قائم‌مقام نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و مدیرعامل مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران با سیلویو ویاله، رئیس نمایشگاه کتاب تورین دیدار و گفت‌وگو کرد.

تأکید بر گسترش همکاری‌های فرهنگی ایران و ایتالیا

قادر آشنا، قائم‌مقام نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و مدیرعامل مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران با سیلویو ویاله، رئیس نمایشگاه کتاب تورین دیدار و گفت‌وگو کرد.