تجربه تهران‌گردی در تئاتر دانشگاهی/ مخاطبان جزئی از اجرا می‌شوند

نمایش «قلب کاغذی شمعدانی‌های زمین» به کارگردانی المیرا رضایی تلواژگانی که اجرایی در مکان‌ نامتعارف است، در بخش تجربه‌های اجرای بیست و دومین جشنواره تئاتر دانشگاهی ایران حضور دارد.مطالب مرتبط

روزهای تلخ تئاتر کردستان؛ سردرگمی هنرمندانی که مکانی برای اجرا ندارند

وضعیت تئاتر استان کردستان آنقدر تلخ است که هنرمندان و بازیگران به‌دلیل نبود مکان مناسب در آپارتمان‌های شخصی، مکان‌های اجاره‌ای یا کوه و دشت تئاتر اجرا می‌کنند.

شهرستانی‌ها باید دیده شوند

تهران-ایرناپلاس-چند سالی است که جشنواره تئاتر منطقه‌ای حذف شده است؛ اتفاقی که در نشست‌های آسیب‌شناسی جشنواره تئاتر هم دوباره بازگو شد.

چند خبر از تئاتر| تئاتر شهر ۲ روز اجرا نخواهد داشت/ پوستر «پروانه الجزایری» رونمایی شد

امین تارخ به صحنه‌ی تئاتر برمی‌گردد

امین تارخ بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون ایران قصد دارد بعد از گذشت 10 سال از آخرین تجربه حضور خود بر صحنه تئاتر، در نمایش «مارلون براندو» به نویسندگی و کارگردانی مهران رنجبر به ایفای نقش بپردازد.

درجه بندی اقامتگاه‌های بوم گردی در دستورکار

بوم گردی‌ها براساس مواردی، چون تجهیزات، کیفیت خدمات، ویژگی‌های نیروی انسانی، توسعه پایدار و امکاناتی برای جانبازان و معلولان درجه بندی می‌شوند

چندخبراز تئاتر| ۲ نمایش سنگلج اجرا نخواهند شد/ «ماربازی» به اجرا رسید

امین تارخ با «مارلون براندو» به صحنه تئاتر باز می‌گردد

امین تارخ بازیگر باسابقه سینما، تئاتر و تلویزیون قصد دارد بعد از گذشت ۱۰ سال از آخرین تجربه حضور خود بر صحنه تئاتر در نمایش «مارلون براندو» به نویسندگی و کارگردانی مهران رنجبر ایفای نقش کند.

نمایش‌های سنگلج یک روز اجرا نمی‌شوند

دو نمایش در حال اجرای تماشاخانه «سنگلج» به علت همزمانی با وفات حضرت خدیجه (س) هر کدام در تاریخ 25 و 26 اردیبهشت ماه یک روز اجرا نمی‌شوند.

طرح حریم گردی ورزشی مناطق 22 گانه پایتخت اجرا می شود

تهران- ایرنا- در نشست مشترک مسئولان سازمان ورزش، اداره کل حریم و ستاد گردشگری شهرداری ظرفیت های حریم مناطق 22گانه تهران شناسایی و مورد بررسی قرار گرفت.

ارکستر سمفونیک تهران سمفونی ۹ بتهوون را اجرا می‌کند

ارکستر سمفونیک تهران در تازه‌ترین کنسرت خود که روزهای ۲۲ و ۲۳ خرداد برگزار خواهد شد، سمفونی شماره ۹ بتهوون را به رهبری شهرداد روحانی پیش روی مخاطبان قرار می‌دهد.

«باغ خونی» به نفع سیل‌زدگان روی صحنه تئاتر مشهد در حال اجرا است

نمایش «باغ خونی» به نفع سیل‌زدگان روی صحنه تئاتر مشهد در حال اجرا است.

اجرای «چیزهای سرد» در تئاتر شهر ناگهانی شد

کارگردان نمایش «چیزهای سرد» می‌گوید، تئاتر هیچ‌گاه برایش کالای فروش نبوده و در این نمایش هم مواجهه تماشاگر با اجرا برایش اهمیت بسیار زیادی دارد.

تنکابن بهشت بوم گردی غرب مازندران

نوشهر- ایرنا - فراهم بودن بستر لازم برای گردشگری و بویژه بوم گردی از یکسو و استقبال علاقه مندان جهت ایجاد اینگونه واحد های اقامتی، شهرستان تنکابن را به بهشت بوم گردی در غرب مازندران تبدیل کرده است.

نتایج بازخوانی متون «تئاتر بچه‌های مسجد» اعلام شد

بجنورد- پس از بررسی و بازخوانی متون ارسالی به دبیرخانه سومین فصل اجراهای عمومی «تئاتر بچه‌های مسجد»، ۹ نمایشنامه جهت بازبینی و اجرا در مساجد خراسان شمالی مورد تأیید قرار گرفت.

تجربه ثبت «لبخند شاعر»/ سراغ پرتره هنرمندان سینما و تئاتر می‌روم

کوروش ادیم بیان کرد به دلیل علاقمندی به شعر، کلید خوردن کتاب پرتره‌هایم با عنوان «لبخند شاعر» با شعرا آغاز شد اما علاقمندم بتوانم پرتره‌هایی از هنرمندان سینما و تئاتر نیز منتشر کنم.

میزبانی موزه علم و فناوری از اجلاس موزه‌های دانشگاهی

رئیس ایکوم ایران گفت: کتابخانه ها نیز به عنوان نهاد موزه‌ای شناخته می‌شوند. همچنین قرار است موزه علم و فناوری، اجلاس سالانه موزه‌های دانشگاهی را برگزار کند.

معرفی آثار برتر «چهار فصل تئاتر ایران»

مسئول پروژه جامع ملی چهار فصل تئاتر ایران که در دفتر مطالعات و پژوهش‌های مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری اجرا می‌شد برگزیدگان نهایی این پروژه را معرفی کرد.

«افسانه ببر» در انتظار اجراست/ برپایی دور دوم کارگاه عملی تئاتر

صدرالدین زاهد از برگزاری دور دوم کارگاه آموزش عملی تئاتر در تیرماه سال جاری خبر داد و عنوان کرد نمایش «افسانه ببر» بعد از گذشت یک سال همچنان در انتظار اجرا قرار دارد.

۵+۱ اتفاق خوب برای موزه‌های دانشگاهی در سال ۹۷/پایان یک روایت

موزه‌های دانشگاهی در کشورمان، مکان‌های ناشناخته‌ای بودند که از ۱۰ سال پیش همزمان با افتتاح موزه مقدم دانشگاه تهران، برای نخستین بار شروع به کار کردند. بر اساس اعلام تنها عضو ایرانی کمیته بین‌المللی موزه‌ها و مجموعه‌های دانشگاهی (UMAC)، تاکنون حدود ۳۰ موزه

از جمله برنامه های ما طرح مالیات بر عایدی از سرمایه است

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: طرح مالیات از عایدی از سرمایه جزئی از کار گسترده ای است که در دست اجرا داریم.