نامه وزیر بهداشت به رییس صدا و سیما درباره بسیج ملی کنترل فشارخون

وزیر بهداشت در نامه‌ای خطاب به رییس سازمان صدا و سیما ضمن اعلام آغاز بسیج ملی کنترل فشار خون بالا در کشور از ۲۷ اردیبهشت ماه، گفت: لازم است موضوع کنترل فشار خون بالا در اولویت کاری سازمان صدا و سیما قرار گیرد.مطالب مرتبط

فاز عملیاتی بسیج ملی کنترل فشارخون از عید فطر آغاز می شود

مشاور عالی وزیر بهداشت، گفت: هدف ما از برگزاری پویش بسیج ملی کنترل فشار خون، کاهش قابل توجه تعداد فوتی های ناشی از اثرات فشارخون است.

فاز عملیاتی بسیج ملی کنترل فشارخون از عید فطر آغاز می‌شود

مشاور عالی وزیر بهداشت با بیان اینکه فاز عملیاتی بسیج ملی کنترل فشارخون از روز عید فطر آغاز می‌شود، یادآور شد: در فاز عملیاتی، پایگاه‌های سیار کنترل فشارخون در اماکن عمومی و محل‌های تجمع مردم مستقر شده و مردم می‌توانند فشار خون خود را چک کنند.

۷۲ هزار خرمشهری جامعه طرح بسیج ملی کنترل فشارخون هستند

خرمشهر- رئیس مرکز بهداشت خرمشهر گفت: حدود ۷۲ هزار نفر از افراد بالای ۳۰ سال می توانند در اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشارخون در خرمشهر مشارکت کنند.

اجرای فاز عملیاتی بسیج ملی کنترل فشار خون

مشاور عالی وزیر بهداشت: پایگاه‌های سیار کنترل فشار خون در اماکن عمومی مستقر می‌شوند و مردم می‌توانند فشارخون خود را کنترل کنند

ابتلای ۴۰۰۰ نفر به فشارخون در گرمسار

رئیس شبکه بهداشت و درمان گرمسار از اجرایی شدن طرح بسیج ملی کنترل فشارخون در این شهرستان خبر داد و گفت: چهار هزار نفر در گرمسار مبتلابه بیماری فشارخون هستند.  

راه‌اندازی سامانه خوداظهاری بسیج ملی کنترل فشار خون

تهران- ایرنا- معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در نخستین روز بسیج ملی کنترل فشارخون، سامانه خوداظهاری راه اندازی شد.

طرح ملی مبارزه با فشار خون از امروز تا ۱۵ تیر

وزیر بهداشت: بسیج ملی کنترل فشارخون از امروز در کشور آغاز می‌شود و تا ۱۵ تیر ادامه دارد

۴۰ میلیون نفر تحت پوشش طرح «سنجش فشار خون» قرار می‌گیرند

وزیر بهداشت گفت: برای اولین بار بسیج ملی کنترل فشارخون به عنوان یک طرح مهم پیشگیرانه در سطح کشور از امروز اجرا می‌شود.

راه اندازی سامانه خوداظهاری بسیج ملی کنترل فشار خون

معاون بهداشت وزارت بهداشت، از راه اندازی سامانه خوداظهاری بسیج ملی کنترل فشارخون خبر داد.

مشکل وزارت بهداشت با نانوایی‌های سنتی

کنترل مصرف "نمک" یکی از عوامل مهم در کنترل فشارخون است و از آنجایی که نان قوت غالب ایرانیان است، کاهش میزان نمک مصرفی در پخت نان همواره از دغدغه‌های جدی وزارت بهداشت به منظور جلوگیری از بروز فشارخون و بیماری‌های مرتبط با آن، بوده است.

آغاز طرح بسیج ملی کنترل فشارخون بالا

همزمان با سراسر کشور طرح بسیج ملی کنترل فشارخون بالا از دیروز در استان کرمان آغاز شد.

۴۰۰۰ نفر در گرمسار مبتلابه بیماری فشارخون هستند

گرمسار- رئیس شبکه بهداشت و درمان گرمسار از اجرایی شدن طرح بسیج ملی کنترل فشارخون در این شهرستان خبر داد و گفت: چهار هزار نفر در گرمسار مبتلابه بیماری فشارخون هستند.

آغاز «بسیج ملی کنترل فشار خون»؛ از فردا

بسیج ملی کنترل فشارخون بالا از ۲۷ اردیبهشت ماه با هدف کاهش مصرف نمک روزانه مردم به میزان حداقل ۵۰ درصد، افزایش مصرف غلات، حبوبات، سبزیجات و میوه­‌جات به میزان ۲۵ درصد بیش از وضعیت کنونی، کنترل و درمان مبتلایان به فشارخون بالا و... آغاز می‌شود.

آغاز طرح بسیج ملی کنترل فشارخون بالا

همزمان با سراسر کشور طرح بسیج ملی کنترل فشارخون بالا در هرمزگان آغاز شد.

فشارخون بالا، بیماری کشنده و خاموش

تهران- ایرنا- بسیج ملی کنترل فشارخون از 27 اردیبهشت همزمان با روز جهانی فشارخون با شعار «فشارخون: بدانیم و اقدام کنیم» در سراسر کشور اجرایی می شود تا همگان با توجه به اینکه این بیماری قاتل خاموش، کشنده و بی سرو صدا است، آن را جدی بگیریم.

مرگ و میر ناشی از فشارخون بالا، صد در صد قابل پیشگیری است

مشاور عالی وزیر بهداشت در امور اجتماعی شدن سلامت گفت: هدف ما از برگزاری پویش ملی کنترل فشارخون بالا این است که در سال آینده اعلام کنیم، تعداد قابل توجهی از افرادی که در اثر فشارخون فوت کرده یا بیمار و ناتوان شده‌اند، کاهش پیدا کرده و این موضوع را به عنوان

۴۰ درصد ایرانی ها از فشار خون خود خبر ندارند

وزیر بهداشت، با اشاره به اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون بالا در کشور، گفت: انتظار داریم حداقل ۲ میلیون بیمار جدید مبتلا به فشارخون را شناسایی و تحت مراقبت قرار دهیم.

افراد بالای 30 سال برای ثبت اطلاعات خوداظهاری فشارخون اقدام کنند

رئیس کارگروه ارتباطات و اطلاع‌رسانی بسیج ملی کنترل فشارخون در دانشگاه علوم پزشکی شیراز از افراد بالای 30 سال در استان فارس دعوت کرد تا اطلاعات مربوط به فشارخون خود در سامانه خود اظهاری این بسیج ملی را ثبت کنند.

رسانه ها در اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشارخون نقش ایفا کنند

گناوه- ایرنا- معاون بهداشتی و مسئول مبارزه با بیماری های غیرواگیر شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: اطلاع رسانی برای شرکت عموم مردم در اجرا و نتیجه بخش بودن طرح بسیج ملی کنترل فشار خون یک ضرورت است که در این ارتباط رسانه ها نقشی مهم باید ایفا کنند.

فشارخون زمینه بسیاری از بیماری‌ها

همزمان با سراسر کشور طرح بسیج ملی کنترل فشارخون بالا در استان کرمان آغاز شد.