وزارت نیرو با متجاوزان حریم رودخانه برخورد نکرد

نماینده مجلس: چند دستگاه از جمله وزارتخانه های نیرو، راه و کشور و شورای عالی شهرسازی باید پاسخگو باشند.مطالب مرتبط

برخورد با متجاوزان بستر و حریم رودخانه در رودان

برخی افراد سودجو با تغییر مسیر رودخانه در بستر و حریم رودخانه اقدام به کاشت درخت و یا ساخت و ساز می‌کنند.

ساخت‌وسازهای شبانه در حاشیه رودخانه "بشار" و "مهریان" یاسوج/ توقیف چهار دستگاه لودر و ماشین آلات سنگین/ برخورد شدید با متجاوزین حریم رودخانه‌ها

ساخت و سازهای شبانه در حاشیه رودخانه‌های بشار و مهریان یاسوج در استان کهگیلویه و بویراحمد، برگ تازه ای از تصرف و تجاوز به حریم این رودخانه ها را باز کرده است.]]>

فیروزکوه ؛ قاطعیت در برخورد با متصرفان حریم رودخانه حبله رود + فیلم

با تصرفات و ساخت و سازهای غیر مجاز در بستر رودخانه حبله رود فیروزکوه برخورد قاطعانه میشود.

چرا به حریم رودخانه‌ها تجاوز می‌شود؟

در سیلی که در روزهای پایانی سال ۹۷ و اولین ماه سال جدید در تعدادی از شهرهای کشور رخ داد، تجاوز به حریم رودخانه‌ها به عنوان یکی از عوامل اصلی وقوع آن مطرح شد. یک استاد دانشگاه تهران با اشاره به اینکه هنوز قوانین تعیین بستر و حریم رودخانه‌ها برای همه رودخان

وزارت نیرو باید رودخانه‌های خوزستان را لایروبی کند

معاون عمرانی وزیر کشور گفت: وزارت نیرو باید برنامه‌ای برای لایروبی رودخانه‌های خوزستان تدوین کرده و وزارت راه و شهرسازی نیز برنامه‌ای برای برقراری راه‌های ارتباطی به روستاها اجرایی کند.

بی‌توجهی دستگاه‌ها به حریم کیفی رودخانه‌ها

یک استاد دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه هیچ‌کس مسئولیت اشغال حریم رودخانه‌ها را برعهده نمی‌گیرد، از بی‌توجهی دستگاه‌ها به حریم کیفی رودخانه‌ها انتقاد کرد.

زمین خواری در یاسوج به بستر رودخانه‌ها رسید؛توقیف 8 دستگاه لودر و ماشین آلات سنگین در حاشیه رودخانه بشار

مدیر عامل شرکت آب و منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد از ساخت و سازهای شبانه در حاشیه رودخانه های مهریان و بشار یاسوج و برخورد قاطع قانونی با متجاوزین و متصرفان به حریم این رودخانه‌ها خبر داد.

تجاوز به حریم رودخانه علت سیل مشهد اردهال

یک اقلیم شناس گفت: علت بروز سیل مشهد اردهال تجاوز به حریم رودخانه است، زیرا بارش 36 میلیمتری، با توجه به در نظر گرفتن ساختار توپوگرافی منطقه، بستر و بافت، عقبه نقطه بحران و حریم سنتی رودخانه در سه نقطه فرضی آنقدر نیست که خسارت به بار آورد.

هجوم ناجوانمردانه به حریم رودخانه‌های همدان؛ رودخانه‌خواری به دیار هگمتانه رسید

مسئولان همدان معتقدند در مدت یکماه اول امسال103 مورد تصرف‌غیر‌قانونی حریم رودخانه در استان همدان شناسایی شده است. تصرف غیر‌قانونی که در دنیای امروز به رودخانه‌خواری معروف شده و عامل مهمی در کاهش عرض آبروی رود و وقوع سیل دارد.

جلوگیری از تجاوز به حریم رودخانه‌ها راهی برای مقابله با سیل

یک استاد دانشگاه گفت: تجاوز به حریم و بستر رودخانه‌ها در همه جای ایران دیده می‌شود؛ یکی از آثار این تجاوز بروز سیلاب است.

هشدار رئیس اداره آب دماوند نسبت به تجاوز حریم بستر رودخانه آه

رئیس اداره امور منابع آب دماوند با اشاره به ضرورت ساماندهی رودخانه آه گفت: با وجود رصد و بروزرسانی این رودخانه به طول 14 کیلومتر، در حال حاضر 460 مورد تجاوز به حریم بستر در خصوص رودخانه آه وجود دارد.

حاجی دلیگانی: وزارت نیرو به تعهدات خود در خصوص فروش آب به شاهین‌شهر عمل نمی‌کند

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به خرید ۸۰ میلیون متر مکعب آب توسط مردم شاهین شهر از وزارت نیرو، گفت‌: وزارت نیرو به تعهدات خود در این قرارداد عمل نمی‌کند.

استاندار: به ساکنان روستاهای در حریم رودخانه هشدار داده شود

اهواز _ ایرنا _ استاندار خوزستان گفت: برای روستاهای حریم رودخانه باید هر چه سریعتر به یک جمع بندی برسیم و معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری در این خصوص ضمن دادن هشدار زمان تعیین کند.

227 هکتار از بستر و حریم رودخانه‌های استان گلستان آزادسازی شد

مدیر دفتر مهندسی رودخانه و سواحل گلستان از آزادسازی 227 هکتار از بستر و حریم رودخانه‌های استان در سال گذشته خبر داد. 

ادامه برخورد با متصرفان منابع ملی و حریم و بستر سد

برخورد با متصرفان اراضی ملی و حریم و بستر سد مهاباد ادامه می یابد.

پاکسازی حریم رودخانه ها از سازه های غیرمجاز دولتی آغاز شود

اهواز - ایرنا - معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان گفت: پاکسازی حریم و بستر رودخانه ها باید از ساخت و سازهای غیرمجاز سازمان های دولتی آغاز شود.

پاکسازی حریم رودخانه ها از سازه های غیرمجاز دولتی آغاز شود

اهواز - ایرنا - معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان گفت: پاکسازی حریم و بستر رودخانه ها باید از ساخت و سازهای غیرمجاز سازمان های دولتی آغاز شود.

تهران| وقتی حریم بستر رودخانه سالور به محل دپوی نخاله تبدیل شد + فیلم

حریم رودخانه سالور در نزدیکی نسیم‌شهر بهارستان به محلی برای دفن زباله تبدیل شده و با وجود اعتراض مسئولان بهارستانی همچنان تخلیه زباله و نخاله‌های ساختمانی در طول شبانه‌روز در این منطقه انجام می‎شود.

وزارت حقوق بشر یمن جنایات متجاوزان را محکوم کرد

وزیر حقوق بشر یمن در کنفرانسی مطبوعاتی در صنعا, جنایت اخیر متجاوزان علیه مردم یمن را محکوم کرد.

رفتارهای سیاسی در بحران سَم است/خانه‌سازی در بستر و حریم رودخانه!

خرم‌آباد- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان با تاکید بر پرهیز از رفتارهای سیاسی در زمان وقوع بحران اظهار داشت: همه خانه‌های تخریب شده در سیل، در حریم و بستر رودخانه احداث شده بودند.