بیماری‌های غیرواگیر عامل بیش از 70 درصد مرگ‌ومیر در جهان

سازمان جهانى بهداشت اعلام کرد: بیماری‌های غیرواگیر مانند دیابت، سرطان و بیماری‌های قلبی، در مجموع مسئول بیش از 70 درصد از مرگ و میرها در سراسر جهان هستند.مطالب مرتبط

بیماری‌های غیرواگیر عامل بیش از 70 درصد مرگ‌ومیر در جهان

سازمان جهانى بهداشت اعلام کرد: بیماری‌های غیرواگیر مانند دیابت، سرطان و بیماری‌های قلبی، در مجموع مسئول بیش از 70 درصد از مرگ و میرها در سراسر جهان هستند.

بیش از ۷۵ درصد بیماری‌ها منشأ اجتماعی و رفتاری دارد

رئیس مرکز تحقیقات "عوامل اجتماعی مؤثر بر سلامت" دانشگاه علوم پزشکی یاسوج ضمن تأکید بر رویکرد فرهنگی و اجتماعی در پیشگیری از بیماری‌ها، مهم‌ترین دستاورد این مرکز در سال گذشته را ابلاغ سند "کاهش و پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر" به همه دستگاه‌های اجرایی است

15 درصد اعتبار بهداشت صرف بیماری دیابت می شود

کرج - ایرنا - رئیس انجمن دیابت شهرستان فردیس با بیان اینکه دیابت به عنوان بیماری پرهزینه شناخته شده ، گفت: سالانه 15 درصد اعتبارات بهداشت کشور صرف درمان این بیماری می شود.

45 درصد مرگ ها در کرمانشاه مربوط به بیماری های قلبی است

کرمانشاه- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، با بیان اینکه سال گذشته 10 هزار مرگ در استان ثبت شده است، گفت: از این تعداد 45 درصد مربوط به بیماری های قلبی، 12 درصد دیابت، 10 درصد سرطان و بقیه مربوط به حوادث و سوانح و سایر موارد بوده است.

بررسی چالش های سلامت در جهان/ توجه به بیماری های غیرواگیر

دبیر هفتمین نشست منطقه‌ای مجمع جهانی سلامت، با اشاره به نقش سیاست در سلامت، گفت: نشست منطقه ای مجمع جهانی سلامت در جزیره کیش، فرصتی بی نظیر برای دیپلماسی سلامت ایران خواهد بود.

افزایش ۳۰۰ درصدی مبتلایان به سرخک در جهان

سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرد: موارد ابتلا به بیماری سرخک در سه ماه نخست سال ۲۰۱۹ در سراسر جهان ۳۰۰ درصد افزایش داشته است.

بیماری قلبی و عروقی بیشترین عامل فوت در خراسان جنوبی

عامل فوت هزار و 362 نفر پارسال در خراسان جنوبی بیماری های قلبی ثبت شد.

توصیه‌های اورژانسی به بیماران مناطق سیل‌زده

سخنگوی سازمان اورژانس کشور برخی نکات برای پیشگیری از تشدید یا بروز بیماری‌های غیرواگیر در مناطق سیل‌زده را تشریح کرد.

نرخ شیوع اضافه وزن در کاشان 10.5 درصد است

کاشان - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان با اشاره به افزایش بیماری اضافه وزن گفت: نرخ شیوع این بیماری در کشور 9.5 درصد و در استان اصفهان و کاشان 10.5 درصد است.

روش های کنترل میگرن را بشناسید

طبق اعلام بنیاد میگرن آمریکا، بیش از ۱۲ درصد جمعیت جهان مبتلا به میگرن هستند که برای برخی از این افراد، این بیماری از نوع مزمن آن است.

بیماری‌های غیر واگیر علت ۸۰ درصد فوتی ها در ایران است

ری- قائم مقام وزیر بهداشت گفت: بیماری‌های غیر واگیر علت ۸۰ درصد فوتی ها در ایران است.

حدود 40 درصد مبتلایان به فشار خون از بیماری خود اطلاع ندارند

همدان- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان گفت: 30 تا 40 درصد از مبتلایان به فشار خون بالا از بیماری خود اطلاع ندارند که این امر ضرورت مراجعه به مراکز جامعه سلامت و چک وضعیت بدن را بیشتر نمایان می کند.

افزایش بیماری های ناشی از نیش پشه با تشدید تغییرات اقلیمی

طبق نتایج یک مطالعه جدید، تغییرات آب و هوایی عامل افزایش بیماری های ناشی از پشه خواهند بود.

بازگشت بیماری خطرناک همزمان با آب شدن یخ های روسیه!

بیماری های متعلّق به دوران ماقبل تاریخ، داخل یخ ها حبس شده اند و ممکن است به دلیل تغییرات اقلیمی که در مناطق گوناگون جهان از جمله روسیه اتفاق می افتد، بار دیگر بازگردند.]]>

توجه به حوزه بهداشت و پیشگیری هزینه های سلامت را کاهش می دهد

زنجان- ایرنا- سرپرست فرمانداری شهرستان طارم گفت: با توجه به روند صعودی بیماری های غیرواگیر در جامعه ضروری است با برنامه ریزی دقیق و توجه بیشتر به بهداشت و پیشگیری، از هزینه های بالای حوزه سلامت جلوگیری شود.

افزایش گرما عامل بروز ابتلای دام به بیماری تب سه روزه است

قزوین - ایرنا - معاون اداره کل دامپزشکی قزوین گفت: دامداران قزوین نسبت به مراقبت های بهداشتی باید بیشتر توجه کنند چون در فصل گرما احتمال بروز بیماری تب سه روزه در دام های سنگین افزایش می‌یابد.

نرخ تسهیلات ارزی صندوق توسعه ملی سه ونیم درصد است

بندرعباس - ایرنا - عضو هیأت عامل و قائم مقام رییس هیأت عامل صندوق توسعه ملی گفت: نرخ سود تسهیلات ارزی صندوق توسعه ملی برای سرمایه گذاران بخش های عادی سه و نیم درصد است که از این حیث در دنیا بی نظیر یا کم نظیر است.

صفوی: همکاری‌های اقتصادی و امنیتی جهان اسلام را به صلح و توسعه می‌رساند

مدیر عامل مؤسسه آینده پژوهی جهان اسلام گفت: برای رسیدن به صلح و توسعه باید به سمت همکاری‌های اقتصادی و امنیتی در جهان اسلام برویم؛ ایران تنها کشور جهان اسلام است که امنیت درون‌زا دارد.

افزایش شدید موارد بیماری سرخک در جهان

سایه بیماری های واگیر بر سر سیل زدگان

تهران- ایرنا- سیل آمد و رفت. حالا انبوهی از گل، آلودگی و بیماری های مختلف واگیردار پوستی، عفونی و گوارشی سیل زدگان را تهدید می کند. مانده اند با درد بی خانمانی و خطر بیماری هایی که احتمال بروز آنها هر روز بیشتر می شود.