راه حل عراق برای نفت سرگردان اقلیم کردستان

وزیر نفت عراق گفت: این کشور تصمیم دارد یک پالایشگاه نفت با ظرفیت 150 هزار بشکه در روز در شهر شمالی کرکوک بسازد .مطالب مرتبط

راه حل عراق برای نفت سرگردان اقلیم کردستان

وزیر نفت عراق گفت: این کشور تصمیم دارد یک پالایشگاه نفت با ظرفیت 150 هزار بشکه در روز در شهر شمالی کرکوک بسازد .

عراق و اقلیم کردستان، فرصتی بسیار عالی برای توسعه صادرات است

رئیس دفتر رئیس جمهور، گفت: عراق و اقلیم کردستان، فرصتی بسیار عالی برای توسعه صادرات و عبور از تحریم‌های ظالمانه است؛ چراکه در صورت افزایش حجم مبادلات تجاری، مالی و درهم تنیدگی اقتصادی، جلوی دخالت های بیگانگان در روابط بین کشورها گرفته می‌شود .

تحولات اقلیم کردستان عراق|از ادامه بحران تشکیل کابینه محلی تا 31 ساله شدن فاجعه «انفال»

بحران سیاسی اقلیم کردستان عراق همچنان ادامه دارد، با گذشت 200 روز از برگزاری انتخابات محلی هنوز هم جریان‌های سیاسی کردی به توافق تشکیل کابینه و تقسیم پست‌ها حاصل نشده است.

عراق: مرز سیرانبند رسمی شد

سنندج ـ ایرنا ـ براساس اعلام رسمی دولت عراق مرز سیرانبند بانه ایران با اقلیم کردستان عراق تبدیل به مرز رسمی برای مبادلات بازرگانی و تردد مسافری شد.

عراق: مرز سیران بند رسمی شد

اربیل ـ ایرنا ـ براساس اعلام رسمی دولت عراق مرز سیران بند بانه در اقلیم کردستان عراق با ایران تبدیل به مرز رسمی برای مبادلات بازرگانی و تردد مسافری شد.

هزینه 25 هزار دیناری تردد به کردستان عراق حذف شد

سلیمانیه ـ ایرنا ـ به دستور نخست وزیر اقلیم کردستان عراق از امروز پنجشنبه هزینه 25 هزار دیناری تردد به این منطقه لغو شد و مسافران ایرانی دیگر هزینه ای از این بابت پرداخت نمی کنند.

بازی سیاست در اقلیم کردستان عراق و ماجرای دنباله‌دار تشکیل کابینه محلی!

اگرچه حزب دموکرات کردستان عراق با احزاب اتحادیه میهنی و جنبش تغییر در راه تشکیل کابینه جدید به توافق رسیده است، اما هنوز هم سهم خواهی احزاب سبب شده است که با وجود گذشت نزدیک به 7 ماه از برگزاری انتخابات، کابینه محلی در این منطقه تشکیل نشود.

اعتراف یک مقام کُرد: ایران نخستین کشوری بود که در جنگ داعش به کمک کردستان عراق آمد

یک مقام محلی در کردستان عراق اعلام کرده است جمهوری اسلامی ایران نخستین کشوری بوده است که در جنگ علیه گروه تروریستی داعش به اقلیم کمک کرده است.

افشاگری یک رسانه کُردی از تحرکات مجدد بارزانی برای برگزاری رفراندوم نافرجام

یک رسانه کردی در اقلیم کردستان عراق در گزارشی به تلاش های مسعود بارزانی و حزب متبوع وی جهت برگزاری رفراندوم مجدد جدایی از عراق پرداخته است.

راهپیمایی در بصره عراق برای تبدیل این استان به اقلیم

منابع آگاه از راهپیمایی گسترده ساکنان استان بصره عراق برای تشکیل اقلیم بصره خبر دادند.

بغداد و اربیل بر سر پرداخت حقوق پیشمرگه توافق کردند

اربیل ـ ایرنا ـ بعد از سالها اختلاف و عدم توافق اربیل و بغداد دولت مرکزی عراق بودجه مخصوص نیروهای نظامی در اقلیم کردستان عراق را هزینه می کند.

کردستان|بسترهای لازم برای صادرات برق از ایران به کشور عراق فراهم شد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان با اشاره به مصوبات سفر اخیر هیئت دولت ایران به عراق گفت: بسترهای لازم برای صادرات برق از ایران به کشور عراق فراهم شد.

صدور روادید ایران برای شهروندان کرد عراقی پستی شد

اربیل ـ ایرنا ـ اداره کل پست اقلیم کردستان عراق اعلام کرد با سرکنسولگری ایران در اربیل به توافق رسیده است تا شهروندان کرد عراقی بتوانند از طریق مراکز این اداره کل ویزای ایران را دریافت کنند.

سیل اخیر، واکنش سخت طبیعت به کنش‌های مدیریتی‌مان بود

یک کارشناس جغرافیای سیاسی گفت: در اقلیم ایران، خشک بودن و نیمه خشک بودن قاعده، و ترسالی استثناست. عرض جغرافیایی ما، اجازه‌ی ایجاد اقلیم مرطوب بلند مدت را نمی‌دهد و به اقلیم خود باز می‌گردیم.

نماینده مجلس: نقدینگی سرگردان باید به تولید سوق داده شود

بجنورد - ایرنا - عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: 1700 هزار میلیارد تومان نقدینگی در کشور سرگردان است که این میزان برای رونق تولید و تحقق شعار امسال، باید به این بخش سوق داده شود.

زنده گیری یک سر تمساح سرگردان در شهرستان چابهار

‌مدیر کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان از زنده گیری یک سر تمساح سرگردان در روستای هوتکت پایین خبر داد.

زنده گیری یک تمساح سرگردان در چابهار

مدیر کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان، از زنده گیری یک سر تمساح سرگردان در روستای هوتکت پایین خبر داد.

اگر دو رشته ریاضی و کامپیوتر توسعه پیدا نکند، در هیچ زمینه‌ای موفق نخواهیم شد

رئیس دانشگاه چرمو اقلیم کردستان عراق، ریاضی و کامپیوتر را کلید همه علوم دانست و تاکید کرد: اگر این دو رشته توسعه پیدا نکند، در هیچ زمینه‌ای موفق نخواهیم شد.

عاشقانه‌های باغ سیب؛ نگاهی به داستان‌های «حوای سرگردان»

کتاب «حوّای سرگردان» درون‌مایۀ خاص و جذابی دارد. حوادث داستان‌ها و شخصیت‌ها همه به یک دایرۀ مکانی خاص در یک جغرافیای ویژه تعلق دارند. روایتِ روابط بینافردی این مردمان دوست‌داشتنی، سطرها و دیالوگ‌های کتاب را بسیار جذاب کرده است.

برگزاری کنفرانس بین‌المللی با هدف پیشرفت و توسعه علمی دانشگاه‌ کردستان و عراق

چهارمین کنفرانس بین‌المللی ریاضی و علوم کامپیوتر باهدف پیشرفت و توسعه علمی دانشگاه‌ کردستان و دانشگاه عراق در سنندج آغاز شد.