اجرای طرحی برای افزایش سهم کود زیستی در کشاورزی

با اجرای طرح آسیب‌شناسی کمی زنجیره تولید، توزیع و مصرف وضعیت موجود کودهای زیستی، سهم استفاده از کودهای زیستی در مصارف کشاورزی افزایش خواهد یافت.مطالب مرتبط

اجرای طرحی برای افزایش سهم کود زیستی در کشاورزی

با اجرای طرح آسیب‌شناسی کمی زنجیره تولید، توزیع و مصرف وضعیت موجود کودهای زیستی، سهم استفاده از کودهای زیستی در مصارف کشاورزی افزایش خواهد یافت.

استفاده از کودهای زیستی در سال جدید افزایش می یابد

تهران- ایرنا- سهم استفاده از کودهای زیستی در مصارف کشاورزی با اجرای طرح آسیب‌شناسی کمی زنجیره تولید، توزیع و مصرف کود، در سال جدید افزایش خواهد یافت.

معاون وزیر جهاد کشاورزی:اجرای طرح های آبخیزداری به 10هزار نقطه افزایش می یابد

شیراز- ایرنا- معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری گفت: هم ‌اینک از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در بیش از 6هزار نقطه کشور فعالیت‌های آبخیزداری اجرایی شده و این رقم در سال 98 به 10 هزار نقطه افزایش می‌یابد.

افزایش تعداد گرسنگان دنیا به ٨٢١ میلیون نفر / افزایش 60 درصدی تقاضای جهانی غذا تا سال 2050

سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد(فائو) گفت: انتخابات آتی سازمان غذائی ملل متحد تعیین می‌کند که چگونه این سازمان با افزایش گرسنگی جهان و تهدیدات پیچیده‌ای که برای بهره وری کشاورزی بوجود آورده مقابله می‌کند.

تعداد ملخ‌های مهاجم به زمین‌های کشاورزی در حال افزایش است

وزیر جهادکشاورزی گفت: تعداد ملخ‌های مهاجم به زمین‌های کشاورزی در حال افزایش است، اما با اقداماتی که صورت گرفته تا کنون به محصولات کشاورزی آسیبی نرسیده است.

ساخت حسگر زیستی برای آزمایش عرق بدن

تهران - ایرنا - محققان انجمن آمریکایی شیمی نوعی حسگر زیستی ساختند که شبیه به یک بانداژ بوده و قادر است عرق بدن را جمع‌آوری کرده و از طریق اتصال به گوشی هوشمند ساختار شیمیایی آن را تجزیه و تحلیل کند.

رعایت ملاحظات محیط زیستی مانع سیل گلستان می‌شد

گرگان- معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی محیط زیست گفت: بی‌توجهی به ملاحظات محیط زیستی و تصرف حریم رودخانه‌ها منشأ بروز سیل در گلستان بوده و باید در برنامه‌های توسعه‌ای کشور بازنگری کنیم.

طرح 'هر دهیاری یک همراهی' برای کمک به روستاهای سیل زده

کاشان - ایرنا - معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور از اجرای طرحی برای کمک به روستاهای سیل زده با عنوان 'هر دهیاری یک همراهی' خبر داد.

پلمب مطب؛ راهی برای اخذ مالیات از پزشکان!

مجلس طرحی را برای الزام پزشکان به نصب دستگاه کارتخوان در مطب‌هایشان تصویب کرده است که فقط در صورت نظارت دقیق مأموران سازمان امور مالیاتی و سایر دستگاه‌های نظارتی امکان تحقق دارد. در این راستا دادستانی ایلام نخستین گام را در راستای اجرای این قانون برداشته

اجرای برنامه‌های زمین پاک با شعار «زمین پاک حفظ گونه زیستی»

سرمایه صندوق‌های توسعه بخش کشاورزی خراسان جنوبی افزایش یابد

بیرجند- رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی افزایش سرمایه صندوق‌های توسعه بخش کشاورزی استان را خواستار شد.

ارسال 20 هزار اقلام زیستی از تربت حیدریه برای کمک به مناطق سیل‌زده

فرماندار تربت‌حیدریه گفت: دومین محموله کمک‌های مردمی این شهرستان توسط جمعیت هلال احمر شامل ۲۰ هزار اقلام زیستی روز شنبه به استان‌های سیل‌زده گلستان و لرستان ارسال شد.]]>

بیشتر مستندهای محیط زیستی فقط ذکر مصیبت است، بدون راه حل

محمد درویش کارشناس محیط زیست در شبکه مستند نسبت به بعضی رویه‌های مستندسازی از سوژه‌های محیط زیستی انتقاد کرد.

ارائه دستاوردهای محیط زیستی شهرداری تهران در هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران گفت: نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست فرصت مناسبی را جهت بحث و تبادل نظر پیرامون مسائل محیط زیستی ایجاد خواهد کرد که یقیناً بهره‌برداری از آن می‌تواند باعث کاهش و جلوگیری از اثرات زیانبار محیط زیستی در پروژه‌های

کشاورزان زرنه همچنان در انتظار آب سد کنگیر

با گذشت دوسال از وعده وزیر جهاد کشاورزی برای اجرای طرح آبیاری تحت فشار زمین های کشاورزی دشت زرنه در مدت چهارماه اما کشاورزان این منطقه همچنان چشم انتظار تکمیل این طرح هستند.

اجرای طرح مبارزه با ملخ در مزارع کشاورزی قزوین

مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: از اوایل فروردین ماه تا کنون طرح مبارزه با ملخ مراکشی در هزار و ۱۰۰ هکتار از مزارع کشاورزی استان اجرا شده است.

مثلث توسعه اقتصادی طرحی برای رونق تولید مبتنی بر اقتصاد مقاومتی

مشهد- ایرنا- طرحی جدید با عنوان 'مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی' نامی است که ظرف سه ماه اخیر به سرتیتر اغلب خبرهای حوزه اقتصادی و حتی سیاسی در خراسان رضوی مبدل شده و هفته پیش نیز محور اصلی بحث در یکی از دیدارهای رئیس مجلس شورای اسلامی بوده است.

تعداد ملخ‌های مهاجم در حال افزایش است/ تا کنون به محصولات کشاورزی آسیبی نرسیده است

وزیر جهادکشاورزی گفت: تعداد ملخ‌های مهاجم به زمین‌های کشاورزی در حال افزایش است، اما با اقداماتی که صورت گرفته تا کنون به محصولات کشاورزی آسیبی نرسیده است.]]>

اجرای طرح‌های محیط زیستی، استفاده بهینه منابع را به همراه دارد

زندی گفت: با افتتاح طرح‌های تصفیه پساب و بازچرخانی آب خصوصاً در شرایط کم آبی، صرفه اقتصادی و کمک شایانی به حفظ محیط زیست خواهد داشت.

به راه بادیه رفتن، به از نشستن باطل

تهران- ایرنا- مدیر دفتر تئاتر خیابانی اداره کل هنرهای نمایشی با بیان آنکه اعلام فراخوان برای اجرای عمومی گروه‌های نمایشی در مناطق سیل‌زده در راستای کاستن از آلام روحی هموطنان آسیب دیده طرحی خودجوش و ادامه دار است، تاکید کرد: قرار نیست کاری که عاشقانه آغاز