آفت زنگ زرد به 1000 هکتار از مزارع کهگیلویه خسارت زد

یاسوج - ایرنا - رئیس جهاد کشاورزی کهگیلویه گفت: بیماری آفت زنگ زرد به یک هزار هکتار از مزارع کشاورزی این شهرستان خسارت زد.مطالب مرتبط

آفت زنگ زرد به 1000 هکتار از مزارع کهگیلویه خسارت زد

یاسوج - ایرنا - رئیس جهاد کشاورزی کهگیلویه گفت: بیماری آفت زنگ زرد به یک هزار هکتار از مزارع کشاورزی این شهرستان خسارت زد.

خسارت سیل به مزارع کشاورزی شهرستان دره شهر

مدیر جهاد کشاورزی دره شهر گفت: بیش از 3هزارو 500 هکتار از مزارع کشاورزی این شهرستان براثر سیل های اخیر خسارت دیدند .

2.8 میلیون هکتار مزارع گندم و جو از سن و علف هرز عاری شد

تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر پیش آگاهی سازمان حفظ نباتات کشور گفت: از ابتدای سال تاکنون عملیات مبارزه با آفت سن و علف های هرز در 2 میلیون و 853 هزار هکتار مزارع گندم و جو اجرا شده است.

شیوع بیماری زنگ زرد در مزارع گندم کهگیلویه

بیماری زنگ زرد ( زنگک) در مزارع گندم شهرستان کهگیلویه مشاهده شد.

مبارزه با ملخ مراکشی در 1100 هکتار از مزارع قزوین

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: عملیات مبارزه با ملخ مراکشی در سطح 1100 هکتار از مزارع کشاورزی استان انجام شده است.

مبارزه با علف‌های هرز در مزارع گندم

از آغاز سال زراعی جاری تا پایان فروردین ماه ۹۸ در سطح ۲ میلیون و ۸۵۳ هزار هکتار از مزارع گندم و جو عملیات مبارزه با آفت سن و علف‌های هرز انجام شده است.

مبارزه با آفت سن وعلف های هرز در۲.۸میلیون هکتار ازمزارع گندم و جو

از آغاز سال زراعی جاری تا پایان فروردین ماه ۹۸ در سطح ۲ میلیون و ۸۵۳ هزار هکتار از مزارع گندم و جو عملیات مبارزه با آفت سن و علف‌های هرز انجام شده است.

آغاز برداشت خوشه‌های طلایی گندم از مزارع مُهر

برداشت گندم آبی از ۶ هزار هکتار از مزارع شهرستان آباده آغاز شد.

خسارت سیل به 6624 هکتار از  اراضی کشاورزی بیمه شده

سیلاب ناشی از بارندگی های هفته جاری به 6 هزار و 624 هکتار از اراضی کشاورزی خراسان جنوبی خسارت وارد کرد.

‌کمیسیون کشاورزی مجلس میزان خسارت سیل به مزارع ‌خوزستان را برآورد می‌کند‌

رئیس و اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی باهدف بررسی خسارت ناشی سیل اخیر به مزارع کشاورزی خوزستان سفر کردند.

سیل به 4070 هکتار اراضی کشاورزی میاندوآب خسارت زد

مهاباد - ایرنا - مدیر جهادکشاورزی میاندوآب گفت: چهار هزار و 70 هکتار از اراضی باغی و زراعی این شهرستان بر اثر سیلاب و طغیان رودخانه‌ ها در اوایل سال جاری خسارت دید.

سم پاشی بموقع مزارع کلزا

محمد جواد تشکری معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان با اشاره به کشت 2 هزارو 900 هکتار کلزا در خراسان شمالی از کشاورزان خواست برای افزایش بهره وری و پیشگیری از شیوع آفات، مزارع خود را بموقع سم پاشی کنند

اجرای طرح مبارزه با ملخ در مزارع کشاورزی قزوین

مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: از اوایل فروردین ماه تا کنون طرح مبارزه با ملخ مراکشی در هزار و ۱۰۰ هکتار از مزارع کشاورزی استان اجرا شده است.

چهار هزار هکتار زمین های کشاورزی هرسین صد درصد خسارت دید

کرمانشاه- ایرنا- فرماندار هرسین گفت: چهار هزار هکتار از زمینهای کشاورزی این شهرستان در سیل اخیر صد درصد خسارت دید و چهار هزار هکتار دیگر نیز بین 20 تا 50 درصد آسیب دیده است.

مزارع کشاورزی لاهیجان مشکل آبرسانی دارد

فرماندار لاهیجان، با بیان اینکه شهرستان لاهیجان با 24 هزار هکتار زمین شالیکاری یکی از قطب‌های کشت برنج در استان است، افزود: یکی از نگرانی های این شهرستان، سنتی بودن انهار می‌باشد که این امر کشاورزان را با مشکل آبرسانی به مزارع مواجه کرده است.

سیل به سه هزار و 500 هکتار اراضی دره شهر خسارت زد

ایلام - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی دره شهر گفت: سه هزار و 500 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان در سیل اخیر خسارت جدی دیده است.

امسال 750 هزار تن گندم در آذربایجان غربی تولید می شود

ارومیه- ایرنا- معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: در سال زراعی جاری 375 هزار هکتار از مزارع استان زیر کشت گندم رفته است که پیش بینی می شود 750 هزارتن گندم از سطح این مزارع تولید شود.

ملخ ها به مزارع و باغات استان فارس تاکنون خسارتی وارد نکردند

شیراز - مدیرحفظ نباتات جهاد کشاورزی استان فارس گفت: در حال حاضر ملخ ها به مزارع و باغ‌های استان فارس خسارتی وارد نکرده و تاکنون مبارزه در سطح ۲ هزار و ۲۵۰ هکتار انجام شده است.

برداشت گندم از مزارع شهرستان مُهر آغاز شد

شیراز-ایرنا- رئیس اداره تولیدات گیاهی شهرستان مُهر گفت: برداشت گندم آبی از سطح 6 هزار هکتار از مزارع این شهرستان آغاز شد.

خسارت سیل به بیش از 4000 هکتار از اراضی کشاورزی آذربایجان غربی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: بر اساس برآوردهای اولیه کارشناسان تا 20 فروردین ماه سال جاری به بیش از 4 هزار و 822 هکتار از اراضی زراعی و باغی ، تاسیسات و امور زیر بنایی استان بر اثر سیلاب و طغیان رودخانه‌ها خسارت وارد شده است.