ضرب‌الاجل به شورای نظامی برای واگذاری قدرت/ درخواست ارتش سودان از اعتصاب‌کنندگان

ارتش سودان از اعتصاب کنندگان خواسته است از دیوارهای ساختمان فرماندهی کل نیروهای مسلح در خارطوم دور شوند.مطالب مرتبط

ضرب‌الاجل به شورای نظامی برای واگذاری قدرت/ درخواست ارتش سودان از اعتصاب‌کنندگان

ارتش سودان از اعتصاب کنندگان خواسته است از دیوارهای ساختمان فرماندهی کل نیروهای مسلح در خارطوم دور شوند.

استقبال ترکیه از وعده شورای نظامی سودان برای واگذاری قدرت به غیر نظامیان

وزارت امور خارجه ترکیه از وعده شورای نظامی انتقالی سودان مبنی بر واگذاری قدرت به دولت غیر نظامی در پایان روند فعلی در این کشور استقبال کرد.

ضرب‌الاجل اتحادیه آفریقا به شورای انتقالی نظامی سودان

شورای «صلح و امنیت » اتحادیه آفریقا به شورای انتقالی نظامی در سودان پانزده روز فرصت داد قدرت را به یک دولت غیر نظامی تحویل دهد، در غیر این‌صورت عضویت این کشور در این اتحادیه به حال تعلیق درخواهد آمد.

شورای نظامی سودان: هیچ راه حلی برای بحران نداریم/ لزوم توافق سودانی‌ها درباره گفت‌وگو

رئیس کمیته سیاسی شورای نظامی انتقالی(عوض بن عوف رئیس شورای نظامی انتقالی به عنوان حاکم جدید سودان پس از برکناری عمر البشیر) اعلام کرد این شورا چشمداشتی به قدرت ندارد و بر حفظ امنیت و ثبات سودان تاکید می‌کند.

درخواست آمریکا از شورای نظامی سودان برای گوش دادن به خواسته‌های مردم

کاردار سفارت آمریکا در سودان با معاون رئیس شورای نظامی انتقالی سودان در شهر خارطوم دیدار کرد.

اتحادیه اروپا خواستار انتقال قدرت در سودان به غیرنظامیان شد

تهران - ایرنا - اتحادیه اروپا پنجشنبه شب در واکنش به ادای سوگند ارتشبد «عوض بن عوف» به عنوان رئیس شورای نظامی انتقالی سودان خواستار انتقال قدرت از ارتش به غیر نظامی ها شد.

اتحادیه آفریقا: ارتش سودان طی ۱۵ روز آینده قدرت را به غیرنظامیان واگذار کند

شورای صلح و امنیت اتحادیه آفریقا به شورای نظامی انتقالی سودان ۱۵ روز مهلت داد تا قدرت را به غیرنظامیان تسلیم کند.

شورای نظامی سودان: دولت آینده غیرنظامی خواهد بود

تهران - ایرنا - شورای نظامی سودان که اکنون قدرت را در این کشور در دست دارد، روز جمعه با صدور بیانیه ای اعلام کرد دولت آینده سودان 'دولتی غیر نظامی' خواهد بود.

تداوم اعتراضات مردمی برای تشکیل دولت غیر نظامی در سودان

تهران - ایرنا - همزمان با کناره گیری 'محمد عوض بن عوف' از ریاست شورای نظامی سودان و 'صلاح قوش' رئیس دستگاه امنیتی این کشور، مردم سودان خواستار تسلیم قدرت به دولتی مدنی شدند و تا تحقق اهداف خود به تظاهرات و تحصن ادامه خواهند داد.

شادمانی معترضان سودانی پیچیده در تردید و آشوب عمیق

از آنجا که سودان با بحران‌های متعددی روبروست، یافتن راه برون‌رفت سیاسی فوری ضرورت دارد. اما شورای نظامی سودان که عملا قدرت را در دست دارد، تنها در شرایطی با رهبران معترض وارد مذاکره می‌شود که حامیانشان به "هرج و مرج" متوسل نشوند و باید دید ارتش سودان تا ک

آخرین تحولات سودان در یک نگاه

تهران - ایرنا - عزل و نصب ها در شورای نظامی سودان، واکنش اتحادیه عرب و اتحادیه آفریقا به تغییرات در شورای نظامی سودان و دیدار رییس شورای نظامی جدید با کشورهای غربی از مهم ترین رویدادهای سودان در روزی که گذشت بود.

خرسندی ترکیه از تعهد شورای نظامی انتقالی سودان برای تحویل قدرت به مردم

وزارت امور خارجه ترکیه اعلام کرد: آنکارا از تعهد شورای موقت نظامی سودان مبنی بر تحویل حکومت سودان به مردم این کشور ابراز خرسندی می‌کند.

تلاش‌ نیروهای سودان برای متفرق کردن تحصن‌کنندگان مقابل مقر فرماندهی کل ارتش

جمعیت شاغلین سودان که هدایت اعتراضات در سودان را برعهده دارد، با اعلام اینکه تلاش‌هایی برای متفرق کردن تحصن مقابل مقر فرماندهی کل ارتش این کشور انجام گرفته، از مردم سودان خواست به جرگه تحصن‌کنندگان بپیوندند.

اتحادیه آفریقا به شورای نظامی سودان 2 هفته فرصت داد

تهران – ایرنا- شورای 'صلح و امنیت' اتحادیه آفریقا هشدار داد که اگر شورای نظامی انتقالی سودان ظرف 15 روز آینده قدرت را به دولتی مدنی واگذار نکند، عضویت این کشور در اتحادیه آفریقا به حالت تعلیق در خواهد آمد.

اتحادیه آفریقا : کنترل سودان توسط ارتش راه حل این بحران نیست

تهران - ایرنا - «موسی فکی » رئیس کمیسیون اتحادیه آفریقا پنجشنبه شب در واکنش به شروع به کار شورای نظامی انتقالی سودان و برکناری « عمر البشیر » گفت : سلطه نظامی بر سودان نمی تواند پاسخ مناسبی به چالش های این کشور باشد.

فرصت اتحادیه آفریقا به شورای انتقالی نظامی در سودان

شورای « صلح و امنیت » اتحادیه آفریقا روز دوشنبه به شورای انتقالی نظامی در سودان 15 روز فرصت داد قدرت را به یک دولت غیر نظامی تحویل دهد

عمر البشیر از مقابله با جان گرنگ تا سرنگونی توسط ارتش سودان

تهران - ایرنا - «عمر حسن البشیر» رییس جمهوری سودان روز پنجشنبه در پی تظاهرات و اعتراضات مستمر و گسترده مردم روزپنجشنبه با کودتای نظامی توسط ارتش از سریر قدرت به زیر کشیده شد و دوران زمامداری 30 ساله وی به پایان رسید.

معترضان سودان آتش بس سه ماهه اعلام کردند

تهران - ایرنا - یک مسئول ارشد معترضان سودان روز چهارشنبه اعلام کرد، به منظور تسهیل انتقال قدرت از شورای انتقالی نظامی به دولتی غیر نظامی، تا پایان ماه ژوئیه (9مرداد) آتش بس اعلام می کنند.

ادامه اعتراضات مردمی در سودان/ شرط شورای انتقالی برای تحویل عمر البشیر

در حالی که تجمع مردمی در برابر مراکز نظامی سودان برای پیشبرد روند مسالمت آمیز انتقالی ادامه دارد، عربستان و امارات حمایت خود از شورای نظامی سودان را اعلام کردند.

تلاش ارتش سودان برای برچیدن موانع در محل اعتصاب مردمی

گروه اصلی معترضان در سودان اعلام کرد تلاشی برای متفرق کردن و پایان دادن به تحصن مقابل وزارت دفاع این کشور وجود دارد.