جلوگیری از برداشت ۶۰ هزار متر مکعب از منابع آب زیرزمینی در تهران

مدیر امور منابع آب تهران بزرگ گفت: طی هفته گذشته با انسداد ۶ حلقه چاه غیرمجاز از برداشت سالانه حدود ۶۰ هزار متر مکعب آب جلوگیری شد.مطالب مرتبط

جلوگیری از برداشت ۶۰ هزار متر مکعب از منابع آب زیرزمینی

مدیر امور منابع آب تهران بزرگ گفت: طی هفته گذشته با انسداد ۶ حلقه چاه غیرمجاز از برداشت سالانه حدود ۶۰ هزار متر مکعب آب جلوگیری شد.

جلوگیری از برداشت ۶۰ هزار متر مکعب از منابع آب زیرزمینی

مدیر امور منابع آب تهران بزرگ تاکید کرد: طی هفته گذشته با انسداد شش حلقه چاه غیرمجاز از برداشت سالانه حدود ۶۰ هزار متر مکعب آب جلوگیری شد.]]>

جلوگیری از برداشت ۶۰ هزار متر مکعب از منابع آب زیرزمینی در تهران

مدیر امور منابع آب تهران بزرگ گفت: طی هفته گذشته با انسداد ۶ حلقه چاه غیرمجاز از برداشت سالانه حدود ۶۰ هزار متر مکعب آب جلوگیری شد.

جلوگیری از برداشت ۶۰ هزار متر مکعب آب

مدیر امور منابع آب تهران بزرگ: در هفته گذشته با انسداد ۶ حلقه چاه غیرمجاز، از برداشت سالانه حدود ۶۰ هزار متر مکعب آب جلوگیری شد

معاون وزیر جهادکشاورزی: 120 میلیارد مکعب آب زیرزمینی کسری داریم

تهران – ایرنا- معاون زراعت وزارت جهاد کشاورزی گفت: کشور با 120 هزار متر مکعب کسری آب منابع زیر زمینی مواجه است از این رو باید به سمت شیوه های نوین آبیاری حرکت کرد.

سدهای زیرزمینی بحران بی آبی سیستان و بلوچستان را می کاهد

تهران-ایرنا- کارشناس ارشد زمین شناسی گفت: سدهای زیرزمینی با بهره گیری از تجربه کشور در قنات سازی و هزینه پایین ساخت، می تواند طرح مناسبی برای تولید آب در استان سیستان بلوچستان باشد چرا که با جلوگیری از تبخیر آب، حجم بسیاری را ذخیره می کند.

آبخوان‌های ایران خالی شده‌اند

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری گفت: با توجه به برداشت‌های زیادی که در گذشته از آبخوان‌ها شده بود، آب زیرزمینی را از دست داده‌ایم و آبخوان‌ها خالی شده‌اند.

بررسی چالش‌های عمده مدیریت پایدار آب‌های زیرزمینی کشور

پژوهشکده مهندسی آب دانشگاه تربیت مدرس نشست یک روزه‌ای را با عنوان " مدیریت پایدار منابع آب زیرزمینی" بر گزار می‌کند که آشنایی دانشجویان تحصیلات تکمیلی و کارشناسان صنعت آب با وضعیت کنونی و چالش‌های عمده مدیریت پایدار آب‌های زیرزمینی کشور را هدف قرار داده ا

18 متر مکعب آب سد ماملو به سمت دشت ورامین رهاسازی شد

تهران – ایرنا- معاون شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری و زهکشی استان تهران از رها سازی 18 متر مکعب بر ثانیه آب سد ماملو به سمت دشت ورامین خبر داد.

هشت میلیون متر مکعب آب در سدهای خاکی بافق ذخیره شد

یزد- ایرنا- رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری بافق گفت: با بارندگی های اخیر هشت میلیون متر مکعب آب در 9 سد خاکی این شهرستان ذخیره شد.

آغاز برداشت سیب زمینی در شهرستان منوجان

برداشت سیب زمینی از مزارع شهرستان منوجان آغاز شده است . به گفته کورش امیر میجانی رئیس اداره جهاد کشاورزی منوجان امسال از 2 هزار و 600 هکتار سطح زیر کشت محصول سیب زمینی در این شهرستان 104 هزار تن محصول برداشت میشود .

هنگام برداشت گیاهان بهاری مراقب ریشه و پیاز آن باشیم

سنندج - ایرنا - مسئول بهره‌برداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان گفت: بر اساس سیاست های حفاظت، احیا و بهره برداری سازمان جنگل ها و مراتع کشور، بهره برداری تجاری و برداشت پیاز گیاهان مرتعی ممنوع و ناآگاهی در چگونگی برداشت، زوال تدریجی و تخر

برداشت خیار گلخانه ای در ایرانشهر از مرز 12 هزار تن گذشت

زاهدان- ایرنا- مدیرجهاد کشاورزی ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: بیش از 12 هزار تن خیار گلخانه ای از آبان ماه سال گذشته تاکنون در این شهرستان برداشت و روانه بازار مصرف شده است.

ارسال پیامک از پناهگاه‌های زیرزمینی ممکن شد

تهران- ایرنا- محققان دانشگاه استنفورد با طراحی آنتنی حدوداً 10 سانتی‌متری، ارسال پیامک‌های ضروری از درون زیردریایی‌ها، پناهگاه‌های زیرزمینی و معادن را ممکن کردند.

معاون استاندار فارس:سالانه 800 هزار متر مکعب آب در مناطق عشایری توزیع می شود

شیراز-ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس گفت: با وجود پراکنش مناطق اسکان عشایر در این استان، سالانه 800 هزار مترمکعب آب آشامیدنی از طریق ناوگان آبرسانی در مناطق عشایر نشین فارس توزیع می شود.

برداشت عسل بهاره از 50 هزار کلنی زنبور عسل در فسا آغاز شد

شیراز-ایرنا- برداشت عسل بهاره از بیش از 50 هزار کلنی زنبور عسل در این شهرستان آغاز شده و پیش بینی می شود در فرجام کار، افزون بر 400 تن عسل مرغوب به بازار مصرف عرضه شود.

120 هزار تن گندم از کشاورزان استان بوشهر خریداری می‌شود

معاون جهاد کشاورزی بوشهر با اشاره به پیش بینی برداشت 140 هزار تن گندم در اراضی کشاورزی استان گفت: 5 مرکز خرید گندم در بوشهر تعیین شده که تا پایان فصل برداشت، بیش از 120 هزار تن گندم از کشاورزان استان خریدار تضمینی می‌شود.

سفره‌های زیرزمینی کشور با 120 میلیارد مترمکعب کمبود آب روبروست/ موفقیت استان قم در کنترل سیلاب

مدیرعامل کانون جهادگران جهاد سازندگی، کمبود آب سفره‌های زیرزمینی کشور را 120 میلیارد مترمکعب اعلام و تأکید کرد: با بهره‌برداری درست از بخشی از سیلاب‌ها و نزولات آسمانی می‌توانیم کمبودهای سفره‌های زیرزمینی کشور را جبران کنیم.

آغاز برداشت غلات در گناوه

برداشت گندم و جو آبی و دیم در بیش از 40 هزار هکتار از مزارع کشاورزی شهرستان گناوه آغاز شد.

سلطانی‌فر: اگر سپاه نبود الان باید پشت مرزهای ایران با داعش می‌جنگیدیم

وزیر ورزش و جوانان با ابراز تأسف از جان باختن تعدادی از هموطنان در سیل‌های اخیر گفت: میزان نزولات آسمانی بیش از هشتاد میلیارد مکعب برآورد اولیه شده و ذخیره بسیار مناسبی برای منابع آبی ایران بوجود آمده و ارز آبی که استحصال شده است بیش از ۲۰۰ هزار میلیارد ت