تعامل دانشگاه و جامعه موجب پویایی علم و جامعه

معاون وزیر علوم: تعامل تاثیرگذار دانشگاه و جامعه موجب پویایی علم و جامعه در سطح جامعه می‌شودمطالب مرتبط

تعامل دانشگاه و جامعه موجب پویایی علم و جامعه

معاون وزیر علوم: تعامل تاثیرگذار دانشگاه و جامعه موجب پویایی علم و جامعه در سطح جامعه می‌شود

لزوم تعامل دانشگاه با جامعه و بررسی نظام مدیریت آموزش عالی

رئیس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور، تعامل دانشگاه با جامعه و نظام مدیریت آموزش عالی را به عنوان دو محور اصلی دومین نشست هم‌اندیشی وزیر علوم با استادان و صاحب‌نظران برجسته دانشگاه‌های کشور اعلام کرد.

تعامل با رسانه ها موجب رشد و توسعه می شود

زنجان - ایرنا - رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان گفت: تعامل هر نهاد با رسانه ها موجب توسعه آن دستگاه می شود و بر این مبنا این واحد دانشگاهی تعامل حداکثری با تمام رسانه های استان را در دستور کار خود قرار داده است.

راه اندازی کانون های جامعه، صنعت و دانشگاه در دانشگاه آزاد

مدیرکل ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی گفت: کانون‌های جامعه، صنعت و دانشگاه در این دانشگاه با محوریت توسعه ارتباط دانشگاه با جامعه راه اندازی می‌شود.

امکان توده‌ای شدن آموزش عالی فراهم شده است/ اساتید دانشگاه‌ها در رأس اعتمادپذیری جامعه

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در رابطه با سهم دانشگاه‌ها در وسعت بخشی فرهنگی و اجتماعی در جامعه گفت: با توجه به تجربه‌هایی که در داخل و درون دانشگاه‌ها کسب کرده‌ایم، می‌توان اعلام کرد که در حال حاضر رشد دانشگاه‌ها پرتعداد بوده و امکان

امنیت جامعه مرهون خون شهداست

رئیس دانشگاه پیام نور ابوموسی گفت: ما امروز امنیت، رشد علمی و اخلاقی دانشگاه و جامعه را مرهون و مدیون خون پاک شهدا هستیم.

دانشگاه باید انتظارات جامعه را بشنود

وزیر علوم: انتظارات جامعه از دانشگاه‌ها را باید بشنویم و به سمت واقعیت‌های اجرایی کشور برویم

پیشرفت جامعه منوط به داشتن آموزش و پرورش پویا است

صومعه سرا- معاون فرماندار صومعه سرا با اشاره به اینکه آموزش و پرورش بنیان توسعه و پیشرفت همه جانبه هر جامعه‌ای است، گفت: ریشه پیشرفت و اساس جوامع منوط به پویایی آموزش و پرورش است.

جامعه ایران به فرهنگ ایمنی نیاز دارد

تهران- ایرنا- استاد جامعه شناسی دانشگاه تهران معتقد است: نبود فرهنگ ایمنی در جامعه باعث افزایش بی نظمی و دامن زدن به شرایط بحرانی پس از وقوع بلایایی چون سیل و زلزله شده است از این رو، نیازمند شکل گیری فرهنگ ایمنی در سطح سازمانی و مردمی هستیم.

جامعه ایرانی و بحران مرجعیت فکری در عصر پسااستعمار

جامعه ایران امروز به تبع جامعه جهانی در دوران پسامدرن با معضل تکثر مراجع فکری روبرو شده است.

سطحی‌نگری جامعه نسبت به مهدویت از چالش‌های مهم است

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی گفت: سطحی‌نگری اقشار مختلف جامعه به ویژه نسل جوان نسبت به موضوع مهدویت را از چالش‌های مهم پیش‌رو برشمرد و اضافه کرد: شیعه اعتقاد دارد که یک نوع مدیریت معنوی از سوی امام عصر(عج) نسبت به جامعه انجام می‌شود اما نوع اعمال این مدیریت

چرا جامعه شناسی فرهنگی به جامعه شناسی پوزیتویستی ارجح است؟

دیک هوتمان در نشست «وعده روشنگری و اهمیت جامعه شناسی فرهنگی» به این سوال پاسخ داد که چرا جامعه شناسی فرهنگی به جامعه شناسی پوزیتویستی ارجح است.

دانشگاه زمانی زنده است که نسبت به مسائل جامعه حساس باشد

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم گفت: دانشگاه تا وقتی نهادی زنده است که نسبت به مسائل، آلام و رنج‌های محیط پیرامون خود حساس باشد و درد جامعه و زمانه خود را داشته باشد.

نگرانی در مورد شکستن سد کرخه، بی‌معنی است / کارون ثابت می‌ماند

اعضای هیأت علمی دانشکده مهندسی علوم آب دانشگاه شهید چمران اهواز در نشست کمیته فرهنگی کارگروه ملی جامعه و دانشگاه با اشاره به انتشار مطالبی در مورد وضعیت سد کرخه در جامعه، اظهار کردند که از نظر علمی، موضوعی مانند شکسته شدن سد کرخه، بی‌مورد است و نیازی نیست

حیا و عفت موجب تحقق امنیت روانی در جامعه

دانشجو محوری، رمز پویایی و موفقیت در دانشگاه‌ها است

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایلام با تاکید بر اینکه دانشجو محوری، رمز پویایی و موفقیت در دانشگاه‌ها است، گفت: دانشجو محوری، در راس برنامه‌های فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی ایلام قرار دارد.

بی اعتقادی به اخلاق از چالش های جامعه آرمانی است

یاسوج- ایرنا- نماینده ولی فقیه در کهگیلویه وبویراحمد با تشریح و تبیین برخی مبانی و ضرورت های یک جامعه آرمانی و انسانی تاکید کرد که یکی از مشکلات و چالش های اساسی فراروی جامعه آرمانی، بی اعتقادی به پایه ها و پای بست های اخلاقی و فرهنگی است.

زنان توانمند جامعه‌ای سالم را پرورش می‌دهند

سرپرست قرارگاه منطقه‌‌ای ثامن‌الائمه (ع) نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: نیمی از جمعیت یک جامعه را زنان تشکیل می‌دهند و اگر توانمندی‌های این قشر شکوفا شود نقش بسزایی در پرورش یک جامعه سالم دارد.]]>

دانشگاهها در تربیت دانش آموختگان باید به نیاز جامعه توجه کنند

مشهد- ایرنا- معاون جهاد دانشگاهی کشور بر لزوم توجه دانشگاه ها به نیاز جامعه در تربیت دانش آموختگان تاکید کرد.

بدهی جامعه دانشگاهی به هنرهای مردمی

سرپرست دانشگاه هنرهای اسلامی فرشچیان اظهار کرد: جامعه مدیریتی و دانشگاهی بدهکاری بزرگی به هنرهای مردمی دارد که باید جبران شود. این در حالی است که ایران بهشت هنرهای مردمی است و تنوع جغرافیایی و بومی آن باعث شده که وضعیت استثنایی و خوبی در حوزه فرهنگ‌های عا