هیأت افغانستان در نشست دوحه با طالبان تعیین شد

یک منبع در حکومت افغانستان به بی‌بی‌سی گفته "شورای رهبری مصالحه" بعد از چندین روز رایزنی و گفت‌وگو، سرانجام فهرست شرکت‌کنندگان نشست قطر را نهایی کرده است. به گفته این منبع ۱۵۰ نفر از جمله ۴۰ زن در نشست قطر شرکت خواهند کرد.مطالب مرتبط

هیأت افغانستان در نشست دوحه با طالبان تعیین شد

یک منبع در حکومت افغانستان به بی‌بی‌سی گفته "شورای رهبری مصالحه" بعد از چندین روز رایزنی و گفت‌وگو، سرانجام فهرست شرکت‌کنندگان نشست قطر را نهایی کرده است. به گفته این منبع ۱۵۰ نفر از جمله ۴۰ زن در نشست قطر شرکت خواهند کرد.

هیأت افغانستان در نشست دوحه با طالبان تعیین شدند

یک منبع در حکومت افغانستان به بی‌بی‌سی گفته "شورای رهبری مصالحه" بعد از چندین روز رایزنی و گفت‌وگو، سرانجام فهرست شرکت‌کنندگان نشست قطر را نهایی کرده است. به گفته این منبع ۱۵۰ نفر از جمله ۴۰ زن در نشست قطر شرکت خواهند کرد.

نشست هیات افغانستان و طالبان در دوحه به تاخیر افتاد

تهران-ایرنا- منابع خبری امروز (پنجشنبه) اعلام کردند که نشست هیات افغانستان و طالبان در دوحه پایتخت قطر که قرار بود امروز برگزار شود، به تاخیر افتاد.

ابهام در به نتیجه رسیدن نشست آتی صلح افغانستان در دوحه

تهران - ایرنا - دولت افغانستان 250 نفر را برای مذاکره با طالبان به دوحه می فرستد موضوعی که به گفته تحلیلگران، این تعداد زیاد نمایندگان مانع از ارائه نظری واحد در مورد صلح و بی نتیجه ماندن مذاکرات خواهد شد.

تیم طالبان در مذاکرات صلح افغانستان در قطر شامل زنان هم است

سخنگوی طالبان در آستانه نشست قریب‌الوقوع بین‌الافغانی با هدف پایان دادن به جنگ در افغانستان اعلام کرد: برای نخستین بار زنان در هیأت طالبان برای مذاکرات صلح قریب‌الوقوع در قطر حضور خواهند داشت.

تیم طالبان در مذاکرات صلح افغانستان در قطر شامل زنان است

سخنگوی طالبان در آستانه نشست قریب‌الوقوع بین‌الافغانی با هدف پایان دادن به جنگ در افغانستان اعلام کرد: برای نخستین بار زنان در هیأت طالبان برای مذاکرات صلح قریب‌الوقوع در قطر حضور خواهند داشت.

طالبان در واکنش به فهرست کابل: نشست قطر مجلس عروسی نیست!

گروه طالبان در واکنش به انتشار فهرست نمایندگان حکومت افغانستان در نشست بین‌افغانی در قطر بار دیگر تاکید کرد که هیچ کسی در این نشست به نمایندگی از حکومت افغانستان حضور نخواهد داشت.

تشدید حملات طالبان به شمال و غرب افغانستان

در حالی که دولت افغانستان برای اعزام هیئت به نشست طالبان در قطر آمادگی‌گیرد منابع خبری از تشدید حملات طالبان به ولایت‌های سرپل و فراه خبر می‌دهند.

اعلام فهرست شرکت کنندگان در نشست دولت و احزاب سیاسی افغانستان با طالبان در قطر

ارگ ریاست جمهوری افغانستان فهرست 250 نفری از بزرگان، نمایندگان احزاب، جوامع مدنی و چهره‌های سیاسی را منتشر کرد که در نشست قطر با طالبان حضور خواهند داشت.

اخبار تائید نشده از احتمال تحریم نشست قطر توسط طالبان

منابع خبری اعلام کردند که ممکن است اعضای دفتر سیاسی طالبان به دلیل حضور نمایندگان دولت افغانستان در نشست قطر، این نشست را تحریم کنند.

آیا اپوزیسیون دولت در تیم مذاکره کننده با طالبان جایی دارد؟

در حالی که شورای عالی رهبری صلح مسئولیت تعیین اعضای تیم مذاکره کننده صلح افغانستان برای مذاکره با طالبان را به عهده دارد رئیس جمهور افغانستان برای گزینش اعضای این تیم شرایط تعیین کرده است.

افغانستان 250 نفر برای مذاکره با طالبان به دوحه می فرستد

واکنش طالبان به دومین دور از نشست با احزاب و چهره‌های سیاسی افغان در قطر

سخنگوی طالبان در بیانیه اعلام کرد که دور دوم مذاکرات احزاب سیاسی با طالبان در قطر مذاکرات رسمی صلح نیست و کسی به نمایندگی از دولت افغانستان در این نشست حضور ندارد.

حملات گسترده طالبان در سراسر افغانستان پیش از گفت‌وگوهای صلح

درحالی که تا چند روز آینده طالبان و مقامات آمریکایی قرار است دور جدید مذاکرات خود را در دوحه برگزار کنند تنها از روز گذشته در 16 ولایت این کشور حملاتی علیه نیروهای امنیتی افغان انجام شده است.

طالبان: در نشست قطر، نماینده‌ای از دولت کابل حضور ندارد

گروه طالبان گفته هدف نشست بین‌الافغانی که قرار است در نیمه آوریل در قطر برگزار شود، در چارچوب تلاش‌ها برای صلح در افغانستان است اما این گروه تاکید کرده که در این نشست شرکت‌کنندگان تنها "نظریات و سیاست‌های" خود را بیان می‌کنند.

دومین نشست صلح افغانستان امروز در دوحه برگزار می‌شود

دومین کنفرانس افغانستان برای دستیابی به یک راه حل صلح‌آمیز امروز و فردا (14 و 15 آوریل) در دوحه قطر برگزار می‌شود.

احتمال تاخیر نشست طالبان و چهره‌های سیاسی افغانستان در قطر

شورای رهبری مصالحه رهبری افغانستان اعلام کرد که نشست قطر با احزاب و چهره‌های سیاسی افغانستان به تاخیر افتاده است و این شورا در نشست امروز خود چنین تصمیمی را اتخاذ کرده است.

مواجهه «لویه جرگه مشورتی صلح» افغانستان، با تحریم

کابل - ایرنا - دولت افغانستان اعلام کرده است که برای پیشبرد روند گفت و گوی صلح با طالبان و تعیین چهارچوب خطوط اساسی و قرمز آن در نهم اردیبهشت ماه «لویه جرگه مشورتی » برگزار می کند، اما با نزدیک شدن به زمان آن مجلس بزرگان فهرست تحریم کنندگان نشست افزایش می

کارشناس افغان: طالبان حاضر به گفت‌وگو با هیئت رسمی دولت افغانستان نخواهد شد

کارشناس مسائل سیاسی و آگاه امور طالبان اعلام کرد که این گروه هرگز با هیئت رسمی دولت افغانستان در قطر حاضر به گفت‌وگو نخواهد شد و مقامات افغان تنها می‌توانند به عنوان افراد در نشست با طالبان حضور یابند.

تشدید درگیری‌های طالبان و داعش در شرق افغانستان

پس از آغاز عملیات بهاری طالبان، درگیری‌ها در ولایت کنر در شرق افغانستان بین اعضای طالبان با داعش افزایش یافته است.