بیشتر سیلاب های بهاره بر اثر افزایش گازهای گلخانه ای است

عضو کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران، گفت: سیلاب‌هایی که در بهار یا اواخر زمستان اتفاق می‌افتد بر اثر افزایش گازهای گلخانه‌ای و گرم شدن زمین است و این مشکل تنها برای ایران نیست .مطالب مرتبط

بیشتر سیلاب های بهاره بر اثر افزایش گازهای گلخانه ای است

عضو کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران، گفت: سیلاب‌هایی که در بهار یا اواخر زمستان اتفاق می‌افتد بر اثر افزایش گازهای گلخانه‌ای و گرم شدن زمین است و این مشکل تنها برای ایران نیست .

استفاده از ماهواره‌ها برای ردیابی گازهای گلخانه‌ای

با افزایش تمایل کشورها به کاهش گازهای گلخانه‌ای، سازمان‌ها و شرکت‌های بسیاری تصمیم دارند برای بررسی انتشار این گازها از ماهواره‌ها استفاده کنند.

تسهیلات اعطایی به گلخانه داران ورامینی افزایش یابد

تهران- ایرنا - رئیس هیأت امنای شهرک گلخانه ای حصار گلی ورامین گفت : افزایش قیمت ها، گلخانه داران را برای احداث سازه گلخانه با مشکل مواجه کرده و لازم است تا میزان تسهیلات اعطا شده به این افراد افزایش پیدا کند.

سطح گلخانه های کشور دو برابر شده است

تهران – ایرنا- مدیرعامل شرکت مادر تخصصی شهرک های کشاورزی گفت: سطح گلخانه های کشور در دولت تدبیر و امید دو برابر شده که این مهم نقش به سزایی در افزایش تولید، افزایش بهره وری آب و ایجاد فرصت های شغلی پایدار دارد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی: روند پرداخت تسهیلات برای ایجاد گلخانه آسان شود

شیراز-ایرنا- معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور باغبانی گفت: با توجه به اینکه راه اندازی گلخانه ها نقش موثری در صرفه جویی و افزایش بهره وری آب در حوزه کشاورزی دارد باید روند پرداخت تسهیلات به متقاضیان ایجاد گلخانه در مناطق مختلف کشور، آسان شود.

توسعه کشت گلخانه ای در فارس

ستاد ویژه گلخانه به منظور توسعه کشت گلخانه ای در فارس تشکیل شد.

سرمایه گذاری در کشت گلخانه ای در 6 سال گذشته 2 برابر شد

تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر امور گلخانه ها، گیاهان دارویی و قارچ خوراکی وزارت جهاد کشاورزی گفت: برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در دولت های یازدهم و دوازدهم ( سال 92 تاکنون) جذب سرمایه گذاری در توسعه کشت گلخانه ای دو برابر و در گل و گیاه بیش از 40 درصد رشد ی

نمونه اولیه سنسورتشخیص گازهای سمی در صنایع پتروشیمی تولید شد

تهران- ایرنا- یک شرکت دانش‌بنیان داخلی با دریافت تسهیلات از صندوق نوآوری و شکوفایی موفق به تولید سنسور و آنالیزور گاز اکسید فلزی شد که قادر است گازهای خطرناک و سمی متصاعد شده در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی را تشخیص داده و هشدارهای مربوط به آن را صادر کند.

کشت پیاز در گلخانه‌های فصلی توسط کشاورزان زنجانی + تصاویر

کشاورزان زنجانی جهت پیش‌رس کردن محصول پیاز و صرفه جویی در مصرف انرژی از جمله برق، آب و افزایش عملکرد در واحد سطح اقدام به کاشت بذر پیاز در گلخانه‌های فصلی کرده و در زمان معین اقدام به انتقال نشاء به زمین اصلی می‌کنند.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی: مشوق کشت گلخانه ای هستیم

شیراز– ایرنا- رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور گفت: گلخانه ها یکی از بهره ورترین روش های تولید محصولات کشاورزی هستند و سیاست ما تشویق سرمایه گذاران به اتخاذ روش کشت گلخانه ای است.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی: مشوق کشت گلخانه ای هستیم

شیراز – ایرنا- رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور گفت: گلخانه ها یکی از بهره ورترین روش های تولید محصولات کشاورزی هستند و سیاست ما تشویق سرمایه گذاران به اتخاذ روش کشت گلخانه ای است.

300 هکتار طرح گلخانه‌ای در استان بوشهر اجراء می‌شود

مدیرکل جهاد کشاورزی ‌بوشهر با اشاره به اجرای طرح گلخانه‌ای در سطح 103 هکتار گفت: امسال بر‌اساس برنامه‌ریزی طرح گلخانه‌ای در سطح 300 هکتار اراضی کشاورزی ‌بوشهر اجراء می‌شود.

اردبیل به قطب تولیدات گلخانه ای کشور تبدیل می شود

اردبیل- ایرنا- رییس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل اعلام کرد: عملیات احداث 2700 هکتار طرح گلخانه ای در قالب مجتمع های بزرگ در استان اردبیل آغاز شده و در آینده نزدیک این استان به قطب تولیدات گلخانه ای کشور تبدیل می شود.

راه اندازی مجتمع بزرگ گلخانه‌ای در یزد دغدغه دولت در زمینه اشتغال‌زایی را کاهش می‌دهد

استاندار یزد با بیان اینکه راه اندازی مجتمع بزرگ گلخانه‌ای در یزد دغدغه دولت در زمینه اشتغالزایی را کاهش می‌دهد گفت: دستگاه‌های اجرایی یزد برای راه اندازی مجتمع بزرگ گلخانه‌ای همکاری لازم را داشته باشند.

بهاره رهنما ساخت مستندش را شروع کرد

فیلمبردای مستند سینمایی «صدام کن مامان» به کارگردانی بهاره رهنما آغاز شد.

شهرک گلخانه ای محصولات خشکباری احداث می شود

تهران - ایرنا - بزرگترین شهرک گلخانه ای با زنجیره ارزش، با هدف رشد، توسعه و رونق بخش های مختلف صنعت خشکبار کشور بین محدوده استان مرکزی و تهران احداث می شود.

4 هزار تُن محصولات گلخانه ای در کردستان تولید شد

سنندج - ایرنا - مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی گفت: در سال گذشته بیش از چهار هزار تُن محصولات گلخانه ای در این استان تولید و روانه بازار مصرف شد.

‌هدف‌گذاری برای ایجاد ۶۵۰ گلخانه تا پایان امسال در فارس

‌معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس گفت: ایجاد ۶۵۰ هکتار گلخانه در سطح استان تا پایان سال هدف گذاری شده است.

برداشت خیار گلخانه ای در ایرانشهر از مرز 12 هزار تن گذشت

زاهدان- ایرنا- مدیرجهاد کشاورزی ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: بیش از 12 هزار تن خیار گلخانه ای از آبان ماه سال گذشته تاکنون در این شهرستان برداشت و روانه بازار مصرف شده است.

گلخانه 200 هکتاری در پارس آباد مغان احداث می شود

اردبیل - ایرنا - استاندار اردبیل گفت: هلدینگ کشاورزی سازمان اقتصادی کوثر برای ایجاد 200 هکتار گلخانه در پارس آباد مغان متعهد شده و عملیات فاز اول آن با زمینه اشتغال هزار و 400 نفر بزودی عملیاتی می شود.