انتقاد نماینده گلپایگان از عدم توجه به آثار تاریخی روستای کوچ‌ری

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که آثار تاریخی و کتیبه‌ها و سنگ نگاره‌های با قدمت بیش از ۶ تا ۷ هزار ساله با آب گیری کامل سد کوچ‌ری به آب خواهند رفت بیان کرد: متأسفانه وزارت نیرو و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در حفظمطالب مرتبط

انتقاد نماینده گلپایگان از عدم توجه به آثار تاریخی روستای کوچ‌ری

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که آثار تاریخی و کتیبه‌ها و سنگ نگاره‌های با قدمت بیش از ۶ تا ۷ هزار ساله با آب گیری کامل سد کوچ‌ری به آب خواهند رفت بیان کرد: متأسفانه وزارت نیرو و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در حفظ

آثار تاریخی شوش را در میان سیلاب رها نکنید

دبیر انجمن دوستداران میراث فرهنگی شوش در یادداشتی بر لزوم توجه به آثار تاریخی شوش با وجود سیلاب اخیر تاکید کرد.]]>

بافت تاریخی روستای خیارج در فهرست آثار ملی قرار می گیرد

قزوین - ایرنا - معاون اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری قزوین گفت: بافت تاریخی روستای خیارج شهرستان بوئین زهرا امسال در فهرست آثار ملی قرار می گیرد.

آثار تاریخی که بدست مالکان خصوصی در حال نابودی است!

رئیس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری اردستان گفت: سرقت کاشی‌های حمام تاریخی روستای حسین آباد از توابع بخش زواره بر اساس نظر اعضای شورای روستا متعلق به پیش از ۲۰ سال قبل بوده و متأسفانه مالکان اجازه ثبت ملی این اثر را نداده‌اند.

سیل 100 میلیاردریال خسارت به بناها و آثار تاریخی گلستان وارد کرد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان از خسارت 100 میلیارد ریالی به آثار تاریخی استان در جریان سیل اخیر خبر داد.

ارزشمندترین آثار کلیسای نوتردام چه بودند؟

کلیسای بزرگ و تاریخی نوتردام پاریس در حالی طعمه حریقی گسترده در چند ساعت گذشته شد که محل نگهداری مجموعه‌ای ارزشمند از آثار تاریخی و هنری بوده که طی قرن‌ها گردآوری شده است.

حساسیت مردم نسبت به حفاظت از آثار تاریخی افزایش می یابد

تهران- ایرنا- مسئول حفاظت و مرمت مجموعه فرهنگی تاریخی نیاروان از برگزاری کارگاه آموزشی حفاظت مردمی از میراث فرهنگی به منظور ایجاد حساسیت مردم نسبت به آثار تاریخی خبر داد.

آسیب جدی به آثار تاریخی و باستانی لرستان

رانش تپه‌های باستانی و زیر آب رفتن محوطه‌ها و آثار تاریخی از جمله آسیب هایی است که در پی وقوع سیل و بارندگی شدید در لرستان، شاهد آن بودیم.

پخت آش رشته 10 تنی در گلپایگان

به مناسبت نیمه شعبان، 10 تن آش رشته نذری در گلپایگان طبخ و بین 10 هزار نفر توزیع شد.

خسارت ۱۵ میلیارد ریالی سیل به آثار تاریخی سیستان و بلوچستان

زاهدان - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: به دنبال بارندگی‌های اخیر، ۱۵ میلیارد ریال به آثار تاریخی استان خسارت وارد شده است.

امامزاده عین‌علی ماسوله در فهرست آثار ملی جای گرفت

رشت - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان اعلام کرد: امامزاده عین‌علی ماسوله به شماره 32479 در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید و بر گیرایی‌های تاریخی و فرهنگی این شهرک تاریخی که در انتظار ثبت جهانی است، افزوده شد.

آمادگی شهرداری تهران برای مرمت آثار تاریخی بغداد

شهردار تهران در دیدار با وزیر مسکن و شهرداریهای عراق، تصریح کرد: میراث فرهنگی ایران و شهرداری تهران می تواند مرمت آثار تاریخی را در بغداد در دستور کار داشته باشد.

حفاران غیرمجاز در گلپایگان دستگیر شدند

اصفهان- ایرنا- رئیس نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلپایگان از دستگیری یک گروه سه نفره حفاری غیرمجاز در این شهرستان خبر داد.

برخی آثار تاریخی منطقه سیستان بر اثر سیلاب آسیب دیدند

زاهدان - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان از آسیب دیدگی برخی آثار تاریخی منطقه سیستان بر اثر سیلاب خبر داد.

روح طرح تفصیلی شهر بیشتر به منافع خصوصی توجه داشته است

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران با طرح این پرسش که چرا هویت و حقوق عمومی جامعه در معماری و آثار معماران ما و در شهرها و علی الخصوص پایتخت مورد توجه قرار نمی گیرد؟ گفت: آثار معماری ما در طول دهه های اخیر بیشتر از اینکه به حقوق عمومی انسان ها

سیم‌های برق همچنان بلای جای میمند/ محدودیت‌های ثبت جهانی، عامل مهاجرت‌ها

درحالی که چهار سال از ثبت منظر فرهنگی روستای تاریخی میمند شهر بابک در فهرست میراث جهانی یونسکو می‌گذرد، این روزها شاهد مهاجرت نسل جدید از این روستای تاریخی هستیم، گفته می‌شود، محدودیت ساخت سرویس بهداشتی و حمام مجزا و برخی موضوعات دیگر عامل این مهاجرت‌هاس

تخلیه ۵ روستای سیل‌زده استان کرمان/تخریب برخی آثار تاریخی استان

هشدارهای وقوع سیلاب در کرمان به وقوع پیوست و سیل در برخی نقاط استان کرمان جاری شد؛ تاکنون بیش از 3900 نفر در در سطح استان امدادرسانی شده و ساکنان پنج روستا تخلیه شده‌اند.

انتقاد از مورد توجه قرار نگرفتن نظرات انجمن‌های علمی در تصمیمات حوزه سلامت

​​​​​​​دبیر انجمن علمی آسیب‌شناسی ایران ضمن انتقاد از مورد توجه قرار نگرفتن نظرات انجمن‌های علمی در تصمیمات حوزه سلامت، گفت: آزمایشگاه یک سازمان منحصر بفرد و چندتخصصی در حیطه خدمات بهداشتی و درمانی است که برای برون‌رفت از شرایط فعلی نیاز به نگاه تخصصی دار

انتقاد یک نماینده از تأخیر در بررسی طرح مقابله با آمریکا در مجلس

یک نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی از تأخیر در بررسی طرح مقابله با آمریکا در مجلس انتقاد کرد.

نگاهی به جاذبه‌های گردشگری طبیعی و تاریخی سرزمین آفتاب

اراک- سرزمین آفتاب با توجه به قدمت تاریخی و اقلیم خود، از جاذبه‌های گردشگری تاریخی، طبیعی و مذهبی متعددی بهره مند بوده و دارای ده‌ها منطقه نمونه توریستی است.