وزیر خارجه آمریکا بار دیگر کوبا، روسیه و چین را تهدید کرد

تهران – ایرنا – شبکه تلویزیونی سی ان ان گزارش داد که مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در سفر به کلمبیا بار دیگر به کشورهای روسیه، چین و کوبا در ارتباط با حمایت از نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا هشدار داد.مطالب مرتبط

وزیر خارجه آمریکا بار دیگر کوبا، روسیه و چین را تهدید کرد

تهران – ایرنا – شبکه تلویزیونی سی ان ان گزارش داد که مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در سفر به کلمبیا بار دیگر به کشورهای روسیه، چین و کوبا در ارتباط با حمایت از نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا هشدار داد.

روسیه: از کوبا و ونزوئلا در برابر تحریم‌های آمریکا حمایت می‌کنیم

معاون وزیر خارجه روسیه در واکنش به تحریم‌های جدید آمریکا علیه کوبا و ونزوئلا اعلام کرد: این تحریم‌ها غیرقانونی هستند.

روسیه باتحریم های آمریکا علیه ونزوئلا و کوبا مقابله می کند

مسکو - ایرنا - معاون وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرده است که کشورش علاوه بر اینکه تحریم های جدید آمریکا علیه کوبا و ونزوئلا را غیرقانونی می داند با تحریم ها علیه این کشورها مقابله خواهد کرد.

آمریکا برنامه جدیدی برای فشار به کوبا ارائه کرد

نیویورک- ایرنا- وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد در راستای فشار بر کوبا تا حصول دمکراسی، به تعلیق معافیت قانون موسوم به لیبرتاد اقدام می کند.

اعتراض جمعی از کشورها به تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا در سازمان ملل

کشورهای روسیه، چین، ایران، سوریه، ونزوئلا، کوبا، بولیوی و زیمبابوه در بیانیه مشترکی که توسط معاون وزیر خارجه روسیه در نشست شورای اقتصادی ــ اجتماعی سازمان ملل قرائت شد، تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا و اهداف آن را محکوم کردند.

انتقاد سخنگوی وزارت خارجه روسیه از تحریم های جدید آمریکا ضد کوبا

آمریکا جنگ اقتصادی را با نیکاراگوئه کلید زد

نیویورک- ایرنا- خزانه داری آمریکا که این روزها به اتاق جنگ کاخ سفید تبدیل شده است، ساعاتی پس از موضع گیری وزیر خارجه آمریکا علیه کوبا، جنگ اقتصادی با نیکاراگوئه به عنوان ضلع دیگر مثلث مخالفان امپریالیسم را کلید زد.

کوبا بر بی اثر بودن تحریم های آمریکا علیه هاوانا تاکید کرد

تهران - ایرنا - رئیس جمهوری کوبا تصریح کرد که خواست دولت آمریکا برای نابودی انقلاب کوبا از طریق تداوم سیاست های خصمانه از جمله اعمال تحریم ها علیه هاوانا ناکام بوده و بار دیگر شکست خواهد خورد.

واکنش شدید فرانسه به تحریم جدید آمریکا علیه کوبا

وزیر دارایی فرانسه تاکید کرد چنانچه آمریکا سرمایه‌گذاری خارجی در کوبا را تحریم کند؛ اتحادیه اروپا هم به نوبه خود به این مسئله پاسخ خواهد داد.

ترکیه: لازم باشد باز هم اس-۴۰۰ می‌خریم

وزیر خارجه ترکیه تهدید کرد چنانچه آمریکا به وعده خود مبنی بر واگذاری پاتریوت یا اف-۳۵ عمل نکند، این کشور نیاز خود را از دیگر منابع تامین خواهد کرد و حتی ممکن است باز هم اس-۴۰۰ بخرد.

اعتراض ایران و ۷ عضو دیگر سازمان ملل به اقدامات یکجانبه آمریکا

ایران، روسیه، چین، سوریه، ونزوئلا، کوبا، بولیوی و زیمبابوه با امضای بیانیه ای مشترک و قرائت آن در سازمان ملل به اقدامات یکجانبه آمریکا اعتراض کردند.

آمریکا باز هم به ونزوئلا، روسیه و کوبا هشدار داد

آمریکا بار دیگر دادگاه کیفری بین المللی را تهدید کرد

نیویورک- ایرنا- رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر دادگاه کیفری بین المللی را به پاسخ شدید در صورت پیگرد قضایی سربازان آمریکایی در افغانستان تهدید کرد و رد شدن درخواست تحقیق از این نظامیان را یک پیروزی دانست.

لاوروف: فشار آمریکا بردیگران به دلیل کاهش نفوذ این کشور است

مسکو - ایرنا - وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد: آمریکا به دلیل کاهش نفوذ خود در جهان، به دنبال اعمال فشار بر کشورهای دیگر است.

چاووش اوغلو: اگر آمریکا پاتریوت و اف-۳۵ به ما نفروشد از جای دیگر تامین می‌کنیم

وزیر خارجه ترکیه اعلام کرد: ممکن است اگر ترکیه نتواند سیستم‌های دفاعی خود را از آمریکا تامین کند، در این صورت خرید خود از سیستم‌های دفاعی هوایی روسیه را گسترش دهد.

نامه مهم ظریف به وزرای خارجه کشورها: اقدام اخیر آمریکا تهدید علیه نظم بین‌الملل است

وزیر امور خارجه کشورمان نامه‌ای مهم به همتایان خود در جهان نوشت.

آمریکا بار دیگر اتحادیه اروپا را تهدید کرد

دولت آمریکا در ادامه جنگ تجاری با اروپا بار دیگر اتحادیه اروپا را به افزایش تعرفه‌های گمرکی تهدید کرد.

پاریس نسبت به تحریم های آمریکا علیه سرمایه گذاری ها در کوبا پاسخ می دهد

تهران-ایرنا- وزیر دارایی فرانسه امروز (پنجشنبه) اعلام کرد که اروپا به هرگونه تحریم اعمال شده آمریکا علیه سرمایه گذاری ها در کوبا پاسخ خواهد داد.

پیگیری مشترک وزراتخانه‌های دفاع و خارجه برای شکایت از آمریکا

وزیر دفاع با بیان اینکه وزراتخانه‌های دفاع و خارجه پیگیر شکایت از آمریکا در مجامع بین‌المللی می‌شوند، گفت: ایران پیش قدم ناامنی در منطقه نمی‌شود اما در صورت تهدید قطعا برخورد می‌کند.

روسیه بار دیگر بر لزوم رسیدن به وحدت ملی درفلسطین تاکید کرد

مسکو - ایرنا - وزیر امور خارجه روسیه بار دیگر بر موضع این کشور مبنی بر لزوم رسیدن به وحدت ملی میان تمامی گروه های فلسطینی برای حل وفصل مناقشه این کشور با اسرائیل تاکید کرد.