امیرعبداللهیان: مسئولیت هر اتفاقی علیه نیروهای آمریکایی در منطقه متوجه ترامپ است

دستیار ارشد رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین‌الملل در یک گفت‌وگو به مسائلی همچون اقدام آمریکا علیه سپاه، سفر عادل عبدالمهدی به تهران، وضعیت الجزایر و سودان، معامله ترامپ و اینستکس پرداخت.مطالب مرتبط

امیرعبداللهیان: مسئولیت هر اتفاقی علیه نیروهای آمریکایی در منطقه متوجه ترامپ است

دستیار ارشد رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین‌الملل در یک گفت‌وگو به مسائلی همچون اقدام آمریکا علیه سپاه، سفر عادل عبدالمهدی به تهران، وضعیت الجزایر و سودان، معامله ترامپ و اینستکس پرداخت.

ان‌بی‌سی: اقدام علیه سپاه نیروهای آمریکایی را به خطر می‌اندازد

شبکه ان‌بی‌سی در گزارشی با بررسی پیامدهای اقدام خصمانه دولت آمریکا علیه سپاه تاکید کرد که این اقدام می‌تواند نیروهای آمریکایی را در منطقه به خطر بیندازد.

دولت مکلف به اقدام متقابل علیه نیروهای آمریکایی شد

مطابق با مصوبه مجلس، دولت موظف شد که در چارچوب مصوبات شورای عالی امنیت ملی در برابر اقدامات تروریستی نیروهای آمریکایی، اقدامات متقابل کند.

تصمیم ترامپ نیروهای آمریکایی را با خطر جدی روبه رو کرد

تهران- ایرنا- فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران(نزاجا) گفت: تصمیم احمقانه ترامپ رییس جمهوری آمریکا در تروریست نامیدن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیروهای این کشور را با خطر جدی روبه رو کرد.

مقام پیشین آمریکایی: ترامپ راه های دیپلماسی با ایران را بست

نیویورک - ایرنا - رئیس دفتر 'کالین پاول' وزیر خارجه پیشین آمریکا، اقدام دولت ترامپ علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را دارای پیامدهای خطرناکی برای منطقه و نظامیان آمریکا در غرب آسیا دانست و گفت: کاخ سفید تمام راه های دیپلماسی را برای حل مشکلات با ایران بس

نمایندگان آمریکایی از تهدید دولت ترامپ علیه دیوان لاهه انتقاد کردند

تهران- ایرنا- تنی چند از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا در نامه ای به وزیر خارجه این کشور با انتقاد از تهدیدهای دولت ترامپ علیه دیوان بین المللی کیفری و قضات آن، خواستار احترام به نهادهای بین المللی نظیر این دیوان شدند.

مصاحبه| تحلیلگر آمریکایی: اقدام ترامپ علیه ایران اقتصاد جهان را به رکود می‌برد

یک تحلیلگر آمریکایی در مصاحبه‌ای اختصاصی گفت که اقدام دولت ترامپ در عدم تمدید معافیت‌ها برای خریداران نفت ایران موجب خواهد شد اقتصاد جهان به رکود فرو رود.

امیرعبداللهیان: تهران و بغداد سهم مهمی در مبارزه با تروریسم در منطقه داشته‌اند

فارین پالسی ایمیل کوشنر که علیه آوارگان فلسطینی‌ است، افشا کرد

یک مجله آمریکایی ایمیلی از جارد کوشنر، داماد و مشاور ارشد دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا منتشر کرد که اقدامات او علیه آوارگان فلسطینی را افشا کرد.

امیرعبداللهیان: احکام صادره علیه ۱۳۹ تبعه ⁧ بحرین غیرعادلانه است

دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین‌الملل احکام صادره علیه ۱۳۹ تبعه ⁧ بحرین را غیرعادلانه خواند و گفت که این اقدام⁩ کمکی به حل بحران داخلی عمیق این کشور نمی‌کند.

نشریه آمریکایی: طالبان با دولت افغانستان تقسیم قدرت نمی‌کند

یک نشریه آمریکایی گزارش داد که با توجه به بیانیه طالبان و تشدید حملات علیه نیروهای امنیتی افغان، این گروه خواستار تقسیم قدرت با دولت نیست.

ترامپ: هرگز نمی‌توان مدعی پیروزی بر داعش شد

ترامپ ضمن تحسین نیروهای آمریکایی و ائتلاف تحت رهبری آن برای بازپس‌گیری مناطق تحت کنترل داعش اظهار کرد، "هرگز نمی‌توان ادعای پیروزی کرد" زیرا یک حرکت تهاجمی "می‌تواند یک ساختمان را منفجر و این ادعا را تضعیف کند".

کشته شدن 8 غیرنظامی در عملیات شبانه نیروهای آمریکایی در شرق افغانستان

منابع خبری اعلام کردند که بر اثر حمله نیروهای آمریکایی به اهداف غیرنظامی در ولایت «میدان وردک» 8 غیرنظامی افغان از جمله زنان و کودکان کشته شدند.

شیخ الاسلام: اقدام ترامپ علیه سپاه، ناشی از دعوای داخلی آمریکا است

یک دیپلمات پیشین کشورمان اقدام ترامپ علیه سپاه را همانند دیگر کارهای او خلاف قوانین بین‌المللی دانست و گفت: ترامپ تلاش کرد تا با این کار به نتانیاهو در انتخابات کمک کند که از سوی دیگر جناح صهیونیست هم بتواند در انتخابات به او کمک کند.

مخالفت کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا با خروج از افغانستان

سناتور ارشد آمریکایی و عضو ارشد کمیته نیروهای مسلح سنای این کشور اعلام کرد که برای پایان جنگ در افغانستان مخالف خروج شتاب زده نیروهای آمریکایی از این کشور است.

تحلیل نشریه آمریکایی ازهمراهی عربستان و امارات با ترامپ در تحریم های ضد ایران

تهران - ایرنا - مجله آمریکایی ' نشنال اینترست ' در مقاله ای پیرامون اقدام اخیر رییس جمهوری آمریکا در لغو معافیت خریداران نفت ایران نوشت که این اقدام دونالد ترامپ نشان داد دوستان واقعی واشنگتن در مسیر اعمال فشارهای اقتصادی به ایران چه کشورهایی هستند.

ارتش و نیروهای مسلح کشور، نمونه بارز نیروهای مقتدر و صلح خواه در منطقه هستند

استاندار کرمان گفت: ارتش و نیروهای مسلح ایران به رغم قدرت و اقتدار هدفشان صلح و امنیت در سراسر منطقه است. ارتش ما و نیروهای مسلح نمونه نیروی مقتدر و صلح خواه در منطقه هستند.

واکنش انصارالله به ادامه حمایت ترامپ از جنگ علیه یمن

جنبش انصارالله یمن به اقدام دونالد ترامپ مبنی بر وتوی تصمیم کنگره جهت توقف حمایت از ائتلاف عربی در جنگ علیه یمن واکنش نشان داد.

شادمانی نتانیاهو از عدم بررسی جنایات جنگی نیروهای آمریکایی در افغانستان

نخست وزیر رژیم صهیونیستی از عقب نشینی دادگاه بین‌المللی لاهه در برابر آمریکا و خودداری از بررسی جنایات جنگی نیروهای آمریکایی در افغانستان ابراز شادمانی کرد.

«لاریجانی» درباره تاخیر ارائه طرح تروریست خواندن نیروهای آمریکایی توضیح داد

رئیس مجلس درباره تأخیر در ارائه طرح دو فوریتی تروریست خواندن نیروهای آمریکایی توضیحاتی ارائه کرد.