یادداشت|چرا حکومت عمرالبشیر سقوط کرد

اگرچه مشکلات اقتصادی جرقه کودتا علیه عمرالبشیر را زد اما در حقیقت این تظاهرات علیه وی و سیاست‌های اوست. پشت کردن به محور مقاومت و بخصوص ایران و هم پیمان شدن با عربستان و اسرائیل و وارد شدن در جنگ یمن را می توان بزرگ‌ترین اشتباه عمر البشیر دانست.مطالب مرتبط

یادداشت|چرا حکومت عمرالبشیر سقوط کرد

اگرچه مشکلات اقتصادی جرقه کودتا علیه عمرالبشیر را زد اما در حقیقت این تظاهرات علیه وی و سیاست‌های اوست. پشت کردن به محور مقاومت و بخصوص ایران و هم پیمان شدن با عربستان و اسرائیل و وارد شدن در جنگ یمن را می توان بزرگ‌ترین اشتباه عمر البشیر دانست.

یادداشت| پایان 30 ساله البشیر، آیا مدل مصر در انتظار سودان و الجزایر است؟

سرانجام پس از سه دهه عمرالبشیر رئیس جمهور سودان که با کودتای نظامی علیه صادق المهدی نخست وزیر وقت به قدرت رسیده بود با کودتای نظامیان از قدرت برکنار شد.

مبارزه با فساد از وظایف حکومت مهدوی است

کاشان - استاد حوزه و دانشگاه ضمن اشاره به استشمام بوی حکومت مهدوی از حکومت جمهوری اسلامی ایران گفت: مبارزه با فساد آخرالزمانی از وظایف یک حکومت مهدوی است.

سکوت معنادار عربستان و امارات در قبال سقوط عمر البشیر؛ همیشه پای منافع در میان است

با وجود اینکه در ابتدا عربستان و امارات در واکنش به سقوط حکومت عمر البشیر هیچ موضع‌گیری نداشتند اما در حال حاضر هر دو نگران کشیده شدن این کشور به سمت آشوب هستند؛ آشوبی که منجر به بی‌ثباتی در شاخ آفریقا و متضرر شدن منافع این دو کشور می‌شود.

اوگاندا آمادگی خود را برای بررسی پناهندگی عمرالبشیر اعلام کرد

تهران - ایرنا - وزیر امور خارجه اوگاندا اعلام کرد که کشورش اعطای پناهندگی به عمرالبشیر رئیس جمهوری برکنارشده سودان را که از سوی دیوان بین المللی کیفری تحت تعقیب است، بررسی می کند.

مخبر: دشمن با روح حکومت کار دارد

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) گفت: اسلام، رهبری و مردم، عوامل روح حکومت در جمهوری اسلامی هستند و دشمن نیز با روح حکومت کار دارد.

شرط سودان برای تحویل عمرالبشیر به دادگاه بین‌المللی

یکی از اعضای شورای نظامی انتقالی سودان گفت: تصمیم تحویل عمرالبشیر به دادگاه کیفری بین‌المللی از سوی دولت منتخب مردمی اتخاذ خواهد شد نه شورای نظامی انتقالی.

اتحادیه حقوقدانان افغانستان: ادامه کار حکومت وحدت ملی غیرقانونی است

در حالی که انتخابات ریاست جمهوری افغانستان به تعویق افتاده است شماری از اعضای اتحادیه حقوقدانان افغانستان ادامه کار حکومت وحدت ملی را غیرقانونی دانسته و خواستار ایجاد حکومت موقت در این کشور شدند.

تاکید ریاست اجرایی دولت افغانستان بر ادامه کار حکومت وحدت ملی

نامزدان انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در حالی که برای تشکیل حکومت سرپرست تلاش می‌کنند، ریاست اجرایی این کشور با استقبال از حکم دادگاه عالی بر ادامه کار این حکومت وحدت ملی تاکید کرد.

کمک ۳ میلیارد دلاری عربستان و امارات به سودان

در پی سقوط حکومت عمر البشیر در سودان که حدود ۳۰ سال قدرت را در اختیار داشت، عربستان و امارات امروز (یک‌شنبه) اعلام کردند که سه میلیارد دلار کمک مالی در اختیار این کشور می‌گذارند.

دیدار عبدالمهدی و شاه عربستان؛ امضای 13 سند و یادداشت تفاهم

دفتر نخست‌وزیر عراق از امضای سیزده سند و یادداشت تفاهم در جریان سفر وی به عربستان خبر داد.

گشوده شدن پرونده تحقیقات درباره پولشویی عمرالبشیر

"قطر نشست حکومت افغانستان با طالبان را لغو کرد"

ریاست جمهوری افغانستان گفته که حکومت قطر به دنبال نپذیرفتن فهرست مشارکت کنندگان دولت در نشست بین‌الافغانی دوحه، این نشست را لغو کرده است.

اصلی‌ترین سیاست حکومت مهدوی ظلم ستیزی و عدالت گستری است

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) گفت: پس از اعتقاد به اصل مهدویت، آشنایی با سیره حکومت مهدوی از مهمترین مباحث مهدویت در این مقطع از تاریخ اسلام است.

احتمال اجرای حکومت نظامی در کشور

نخست وزیر سریلانکا اعلام کرد با رئیس جمهور درباره اجرای حکومت نظامی در کشور گفتگو کرده است.

خشم ترامپ از یادداشت برداری سخنانش توسط اطرافیان

تهران - ایرنا - روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز گزارش داد، دمدمی مزاجی «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا باعث شده که مشاورانش در جلسات با او یادداشت برداری کنند، اما این اقدام رئیس جمهور را خشمگین می کند و او مانع از این کار می شود.

برای یادگیری موثرتر، یادداشت‌برداری دیجیتال را کنار بگذارید

تهران- ایرنا- توصیه پژوهشگران به دانش آموزان این است تا برای یادگیری مؤثر، به‌جای استفاده از ابزارهای دیجیتالی چون گوشی‌های هوشمند و لپ‌تاپ، در یادداشت‌برداری از کاغذ و قلم استفاده کنند.

اولویت های حکومت مهدوی برای جوانان تشریح شود

اراک - ایرنا - امامان جمعه استان مرکزی با تبریک میلاد منجی عالم بشریت خواستار تشریح اولویتهای حکومت مهدوی و زندگانی مورد پسند امام زمان (عج) برای جامعه به ویژه نسل جوان شدند.

حمایت حکومت بحرین از حاکم نظامی سودان/ 121 کشته و 600 زخمی در درگیری‌های لیبی

حکومت بحرین هم با دنباله‌روی از رژیم‌های امارات و عربستان، از رئیس شورای نظامی حاکم بر سودان حمایت کرد.

یادداشت تفاهم تبادل ارزش گمرکی با ارمنستان امضا شد

یادداشت تفاهم تبادل ارزش گمرکی برای جلوگیری از تخلفات ناشی از کم اظهاری بین گمرکات دو کشور ایران و ارمنستان به امضا رسید.