سیل نتیجه دخالت‌های عوامل انسانی در پوشش گیاهی طبیعی استان گلستان است

نماینده مردم رامیان در مجلس گفت: از ۲۷ سال پیش تا الان حادثه هولناک سیل ۱۲۸ بار جان و مال مردم استان گلستان را تهدید کرده است.مطالب مرتبط

سیل نتیجه دخالت‌های عوامل انسانی در پوشش گیاهی طبیعی استان گلستان است

نماینده مردم رامیان در مجلس گفت: از ۲۷ سال پیش تا الان حادثه هولناک سیل ۱۲۸ بار جان و مال مردم استان گلستان را تهدید کرده است.

زمانی: عدم دخالت‌ها باعث شد استقلال مقابل الهلال و سپاهان نتیجه بگیرد/ حسینی و برخی بازیکنان بیش از حد انتظار ظاهر شدند

حسن زمانی، عضو پیشین هیئت مدیره باشگاه استقلال اعتقاد دارد که عدم دخالت‌ها و حواشی باعث نتیجه گرفتن استقلال برابر الهلال عربستان و سپاهان شده است.

جنگل‌ها ضربه‌گیر باران‌های سیل‌آسا

تهران- ایرنا- پوشش گیاهی اعم از جنگلی و علفی در مقابل سیل مانند ضربه‌گیر عمل می‌کند ولی ما بدون توجه به این واقعیت مهم، وسعت جنگل‌های کشور را از 18.5 میلیون هکتار در مدت 50 تا 60 سال اخیر به 12.5 میلیون هکتار کاهش دادیم که نتیجه آن وقوع سیل‌های مخرب و ویر

خطر آتش‌سوزی مراتع و جنگل‌ها در سال جاری جدی است

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه گفت: امسال به دنبال بارش‌های خوبی که در نقاط مختلف استان داشتیم و باعث پر تراکم شدن پوشش گیاهی شده، خطر آتش‌سوزی بسیار جدی است.

۱۰۰ هزار مددجوی کمیته امداد گلستان تحت پوشش بیمه سلامت قرارگرفتند

گرگان- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان گلستان گفت: ۱۰۰ هزار مددجوی کمیته امداد گلستان تحت پوشش بیمه سلامت قرارگرفتند

بررسی علمی سیل گلستان با حضور روسای دانشگاههای گلستان

گرگان - ایرنا - نشست بررسی عوامل بروز سیل و راهکارهای علمی و کارشناسانه برای جلوگیری از تکرار دوباره این حادثه قهری با حضور مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی و روسای دانشگاه های استان گلستان برگزار شد.

کشاورزان گلستان کشتزارهای خود را سمپاشی کنند

گرگان - ایرنا - معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی گلستان به کشاورزان استان توصیه کرد با توجه به مشاهده علایم آفت و بیماری در کشتزارهای گندم، جو و کلزا دیر کشت شده تحت تاثیر باران شدید اخیر منطقه نسبت به سمپاشی اقدام کنند.

دلایل حذف تیم ملی فوتبال بانوان/ از تاثیرگذاری نوع پوشش تا زمین

مشاور فنی تیم ملی فوتبال بانوان کم‌‎تجربگی و نوع پوشش بازیکنان را از جمله عوامل تاثیرگذار در حذف این تیم در مرحله انتخابی المپیک ۲۰۲۰ عنوان کرد و گفت: شتاب پیشرفت بانوان زیاد است.

ارزیابی واحدهای سیل‌زده گلستان با سرعت در حال انجام است

مدیرکل مدیریت بحران استان گلستان گفت: کار ارزیابی میزان خسارت منازل آسیب دیده از سیل توسط عوامل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با سرعت در حال انجام است.

820 میلیون اختلاس در قالب طرح خروج دام از جنگل‌های گلستان

رئیس کل دادگستری گلستان از کشف اختلاس 820 میلیون تومانی در منابع طبیعی استان خبر داد.

سیل ، شالیکاران حرفه ای مازندرانی را به گلستان برد

ساری - ایرنا - سیل و سیلاب اخیر بار دیگر پای شالیکاران حرفه ای مازندران را به استان گلستان باز کرد تا روی نعمت این پدیده طبیعی را به همگان نشان دهد.

عوامل تشدیدکننده صدمات سیل گلستان و نقش سدها

یک عضو هیأت علمی دانشگاه تهران گفت: در سیل گلستان عواملی چون راه‌آهن آق‌قلا و ضعف در مدیریت بحران، باعث تشدید صدمات شد.

شفای مرگ آلود !

دخالت برخی عطاری های متخلف در امر درمان با تولید کپسولهای به ظاهر گیاهی مشکلات متعددی برای شهروندان به وجود آورده که اعتیاد و بیماری های وخیم جسمی از جمله عوارض ناخوشایند آنهاست.

روی دیگر سکه بارش ها در بخش کشاورزی

تبریز- ایرنا - بارش های شدید و قابل توجه فروردین ماه امسال هر چند موجب سیل در بسیاری از استان ها شد و در آذربایجان شرقی هم خساراتی به بخش کشاورزی وارد کرد، اما تاثیر آن را در تغذیه سدها و سفره های زیر زمینی و تقویت سطح پوشش گیاهی مراتع نمی توان نادیده گرف

۷۰ درصد تلفات جاده ای در محورهای چابهار ـ خاش‌ ـ زاهدان ـ زابل ناشی از عوامل انسانی است

اختلاس 820 میلیون تومانی در قالب طرح خروج دام از جنگل‌های گلستان

رئیس کل دادگستری گلستان از کشف اختلاس 820 میلیون تومانی در منابع طبیعی استان خبر داد.

تابستان امسال، بدون ریزگرد

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان از پوشش سبز کانون های ریزگرد بیابان های قم خبر داد.

تاثیر بارش های اخیر بر فعالیت کانون های گرد و غبار قم

قم- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست قم گفت: بارش های اخیر با رطوبت بخشیدن به سطح خاک و رونق دادن به پوشش گیاهی کانون های گرد و غبار استان، خطر فعالیت آنها در فصل گرما را تا حد زیادی کاهش داد.

روی دیگر سکه بارش ها در بخش کشاورزی آذربایجان شرقی

تبریز- ایرنا - بارش های شدید و قابل توجه فروردین ماه امسال هر چند موجب سیل در بسیاری از استان ها شد و در آذربایجان شرقی هم خساراتی به بخش کشاورزی وارد کرد، اما تاثیر آن را در تغذیه سدها و سفره های زیر زمینی و تقویت سطح پوشش گیاهی مراتع نمی توان نادیده گرف

اختلاس ۸۲۰ میلیون تومانی در قالب طرح خروج دام از جنگل های گلستان

گرگان- رئیس کل دادگستری گلستان از کشف اختلاس ۸۲۰ میلیون تومانی در منابع طبیعی گلستان خبر داد.