آینده عکاسی از سیاه چاله‌ها چه خواهد شد؟

روز دهم آوریل روز مهمی در نجوم بود چرا که اخترشناسان برای نخستین بار توانستند از سیاه چاله‌ای موسوم به" Powehi" تصاویری را ثبت و منتشر کنند. سیاهچاله "Pōwehi" در کهکشانی به نام "M۸۷" قرار دارد که ۵۵ میلیون سال نوری از ما فاصله دارد.مطالب مرتبط

آینده عکاسی از سیاه چاله‌ها چه خواهد شد؟

روز دهم آوریل روز مهمی در نجوم بود چرا که اخترشناسان برای نخستین بار توانستند از سیاه چاله‌ای موسوم به" Powehi" تصاویری را ثبت و منتشر کنند. سیاهچاله "Pōwehi" در کهکشانی به نام "M۸۷" قرار دارد که ۵۵ میلیون سال نوری از ما فاصله دارد.

این رصد نشان داد که "سیاه‌چاله" یک نظریه یا تخیل نیست بلکه یک واقعیت است

مجری طرح رصدخانه ملی ایران درباره اهمیت رصد سیاه‌چاله "Pōwehi"و تصویربرداری از آن گفت: نخست اینکه یک قرن بعد از پیش‌بینی سیاه‌چاله، رصد آن انجام شد. چیزی که حتی خود "انیشتین" هم در مورد وجودش تردید داشت. یعنی برخلاف آنچه محاسبات نشان می‌داد فکر می‌کرد طبی

تصاویر یک سیاه چاله

تصاویر مربوط به یک سیاه چاله شامل یک دایره سیاه رنگ احاطه شده با توده های مه در حال چرخش در اعماق کهکشانی موسوم به مسییر 87 (Messier 87 ) منتشر شد.

انتشار اولین تصاویر گرفته شده از سیاه چاله آسمانی در چین

تصاویری از سیاه چاله آسمانی در چین برای نخستین بار منتشر شد.

اولین دانشمندی که عکس تاریخی سیاه‌چاله را دید که بود؟

"کازونوری آکیاما" یکی از ۲۰۰ دانشمند پروژه افق رویداد و سرپرست تبدیل داده‌های تلسکوپ‌ها به یک عکس است که یکی از اولین نفراتی است که موفق به دیدن اولین عکس از یک سیاه‌چاله در تاریخ بشر شد.

ثبت اولین تصویر از یک سیاه‌چاله فضایی توسط ستاره‌شناسان

ستاره شناسان برای اولین بار در تاریخ تصویری از یک سیاه چاله فضایی را در یک کهکشان دور با دوربین شکار کردند.

سیاه‌چاله‌ها در دنیای ادبیات

واکنش هایی متفاوت به نخستین تصویر از یک سیاه‌چاله

چه کسی به ثبت اولین تصویر از یک سیاه‌چاله فضایی کمک کرد؟

"کیتی بومن"( Katie Bouman) محققی است که توانست با کشف یک الگوریتم به ثبت اولین تصویر رسمی از یک سیاهچاله کمک کند.

نشست تخصصی عکاسی جنگ در کاخ گلستان برگزار می‌شود

نشست تخصصی عکاسی جنگ با حضور «لودگار درنتال» رئیس بخش عکاسی موزه دولتی برلین و عکاسان ایرانی به نام انقلاب و دفاع مقدس در عمارت باب عالی کاخ گلستان ۲۸ فروردین برگزار می‌شود.

نشست تخصصی عکاسی جنگ در کاخ گلستان برگزار می‌شود

نشست تخصصی عکاسی جنگ با حضور «لودگار درنتال» رئیس بخش عکاسی موزه دولتی برلین و عکاسان ایرانی به نام انقلاب و دفاع مقدس در عمارت باب عالی کاخ گلستان ۲۸ فروردین برگزار می‌شود.]]>

یک نشست تخصصی عکاسی با محوریت جنگ

نخستین همکاری رسمی بین کاهخ گلستان و موزه دولتی برلین با برگزاری نشست تخصصی عکاسی جنگ با حضور «لودگار درنتال» رئیس بخش عکاسی موزه دولتی برلین و عکاسان ایرانی برگزار می‌شود.

خداحافظی با چاله‌ آسفالت با کمک باکتری‌ها

دانشمندان در مطالعه اخیرشان راهی یافتند که توسط آن می‌توان از ایجاد چاله‌ها در آسفالت که توسط نمک‌های جاده‌ها ایجاد می‌شود، جلوگیری کرد.

تصویری که ۱۰۰ میلیارد انسان آن را ندیدند!

بالاخره سال‌ها تلاش دانشمندان به ثمر نشست و روز چهارشنبه آنها با کمک تلسکوپ "افق رویداد" برای نخستین بار توانستند تصویر واقعی یک سیاه چاله را ثبت کنند. با انتشار این تصویر بسیاری از افراد نسبت به آن واکنش نشان دادند، اما سوالی که برای اکثر افراد پیش آمده

وقتی بزرگترین رویداد تاریخ نجوم به وقوع می‌پیوندد

امروز رویدادی بی‌نظیر در نجوم به وقوع پیوست، «تلسکوپ افق رویداد» رصدخانه جنوب اروپا برای سالیان متمادی فعال بوده تا اولین عکس تلسکوپی از افق رویداد یک سیاه‌چاله را برای بشر تهیه کند.

موفقیت دو نوجوان مهابادی در بخش عکاسی

دو بانوی نوجوان مهابادی عنوان دیپلم افتخار نمایشگاه بین المللی هنرهای زیبا دربخش عکاسی را کسب کردند.

ترامپ چگونه از چاله تحریم‌های ایران خواهد گریخت؟

رئیس جمهور آمریکا زمانی که بحث سیاست خارجی و قیمت‌های نفت به میان می‌آید، در وضعیت بغرنجی قرار دارد و خود وی نیز به خوبی از این امر آگاه است.

تغییر لوگوی گوگل به اولین تصویر ثبت شده از یک سیاهچاله

گوگل به افتخار ثبت اولین تصویر از یک سیاه‌چاله فضایی لوگوی خود را به عکس این سیاهچاله تغییر داد.

چاله های فلسی نجات بخش روستای "عزیزآباد" از سیلاب

چاله های فلسی و بذرکاری منجی روستای "عزیزآباد" از سیلاب شد.

قیمت گوجه سبز در "سیاه بهار" البرز به 90 هزار تومان رسید

رئیس اتحادیه میوه فروشان البرز در خصوص قیمت نوبرانه‌های فصل گفت: گوجه سبز در حال حاضر کیلویی۹۰ هزار تومان است که همین قیمت تا هفته آینده 2 برابر کاهش پیدا خواهد کرد.