مهم‌ترین ویژگی‌های حاصل‌خیزی خاک موثر بر محصول برنج

نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد مدیریت مزرعه عامل مهم تغییرپذیری ویژگی‌های خاک در شالیزارهای مورد مطالعه بوده و مجموعه‌ای از ویژگی‌های خاک مانند" پتاسیم و عوامل موثر در نگهداری آن"، "نیتروژن کل و عوامل موثر بر تامین آن" و " فسفر قابل استفاده و ضخامت افقی سطح خمطالب مرتبط

مهم‌ترین ویژگی‌های حاصل‌خیزی خاک موثر بر محصول برنج

نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد مدیریت مزرعه عامل مهم تغییرپذیری ویژگی‌های خاک در شالیزارهای مورد مطالعه بوده و مجموعه‌ای از ویژگی‌های خاک مانند" پتاسیم و عوامل موثر در نگهداری آن"، "نیتروژن کل و عوامل موثر بر تامین آن" و " فسفر قابل استفاده و ضخامت افقی سطح خ

رعایت اصول گرده‌افشانی نخل‌ها در تولید و کیفیت خرما موثر است

شیراز-ایرنا- رئیس پردیس تحقیقات کشاورزی شهرستان جهرم گفت: گرده‌ افشانی از مهم‌ترین و حساس‌ترین عملیات زراعی در نخلستان هاست از این رو رعایت اصول و دقت در انجام این کار ضروری است زیرا این امر نقش بسیار مهمی در افزایش تولید و کیفیت محصول خرما دارد.

حمایت دولت در فروش برنج اهمیت ویژه در حفظ زمین های شمال دارد

ساری- ایرنا- استاندار مازندران گفت که اگرچه با توسعه مکانیزاسون هزینه تولید برنج در شمال هر سال کم می شود، اما حمایت دولت در فروش این محصول استراتژیک نقش محوری و کلیدی در حفظ زمین های شمال دارد.

واردات بی‌رویه برنج ضربه سنگینی به کشاورزان گیلانی می‌زند

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان گفت: برنج مهمترین محصول استان گیلان است و واردات بی‌رویه آن ضربه سنگینی به کشاورزان گیلانی می‌زند.

هشت ویژگی خاص حضرت علی‌اکبر(ع)

یک کارشناس مذهبی گفت: امام حسین(ع) فرموده‌اند: «حضرت علی‌اکبر(ع) شبیه‌ترین مردم به رسول خدا از جهت چهره ظاهری، اخلاق و سخن گفتن هستند» در نتیجه حضرت علی‌اکبر(ع) در تمام این ویژگی‌ها به پیامبر شباهت فوق‌العاده‌ای داشته است.

خسارت سیل به تولید برنج جدی نبوده است

دبیر انجمن برنج با بیان اینکه خسارت سیل به تولید برنج جدی نبوده و نباید زمزمه واردات مطرح شود، دلایل گرانی این کالا را مطرح کرد.

آغاز نشای برنج در گیلان

جعفر رحمان پور شالیکار لنگرودی نخستین شالیکار گیلانی است که نشای برنج را در فصل زراعی جدید آغار کرد.

آغاز نشای برنج در شاندرمن

نخستین نشای برنج در شاندرمن بصورت دستی در روستای اولم این بخش انجام شد.

اهدای برنج خیر آذرشهری به سیل زدگان کشور

خیر آذرشهری یک تن برنج را به مردم مناطق سیل زده کشور اهدا کرد.

مهدهای کودک نهادی موثر در تربیت کودکان است

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه با بیان اینکه مهدهای کودک اساسی ترین و بنیادی ترین کانون تعلیم و تربیت در جامعه هستند، گفت: نباید از این نهاد در تربیت کودکان، غافل باشیم.

پیوسته آموختن و آموزش دادن از ویژگی های دکتر سلطانی است

یزد - ایرنا - معاون آموزشی دانشگاه یزد با اشاره به ویژگی های « دکتر علی سلطانی گردفرامرزی » گفت: پیوسته آموختن و آموزش دادن از ویژگی های این ادیب معاصر است.

کشف برنج خارجی قاچاق در زابل

سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان زابل از كشف 2 تن برنج خارجی قاچاق به ارزش 60 میلیون ریال از یك دستگاه وانت تویوتا خبر داد. 

توصیه های اصولی و فنی زراعت برنج

رشت - ایرنا - مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان در راستای به دست آوردن محصولی بهتر، توصیه هایی اصولی و فنی به کشاورزان برنج کار ارائه کرد.

انهدام باند عرضه برنج تقلبی در گنبدکاووس

گنبدکاووس- فرمانده نیروی انتظامی گنبدکاووس از دستگیری توزیع کنندگان برنج تقلبی در گنبدکاووس خبرداد.

2 تن برنج خارجی قاچاق در زابل کشف شد

زاهدان- ایرنا- سرپرست فرماندهی انتظامی زابل گفت: 2 تن برنج خارجی قاچاق به ارزش 60 میلیون ریال در این شهر کشف شد.

نخستین نشا مکانیزه برنج کشور انجام شد

با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی و استاندار مازندران عملیات نخستین نشا مکانیزه برنج کشور در فصل زراعی جاری در استان انجام شد.

منابع حاصل از فروش نیروگاه بادی منجیل به صنعت برق باز می‌گردد

دفتر بودجه و توسعه سرمایه گذاری توانیر با اشاره به اخذ ابلاغیه تخصیص منابع حاصل از واگذاری نیروگاه منجیل به صنعت برق،اعلام کرد برای اولین بار منابع حاصل از واگذاریهای صنعت برق به این صنعت اختصاص یافته است.

نخستین نشاء برنج در صومعه سرا با حضور استاندار

اولین نشاء برنج در فصل زراعی جدید امروز با حضور مصطفی سالاری استاندار در صومعه سرا انجام شد.

سهم بزرگ اسپانیا از صادرات زعفرانی که خود تولید کننده آن نیست

عضو هیئت مدیره خانه صنعت معدن و تجارت جوانان استان تهران با بیان اینکه سهم بزرگی از بازار بین‌المللی زعفران در اختیار اسپانیا است که تولید ندارد گفت: بیشترین آسیب به کالای صادراتی زعفران از ناحیه صادرات این محصول به صورت فله حاصل شده است.

اولین نشاء برنج بصورت دستی در لنگرود

رشت - ایرنا - مدیر امور زراعت جهاد کشاورزی استان گیلان گفت: اولین نشاء برنج بصورت دستی در شهرستان لنگرود و در روستای سیاهکلده انجام شد.