سرنوشت شغل‌های وعده داده شده در حوزه صنایع دستی و گردشگری

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و وزیر تعاون، کار و رفاع اجتماعی یک بار دیگر با موضوغ اشتغال‌زایی دیدار کردند؛ دیداری که وزیر کار درباره آن گفت: «موضوعاتی که در این جلسه مطرح شد، بسیار مهم و حیاتی است که باید به تصمیم تبدیل و هرچه زودتر عملمطالب مرتبط

طرح ایجاد 140 هزار شغل گردشگری در سال 98

وزیرکار با اشاره به هماهنگی بانک ها برای شناسایی و رونق بخشیدن به طرح های گردشگری و صنایع دستی گفت:طرح ایجاد 140 هزارشغل در حوزه گردشگری و صنایع دستی را در دستور کار داریم.

ایجاد بیش از 2000 شغل در حوزه صنایع دستی چهارمحال و بختیاری

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری گفت: در سال گذشته دو هزار و 345 شغل در رشته‌های مختلف صنایع دستی این استان ایجاد شد.

2345 شغل در حوزه صنایع دستی چهارمحال و بختیاری ایجاد شد

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری گفت: 2 هزار و 345 شغل سال گذشته در رشته های صنایع دستی این استان ایجاد شد.

اشتغال ۷۳ هزارنفر هرمزگانی در تولید صنایع دستی

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان گفت: در هرمزگان ۷۳ هزار نفر در تولید صنایع دستی فعالیت می‌کنند.

استان اردبیل ظرفیت‌های خوبی در حوزه گردشگری دارد

معاون سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی و صنایع دستی با بیان اینکه استان اردبیل ظرفیت‌های خوبی در حوزه گردشگری داردگ فت: حمایت و استقبال امام جمعه اردبیل در حوزه گردشگری ستودنی است.

سه میلیارد ریال صنایع دستی در استان مرکزی به فروش رفت

اراک - ایرنا - معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: مسافران نوروزی امسال سه میلیارد و 550 میلیون ریال انواع سوغات و صنایع دستی از این استان خرید کردند.

600 کرمانی آموزش های گردشگری را فرا گرفتند

کرمان - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با بیان اینکه از ابتدای سالجاری تاکنون 6 دوره آموزشی ویژه دست اندرکاران حوزه گردشگری برگزار شده که 600 نفر در این دوره ها آموزش های گردشگری را فرا گرفته اند.

مونسان گزارشی از عملکرد سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به روحانی ارئه کرد

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در تشریح جزئیات دیدار خود با رییس‌جمهور گفت: ایشان ضمن تقدیر از تلاش‌های انجام شده، بر لزوم توسعه زیرساخت‌های گردشگری و به تبع آن اشتغال‌زایی تاکید کرد.]]>

اشتغال ۳ هزار نفری در حوزه گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی آذربایجان‌غربی

17 هزار صنعتگر دستی کردستان به بازارچه ایی برای فروش محصولات شان نیاز دارند

سنندج - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان با اشاره به اینکه 17 هزار نفر در این استان کارت صنعتگری دارند و در رشته های مختلف فعالیت می کنند، گفت: داشتن بازارچه ویژه برای فروش دائمی محصولات این تولید کنندگان حوزه صنایع دستی یک نیاز ا

آسیب سیل به 4000 نفر در حوزه صنایع دستی گلستان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان از خسارت سیل به بیش از 4000 نفر در حوزه صنایع دستی خبر داد.

کاستی های بازارچه صنایع دستی ایلام رفع می شود

ایلام - ایرنا - مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام از تخصیص 2 میلیارد ریال برای تکمیل و تجهیز بازارچه صنایع دستی شهر ایلام خبر داد و گفت: بزودی مشکلات و کاستی های این بازارچه رفع خواهد شد.

صادرات زیورآلات ترکمن به کشورهای حوزه خلیج فارس افزایش می‌یابد‌

عضو انجمن صادرکنندگان صنایع دستی ایران گفت: زیورآلات ترکمن یکی از صنایع دستی مهم استان گلستان است که می‌تواند قابل رقابت با اجناس چینی باشد و این صنعت دستی بهترین صادرات برای کشورهای حوزه خلیج فارس است.

واگذاری امور به بخش خصوصی در حوزه گردشگری اولویت استان است

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی گفت: واگذاری امور به بخش خصوصی در حوزه های صنایع دستی و گردشگری از اولویت های مهم این استان است.

10 دوره توانمندسازی فعالان گردشگری در قزوین برگزار می شود

قزوین - ایرنا - معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قزوین گفت: سال جاری 10 دوره آموزشی و توانمندسازی برای فعالان حوزه گردشگری و بهره برداران تاسیسات مرتبط با این بخش در استان برگزار می شود.

اشتغال۷۰هزار نفری در صنایع دستی هرمزگان

بندرعباس - استاندار هرمزگان گفت: ۷۰هزار نفر در هرمزگان در حوزه صنایع دستی مشغول به کار هستند.

مرکز خلاقیت و بازارچه فروش و عرضه صنایع‌دستی در سنندج راه‌اندازی می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان گفت: مرکز خلاق و بازارچه فروش و عرضه صنایع‌دستی در سنندج راه‌اندازی می‌شود.

گلستان| بازرگانی و فروش مهم‌ترین مشکل فعالان صنایع‌دستی کشور است

مدیرعامل مجمع ملی هنرمندان صنایع دستی گفت: مهم‌ترین مشکل ما در صنایع‌دستی ایران عدم بازرگانی مناسب این صنایع است و ایران نتوانسته بازار هدف خوبی برای فروش صنایع‌دستی خود ایجاد کند.

ضرورت توجه به صنایع دستی در توسعه طرح های بوم گردی و گردشگری

فومن- فرماندار فومن بر ضرورت توجه به صنایع دستی به عنوان یکی از ملزومات توسعه طرح های بوم گردی و گردشگری تأکید کرد و گفت: توجه به این بخش زمینه ایجاد فرصت های شغلی را فراهم می کند.

صندوق خرد هنرمندان و صنعت‌گران در شرق گلستان راه‌اندازی می‌شود

رئیس میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گنبدکاووس با اشاره به راه‌اندازی صندوق خرد هنرمندان و صنعت‌گران شرق گلستان گفت: متاسفانه هنرمندان صنایع‌دستی نتوانستند با پارک علم و فناوری ارتباط برقرار کنند و این ارتباط سبب ارتقاء صادرات صنایع‌دستی می‌شود.