رقابت تنگاتنگ احزاب سیاسی در انتخابات پارلمانی هند

تهران- ایرنا- باوجود آنکه بیش از 700 حزب سیاسی مهم در کشور هند مشغول به فعالیت سیاسی هستند، اما در واقع رقابت اصلی در این انتخابات میان حزب (بی جی پی) به رهبری نارندرا مؤدی، حزب کنگره به رهبری «راهول گاندی» و چند حزب شناخته شده دیگر است.مطالب مرتبط

رقابت تنگاتنگ احزاب سیاسی در انتخابات پارلمانی هند

تهران- ایرنا- باوجود آنکه بیش از 700 حزب سیاسی مهم در کشور هند مشغول به فعالیت سیاسی هستند، اما در واقع رقابت اصلی در این انتخابات میان حزب (بی جی پی) به رهبری نارندرا مؤدی، حزب کنگره به رهبری «راهول گاندی» و چند حزب شناخته شده دیگر است.

حزب اپوزیسیون "سوسیال دموکرات" فنلاند پیروز انتخابات پارلمانی شد

وزارت دادگستری فنلاند امروز (دوشنبه) اعلام کرد، برای اولین بار در تاریخ این کشور هیچ یک از احزاب نتوانستند ۲۰ درصد آرا را در انتخابات پارلمانی کسب کنند و به این ترتیب سه حزب اصلی توانستند نتایج نزدیک به همی را رقم بزنند.

آغاز سومین مرحله انتخابات پارلمانی هند

بخش دیگری از مردم هند از امروز (سه‌شنبه) برای شرکت در سومین مرحله انتخابات پارلمانی این کشور که بزرگترین و مفصل ترین انتخابات پارلمانی جهان است، به پای صندوق‌های رای می‌روند.

نتایج انتخابات پارلمانی «لوگر» اعلام شد

پس از گذشت حدود 6 ماه از برگزاری انتخابات پارلمانی افغانستان کمیسیون انتخابات این کشور نتیجه نهایی انتخابات «لوگر» را اعلام کرد.

مشارکت و رقابت مهمترین ارکان انتخابات هستند

زاهدان- معاون سیاسی وزیر کشور گفت: مشارکت، سلامت، امنیت و رقابت چهار رکن و پایه مهم در انتخابات جمهوری اسلامی ایران محسوب می شوند.

موفقیتی چشمگیر در انتظار پوپولیست‌های راستگرا در انتخابات پارلمانی اروپا/ انگلیس هم در انتخابات شرکت خواهد کرد

نتایج جدیدترین نظرسنجی از موفقیت چشمگیر پوپولیست‌های راستگرا در انتخابات پارلمانی اروپایی خبر داده و پیش‌بینی می‌کند که انگلیس هم با وجود برنامه برگزیت در این انتخابات شرکت خواهد کرد.

خبرگزاری آلمان: روسیه در تلاش برای مداخله در انتخابات اتحادیه اروپا است

یکی از آژانس‌های خبری آلمان گزارش داد، روسیه دائماً تلاش می‌کند تا پیش از انتخابات پارلمانی اتحادیه اروپا در مه ۲۰۱۹ احزاب مخالف این اتحادیه اروپا را تقویت کند.

معاون وزیر کشور: مشارکت و رقابت مهمترین ارکان انتخابات است

زاهدان- ایرنا- معاون سیاسی وزیر کشور گفت: مشارکت، سلامت، امنیت و رقابت چهار رکن و پایه مهم در انتخابات جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود.

معاون وزیر کشور: مشارکت و رقابت مهمترین ارکان انتخابات هستند

زاهدان- ایرنا- معاون سیاسی وزیر کشور گفت: مشارکت، سلامت، امنیت و رقابت چهار رکن و پایه مهم در انتخابات جمهوری اسلامی ایران محسوب می شوند.

تکاپوی وزارت کشور و مجلس، خواب‌آلودگی احزاب

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی روز دوم اسفند سال جاری برگزار می‌شود اما هنوز جریان‌های سیاسی به صورت جدی وارد موضع انتخابات نشده‌اند. از سویی وزارت کشور به عنوان مجری انتخابات، فعالیت خود را از فروردین آغاز کرده است. مجلس شورای اسلامی نیز با برر

اعتصاب سراسری در کشمیر در روز انتخابات پارلمانی هند

دهلی نو-ایرنا- در حالی که انتخابات پارلمانی هند در برخی مناطق این کشور آغاز شده، با درخواست رهبران کشمیری، اعتصاب سراسری کشمیر را فرا گرفت.

پیروزی حزب چپ میانه در انتخابات پارلمانی فنلاند

تهران - ایرنا - نتایج انتخابات پارلمانی فنلاند نشان می دهد، حزب چپ میانه سوسیال دمکرات این کشور (اس دی پی) با کسب 17.7 درصد آرا به پیروزی رسیده است.

تلاش احزاب ملی‌گرای افراطی برای نفوذ بیشتر در پارلمان اروپا

احزاب ملی‌گرای افراطی در کشورهای اروپایی قصد دارند پس از انتخابات پارلمان اروپا در ماه مه آینده(خردادماه)، نیروهایشان را با یکدیگر متحد کرده و ائتلافی یکپارچه در این پارلمان تشکیل دهند.این خبر نگرانی ها را درباره آینده سیاسی اروپا و تهدیداتی که موجودیت ات

نتایج نهایی انتخابات پارلمانی ولایت قندهار در جنوب افغانستان اعلام شد

در حالی که ارگ ریاست جمهوری افغانستان برای افتتاح دوره جدید کاری پارلمان این کشور تلاش می‌کند کمیسیون انتخابات افغانستان نتایج نهایی انتخابات پارلمانی ولایت قندهار را نیز اعلام کرده است.

برخی ویژگی های خاص انتخابات پارلمانی اروپایی 2019

یک روزنامه آلمانی به برخی ویژگی های خاص و متمایز انتخابات پارلمانی اروپایی امسال نسبت به سال های قبل پرداخته است.

استانی شدن انتخابات باعث تقویت احزاب می شود

اصفهان - ایرنا - نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر قانون استانی شدن انتخابات در شورای نگهبان رای بیاورد در تقویت احزاب تاثیرگذار است و مشکلات زنان و جوانان تا حدی حل می شود.

رقابت تنگاتنگ آمازون و مایکروسافت برای دستیابی به قرارداد رایانش ابری 10 میلیارد دلاری با پنتاگون

قوه مجریه در گوشه رینگ گیر کرده است/ جریان‌های‌سیاسی باید نگران انتخابات پیش رو باشند/ افراطیون برای انتخابات مجلس سخت مشغول هستند

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب بیان کرد: باتوجه به شرایطی که امروز در کشور وجود و برآیند جامعه این است که هر دو جریان سیاسی ناکارآمد هستند باید نگران نتایج انتخابات بود.]]>

اعلام فهرست شرکت کنندگان در نشست دولت و احزاب سیاسی افغانستان با طالبان در قطر

ارگ ریاست جمهوری افغانستان فهرست 250 نفری از بزرگان، نمایندگان احزاب، جوامع مدنی و چهره‌های سیاسی را منتشر کرد که در نشست قطر با طالبان حضور خواهند داشت.

اختصاص600 میلیون تومان یارانه احزاب در سال 97

تهران-ایرنا- مدیرکل سیاسی وزارت کشور گفت: با توجه به کاهش تعداد احزاب، یارانه مورد تقاضا برای سال 97 محقق نشد و 600 میلیون تومان یارانه به احزاب دارای مجوز داده می شود.