60 تُن مرغ در سیلاب آق قلا تلف شد

گرگان - ایرنا - رییس اداره دامپزشکی شهرستان آق قلا گفت که در جریان سیلاب اخیر بیش از 60 تُن مرغ در واحدهای پرورش دام و طیور این شهرستان تلف شد.
کلمات کلیدی: [ پرونده خبری] [ اجتماعی] [ حوادث] [ سیل 98]


مطالب مرتبط

ادعای غیرطبیعی بودن بارش‌ها کذب است/ مسئولان احتمال وقوع دوباره سیلاب را جدی بگیرند

یک استاد دانشکده محیط زیست دانشگاه تهران با انتقاد از رها شدن سیلاب دشت‌ها در کشور در ادامه جدی گرفتن تهیه سیستم هشدار سیلاب، مدیریت به هنگام سیلاب‌ها و فعال سازی ساختار تشکیلات مختص مقابله با سیلاب را توصیه کرد.

۲۳۵ شهر درگیر سیلاب / آسیب به ۱۵ هزار کیلومتر راه مواصلاتی

سخنگوی سازمان مدیریت بحران گفت: ۳۵ شهر درگیر سیلاب و شرایط جوی و ۴۳۰۴ روستا متأثر از شرایط جوی و سیلاب‌ها بودند و همچنین گزارش‌ها حاکیست که برخی سیلاب‌ها بازگشت ۲۰۰ ساله داشتند.

سهم لایروبی در کنترل سیلاب تا چه اندازه است؟

تهران- ایرنا- در سیل اخیر، جدی گرفتن لایروبی به‌عنوان یکی از راهکارهای کنترل سیلاب اعلام شد اما برخی صاحب‌نظران معتقدند علاوه بر این روش‌های دیگری ازجمله انحراف جریان آب، احداث خاک‌ریز و پخش سیلاب در مدیریت سیل و مقابله با آن تأثیرگذار است و شاید تأثیر آن

روستای سیل زده «ابوشلوگ» در شادگان

ایرنا-اهواز-تالاب بین المللی شادگان که بیش از یک دهه با خشکسالی دست و پنجه نرم می کرد، حالا با ورود سیلاب رودخانه کارون (از طریق سیلاب‌بر بحره) سرریز کرده است. سیلاب در روستاهای حاشیه تالاب از جمله «ابوشلوگ» وارد شده و برخی روستاها همچون «أبوعرابید» در شا

افزایش سرعت خروج سیلاب از مناطق سیل‌زده گلستان؛ سیلاب در گمیشان 4 روز دیگر فروکش می‌کند

سرپرست استانداری گلستان درباره آخرین وضعیت آب‌گرفتگی شهرستان گمیشان گفت: با تلاش‌های انجام شده سیلاب در این شهرستان تا 4 روز آینده فروکش می‌کند.

سیلاب دژ باستانی «گوراب» ملایر را تهدید می کند

همدان- ایرنا- رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ملایر با اشاره به بارندگی های بی سابقه اخیر و وقوع سیلاب در این شهرستان گفت: سیلاب و روان آبها در جوار دژ باستانی «گوراب» این اثر تاریخی را تهدید می کند.

سیلاب دژ باستانی «گوراب» را تهدید می کند

همدان- ایرنا- رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ملایر با اشاره به بارندگی های بی سابقه اخیر و وقوع سیلاب در این شهرستان گفت: سیلاب و روان آبها در جوار دژ باستانی «گوراب» این اثر تاریخی را تهدید می کند و حفظ این بنای تاریخی از اولویت ها است.

سیلاب هشت روستای بخش مرکزی دشت آزادگان را محاصره کرد

اهواز-ایرنا- معاون فرماندار دشت آزادگان گفت: بر اثر شکسته شدن سیل بند روستای آزادی در بخش مرکزی این شهرستان از شب گذشته ،سیلاب هشت روستای اطراف این سیل بند را محاصره کرده است و آنها را در معرض خطر ورود سیلاب قرار داده است.

1220 واحد مسکونی سیمرغ در سیلاب اخیر خسارت دید

فرماندار سیمرغ با اشاره به برآورد اولیه خسارات سیلاب در این شهرستان گفت: سیلاب نوروز 98 به هزار و 220 واحد مسکونی سیمرغ از 10 تا 100 درصد خسارت وارد کرده است.

نقش رسانه در انعکاس اخبار سیلاب مهم و کلیدی است

اندیمشک- یک فعال رسانه‌ای، نقش رسانه در انعکاس اخبار و وقایع سیلاب را مهم و کلیدی دانست وگفت: سیلاب به مراتب آثار روانی مخرب‌تر از زلزله دارد و وظیفه رسانه‌ها در کاهش آلام مردم بسیارمهم است.

انتقاد از اینکه هنوز برخی در "تغییر اقلیم" شک دارند/نقش دانشگاه‌ها در پاسخگویی به ابهام‌ها

قائم‌مقام پیشین وزیر نیرو با بیان این‌که باید سیلاب‌های اخیر را به "تغییر اقلیم" مرتبط کنیم، گفت: ما پیش‌تر سیلاب‌های شدید در کشور داشتیم، اما امسال می‌بینیم که مدت زمان پایداری سیلاب‌ها، شدت و پهنه‌ آن‌ها بیشتر از گذشته است. ما تقریبا در ۷۰ سال اخیر چنین

مشاهده 2 گوزن زرد ایرانی گرفتار در سیلاب خوزستان

رئیس اداره پارک ملی دز با اشاره به مشاهده دو گوزن زرد زنده پس از سیلاب، گفت: احتمالا تمامی گوزن‌های زرد گرفتار در سیلاب زنده هستند.

پسا سیلاب

روزنامه پیام استان سمنان در ستون سرمقاله امروز نوزدهم فروردین 98، مطلبی با عنوان « پسا سیلاب» به قلم روح الله ساعدی منتشر کرد.

روی خوش سیلاب

در سیلاب اخیر آن روی سکه هم دیدنی و تماشایی است.

نجات 6 چوپان عشایر محاصره در سیلاب دهنه رود درح

6 چوپان عشایر گرفتار در سیلاب دهنه رود درح شهرستان سربیشه پس از 14 ساعت گرفتاری در محاصره سیلاب، با کمک نیروهای امداد، ارتش و سپاه  نجات یافتند.

جنوب خوزستان درگیر سیلاب است، اما جای نگرانی نیست

استاندار خوزستان گفت: حجم سیلاب اکنون به سمت جنوب خوزستان در حال افزایش است، ولی جای نگرانی نیست؛ زیرا سیلاب تحت کنترل بوده و در حال مدیریت است.]]>

پیشنهاد یک کارشناس برای کنترل سیلاب در خراسان‌شمالی

مسئول اداره کنترل سیلاب و آبخوان داری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی گفت: حفظ و تقویت پوشش گیاهی مهمترین راهکار برای کنترل سیلاب در این استان است.

ساخت 26 کیلومتر سیل بند برای مهار سیلاب کرخه و دز آغاز شد

اهواز - ایرنا - مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان با تاکید بر مدیریت و کنترل سیلاب دشت‌ها به ویژه در اهواز، گفت: سیل بند سرتاسری شمال غرب اهواز به طول 26 کیلومتر برای جلوگیری از سیلاب کرخه و دز در حال ساخت است.

ورود ۱۵۰ میلیون مترمکعب سیلاب به سدهای تهران

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران گفت: در پی تشدید بارندگی‌های اخیر در استان حدود ۱۵۰ میلیون مترمکعب سیلاب وارد سدهای استان تهران شده که بخش اعظمی از پیک این سیلاب در سدهای لتیان، امیرکبیر، طالقان و ماملو مهار شده است.

خسارت سیلاب بر بخش باغبانی تا 2ماه آینده نمایان می شود

ساری - ایرنا - معاون امور باغبانی وزیر جهادکشاورزی با اعلام این که خسارت سیلاب به بخش های مختلف کشاورزی پنهان و عمیق است، گفت که اثر گذاری خسارت سیلاب بر کشاورزی بویژه در حوزه باغبانی تا 2 ماه آینده نمایان می شود.