خسارات بی توجهی به آبخیزداری/سالانه معادل یک سد کرج به خاطر ورود خاک به سدها از دست می‌رود

مدیرکل دفتر آبخیزداری و حفاظت خاک سازمان جنگلها گفت: هر ساله به دلیل عدم آبخیز داری در بالا دست برخی از سدها، معادل یک سد کرج را با ورود خاک به مخازن سدها از دست می‌دهیم.مطالب مرتبط

لایروبی سدها نیاز امروز، پشتوانه فردا

تهران- ایرنا- یک فعال محیط زیست با بیان اینکه در صورت اعمال مدیریت صحیح در مورد سدها، سیلاب ها برای کشور نعمت خواهد بود، گفت: لایروبی نشدن سد ها و انجام ندادن آبخیزداری در بالا دست از عوامل اصلی تشدید سیلاب ها است.

سالانه 4.8 تن بهار نارنج از فارس به خارج صادر می شود

شیراز-ایرنا- مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: سالانه بیش از 12 تن بهار نارنج در این استان تولید می‌شود که 40 درصد آن معادل 4.8 تن به صورت خشک و فرآوری شده به خارج از کشور صادر می‌شود.

تشریح اوضاع شهرستان الیگودرز پس از سیل از زبان نماینده آن

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از کم توجهی برخی مسئولین به سیل‌زدگان الیگودرز، خاطرنشان کرد که این بی‌توجهی موجب افزایش خسارات وارده به مردم خواهد شد.

به نام سیل به کام سد؟

برنده سیل‌های ویرانگر اخیر سدسازان بودند چرا که در فقدان عملیات گسترده آبخیزداری و مدیریت حوضه‌های آبخیز در مناطق مختلف کشور، سدها توانسته‌اند خودی نشان دهند تا از آن‌ها به عنوان یکی از راهکارهای اصلی کنترل سیل نامبرده شود. اما آیا واقعا سدسازی راهکار اصل

100 میلیون مترمکعب آب از پروژه های آبخیزداری خراسان رضوی استحصال شد

مشهد - ایرنا - معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی گفت: درپی بارندگی های امسال 100 میلیون متر مکعب آب از آبگیری پروژه های آبخیزداری و آبخوان داری این استان استحصال شد.

100 میلیون مترمکعب آب از پروژه های آبخیزداری خراسان رضوی استحصال شد

مشهد- ایرنا- معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی گفت: درپی بارندگی های امسال 100 میلیون متر مکعب آب از آبگیری پروژه های آبخیزداری و آبخوان داری این استان استحصال شد.

اجرای عملیات آبخیزداری خسارت وقوع سیل در هرمزگان را کاهش داد

بندرعباس-ایرنا- معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان گفت: اجرای طرح های آبخیزداری، خسارت های وقوع سیل در بارندگی های اخیر را 50 تا 70 درصد کاهش داد.

فعالیت های آبخیزداری در ۱۰ هزار نقطه کشور اجرایی می شود

شیراز _ رئیس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور از اجرای ۱۰ هزار پروژه آبخیزداری در سال جاری خبر داد.

100 درصد سازه های آبخیزداری استان مرکزی آبگیری شدند

اراک - ایرنا - معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: 100 درصد ظرفیت های سازه های آبخیزداری منابع طبیعی و آبخیزداری این استان آبگیری شده است.

خسارت سیل چند هزار میلیارد تومان بود؟

تعداد قابل توجهی از استان‌های کشورمان از همان روزهای آغازین سال درگیر سیل شدند و این اتفاق تلخ علاوه بر اینکه تلفات جانی بر جای گذاشت، خسارات مالی سنگینی نیز به کشور وارد کرد.

نظری: بازنشستگان برکنارشده در پست معادل یا بالاتر فعالیت می‌کنند

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران گفت: برخی افرادی که از سمت‌های خود به دلیل قانون منع به کارگیری بازنشستگان کنار گذاشته‌ شده‌اندهمچنان در پست معادل یا بالاتر گرفته‌اند.

همه خسارات را جبران می‌کنیم/ مدیریت غلط سدها عامل سیل خوزستان بود

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه امروز درباره آمار کمک‌رسانی به سیل‌زدگان و تدابیر کمیته امداد گزارش داد.

100 درصد سازه های آبخیزداری استان مرکزی آبگیری شد

اراک - ایرنا - معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: 100 درصد ظرفیت سازه های آبخیزداری منابع طبیعی و آبخیزداری این استان آبگیری شده است.

بخش زیادی از سیلاب ها توسط بندهای آبخیزداری مهار شد

کرمانشاه- ایرنا- معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کرمانشاه گفت: در جریان وقوع سیل در بخش هایی از استان، بندهای آبخیزداری که توسط این اداره کل ایجاد شده، بخش زیادی از سیلاب ها را مهار و مانع نفوذ به داخل بسیاری از شهرها و روستاها شد.

انتقاد تهیه‌کنندگان «اطلس سیل» به بی‌توجهی به هشدارها

مجری مسئول طرح اطلس سیل با اشاره به اینکه مرحله ابتدایی اطلس سیل در سال ۱۳۸۵ توسط پژوهکشده خاک آبخیزداری تهیه شده و در سال‌های بعد تکمیل شده بود، گفت: بر اساس نقشه‌های پهنه سیلگیر پل‌دختر، معمولان و آق‌قلا پیش‌بینی شده بود که در صورت وقوع سیل با دوره با

انتقاد تهیه‌کنندگان «اطلس سیل » از بی‌توجهی به هشدارها

مجری مسئول طرح اطلس سیل با اشاره به اینکه مرحله ابتدایی اطلس سیل در سال ۱۳۸۵ توسط پژوهکشده خاک آبخیزداری تهیه شده و در سال‌های بعد تکمیل شده بود، گفت: بر اساس نقشه‌های پهنه سیلگیر پل‌دختر، معمولان و آق‌قلا پیش‌بینی شده بود که در صورت وقوع سیل با دوره با

150 میلیارد ریال برای طرح های آبخیزداری مهاباد هزینه می شود

مهاباد - ایرنا - رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهاباد گفت: امسال اعتبار طرح های آبخیزداری و آبخوانداری در این شهرستان در مقایسه با سال قبل سه برابر افزایش یافته و به 150 میلیارد ریال رسیده است.

100میلیون مترمکعب سیلاب توسط سازههای آبخیزداری درقم کنترل شد

قم-ایرنا-مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری قم گفت:در چند سال گذشته در بیش از 500 نقطه سازه های آبخیزداری اجرا شده است که بر اساس ارزیابی کارشناسان فنی این اداره کل بیش از 100میلیون مترمکعب از سیلابی که در بالادست حوزه های آبخیزداری روی داد،به وسیله این سازه ه

اداره منابع طبیعی سمیرم مانع ورود زود هنگام عشایر به ییلاق شد

اصفهان - ایرنا - اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سمیرم مانع ورود زود هنگام تعدادی از عشایر و تریلی های حامل دام های آنان به مراتع ییلاق این منطقه شد.

7 سد آبخیزداری طی سه ماه آینده در ماکو به بهره برداری می رسد

ارومیه - ایرنا - رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ماکو گفت: هفت سد آبخیزداری طی سه ماه آینده در این شهرستان مورد بهره برداری قرار می گیرد.