مقایسه سدسازی و آبخیزداری در کنترل سیل/ با ادغام جهاد و وزارت کشاورزی آبخیزداری به محاق رفت
مطالب مرتبط

مقایسه سدسازی و آبخیزداری در کنترل سیل/ با ادغام جهاد و وزارت کشاورزی آبخیزداری به محاق رفت

سدسازی‌های غیر اصولی خطرناک‌تر از سیل است

مدیرکل دفتر آبخیزداری و حفاظت خاک سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری با اشاره به اینکه در ایران تنها حدود ۴۰ میلیارد متر مکعب آب باید در سدها ذخیره شود، گفت: سدها راهکار کنترل سیل نیستند و نباید به بهانه کنترل سیل این کار را انجام دهیم چراکه سدسازی‌های غیر

معاون وزیر جهاد کشاورزی:اجرای طرح های آبخیزداری به 10هزار نقطه افزایش می یابد

شیراز- ایرنا- معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری گفت: هم ‌اینک از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در بیش از 6هزار نقطه کشور فعالیت‌های آبخیزداری اجرایی شده و این رقم در سال 98 به 10 هزار نقطه افزایش می‌یابد.

کنترل روان آب‌ها با ایجاد طرح‌های آبخیزداری

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گفت: ۱۰میلیارد ریال اعتبار برای اجرای ۵طرح آبخیزداری سنگی ملاتی در شهرستان چرداول اختصاص یافته است.

سدسازی بسیار بیش از نیاز کشور بوده است/ وزارت نیرو با طرح‌های آبخیزداری مخالفت می‌کند

150 سازه آبخیزداری در استان اصفهان آبگیری شد

اصفهان- ایرنا - معاون اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری اصفهان گفت: 150 سازه از طرح های آبخیزداری و آبخوان داری این استان در بارندگی های اخیر آبگیری شد که نقش مهمی در کنترل سیلاب، تغذیه سفره های زیرزمینی و کنترل رسوب داشته است.

ایجاد 234 سازه مکانیکی آبخیزداری در شهر ایلام

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام گفت: سازه های آبخیزداری نقش مهمی در جلوگیری از جاری شدن سیل و وارد آمدن خسارت به زیرساخت ها و مناطق شهری دارد.

آبگیری بندهای آبخیزداری استان اصفهان

ایرنا- اصفهان- دربارندگی های اخیر بندهای آبخیزداری استان اصفهان آبگیری شد این بند ها و سازه ها که با هدف کنترل وپخش سیلاب احداث شده ، نقش مهمی در تغذیه سفره های زیر زمینی وکنترل رسوب دارد . تصاویر مربوط به بندهای آبخیزداری در مبارکه، طالخونچه وشهرضا

آبخیزداری در گلستان 750 میلیون مترمکعب سیل را مدیریت کرد

تهران- ایرنا- مدیرکل آبخیزداری و حفاظت خاک سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور اعلام کرد: 750 میلیون مترمکعب سیل با سازه های آبخیزداری در استان گلستان مدیریت شد.

فعالیت های آبخیزداری در ۱۰ هزار نقطه کشور اجرایی می شود

شیراز _ رئیس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور از اجرای ۱۰ هزار پروژه آبخیزداری در سال جاری خبر داد.

آبخیزداری؛حلقه مفقوده سیل‌های اخیر/تعارض منافع وطرح‌های نافرجام

درحالی که آبخیزداری می تواندبه عنوان کلیدکنترل سیلاب به کارگرفته شود،تنهاحدود۳۵ درصدپروژه های آبخیزداری دربرنامه پنجم به مرحله اجرادرآمده و دربرنامه ششم نیزاعتبار کافی به آن تعلق نگرفته است.

آبخیزداری چقدر جلوی سیل را گرفت؟

بر اساس بررسی‌های انجام شده توسط سازمان جنگل‌ها بیش از 2 میلیارد مترمکعب از سیلاب‌های اخیر با اجرای فعالیت های آبخیزداری و آبخوانداری کنترل و پس از تعدیل سیلاب به درون آبخوان‌ها هدایت شده درحالی است که این عملیات در کشور مورد بی مهری قرار دارد.

100 درصد سازه های آبخیزداری استان مرکزی آبگیری شدند

اراک - ایرنا - معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: 100 درصد ظرفیت های سازه های آبخیزداری منابع طبیعی و آبخیزداری این استان آبگیری شده است.

100 درصد سازه های آبخیزداری استان مرکزی آبگیری شد

اراک - ایرنا - معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: 100 درصد ظرفیت سازه های آبخیزداری منابع طبیعی و آبخیزداری این استان آبگیری شده است.

بخش زیادی از سیلاب ها توسط بندهای آبخیزداری مهار شد

کرمانشاه- ایرنا- معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کرمانشاه گفت: در جریان وقوع سیل در بخش هایی از استان، بندهای آبخیزداری که توسط این اداره کل ایجاد شده، بخش زیادی از سیلاب ها را مهار و مانع نفوذ به داخل بسیاری از شهرها و روستاها شد.

واردات سویا بدون اجازه وزارت جهاد کشاورزی ممنوع شد

براساس اعلام معاونت توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی به گمرک ایران، واردات هرگونه «کنجاله سویا» و «دانه سویا» مشروط به کسب مجوز از وزارت جهاد کشاورزی شد.

ذخیره بارش‌های اخیر در سازه‌های آبخیزداری شهرستان رفسنجان

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان رفسنجان گفت: در بارندگی اخیر تمامی پروژه‌های آبخیزداری اداره اعم از پخش سیلاب، بندهای سنگی، سیمانی و گوراب‌ها آبگیری شده‌اند.

7 سد آبخیزداری طی سه ماه آینده در ماکو به بهره برداری می رسد

ارومیه - ایرنا - رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ماکو گفت: هفت سد آبخیزداری طی سه ماه آینده در این شهرستان مورد بهره برداری قرار می گیرد.

تب و تاب سازه‌های آبخیزداری خراسان جنوبی در پی وقوع سیلاب

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی گفت: بارندگی‌های اخیر حجم ذخیره‌سازی آب در سازه‌های آبخیزداری خراسان جنوبی را به حدود 56 میلیون مترمکعب رساند.

۲۲ هزار سازه‌ای که ناجی همدان شدند/کاهش خسارات سیل با آبخیزداری

همدان-وجود ۲۲ هزار سازه کوچک و بزرگ آبخیزداری در همدان که در بارندگی‌های فروردین ماه منجی شده و با حفظ آب و خاک مانع سیل شدند توسعه طرح‌های آبخیزداری با مشارکت مردم را موردتاکید قرار می‌دهد.