قره‌خانی: هشدار سیل، دی و بهمن 97 در کمیسیون انرژی به وزارت نیرو داده شده بود
مطالب مرتبط

قره‌خانی: هشدار سیل در دی و بهمن 97 در کمیسیون انرژی به وزارت نیرو داده شده بود

قره‌خانی: هشدار سیل، دی و بهمن 97 در کمیسیون انرژی به وزارت نیرو داده شده بود

تشکیل کمیته ای در کمیسیون انرژی به منظور روشن شدن دلایل وقوع سیل

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه عده ای از نمایندگان بر این باور بودند که مدیریت آب پشت سدها و تخلیه بخشی از آن در ماه های قبل می توانست در کاهش خسارات سیل موثر باشد گفت: کمیسیون انرژی از پاسخ های وزیر نیرو قانع نشد و قرار شد کمیته

متهم ردیف اول سیل‌های اخیر، وزیر نیرو است

رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفت: حدود ۲ ماه پیش از وقوع سیل به وزارت نیرو در این باره اعلام خطر شد اما اقدامی صورت نگرفت و بر این اساس متهم ردیف اول این وقایع وزیر نیرو و مجموعه او است.

داده‌های هواشناسی به موقع توسط وزارت نیرو تحلیل نشده است

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: داده‌های هواشناسی به موقع توسط وزارت نیرو تحلیل نشده است در حالی که سازمان هواشناسی در پیش‌بینی این بحران عملکرد خوبی داشته است.

دو ماه قبل از وقوع سیل گزارش هایی ارایه شد

تهران-ایرنا-رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: دو ماه قبل از وقوع سیل ، گزارش هایی را در باره وقوع این سیلاب به وزارت نیرو داده بودیم و تاکید داشتیم که اگر تدبیری اندیشیده نشود احتمال بروز فاجعه ملی وجود دارد.

کمیته حقیقت یاب برای رسیدگی به موضوع سیل تشکیل شد

تهران - ایرنا - سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس در تشریح نشست این کمیسیون به حضور وزیر نیرو و مدیران آب و برق خوزستان در این جلسه اشاره کرد و گفت: کمیته حقیقت یاب در کمیسیون انرژی برای رسیدگی به موضوع سیل تشکیل شد.

بهره‌مندی وزارت نیرو از دانش آژانس‌های سازمان ملل

رئیس مرکز امور اجتماعی منابع آب و انرژی وزارت نیرو، افزایش تاب‌آوری کشور در «قبل»، «حین» و «پس» از بحران سیلاب را یکی از نتایج موثر بهره‌گیری از تجربیات آژانس‌های سازمان ملل دانست

سفر مدیران وزارت نیرو و رئیس کمیسیون کشاورزی به خوزستان

نماینده مردم اهواز و باوی در مجلس از سفر مدیران ارشد وزارت نیرو و رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس به خوزستان در روز چهارشنبه خبر داد.

ضرورت تخصیص بودجه به وزارت نیرو وراه برای بازسازی راه‌های روستایی

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: لازم است بودجه کافی در اختیار وزارت نیرو و راه و شهرسازی جهت بازسازی راه‌های روستایی و لایروبی رودخانه اعطا شود.

ملکشاهی: علیه وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و نیرو شکایت می‌کنیم

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی از تنظیم شکوائیه‌ای علیه وزارت نیرو و وزارت جهاد کشاورزی در خصوص سیل لرستان خبر داد.

توضیحات وزارت نیرو در خصوص درخواست ارتقای جایگاه هواشناسی

وزارت نیرو نسبت بموضوع ارسال نامه وزیر به رئیس جمهور در خصوص سازمان هواشناسی واکنش نشان داده و توضیحاتی تکمیلی به خبرگزاری تسنیم ارسال کرده است.

وزارت نیرو نباید مجوز ساخت‌وساز در حریم رودخانه‌ها را می‌داد

نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه وزارت نیرو برخلاف وظیفه خود، اجازه ساخت‌وسازهایی را در حریم رودخانه‌ها داده است که این مسئله منجر به تشدید خسارت‌های ناشی از سیل شد.

لزوم افزایش اختیارات وزارت نیرو برای جلوگیری از خسارات سیل

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس بر افزایش اختیارات وزارت نیرو جهت جلوگیری از خسارات سیل و مدیریت بحران تاکید کرد.]]>

آمادگی وزارت نیرو برای همکاری با هیات ویژه تهیه گزارش سیلاب‌های اخیر/ هشدار به مشترکان پرمصرف آب و برق؛ به قبوض اردیبهشت ماه توجه کنید

وزیر نیرو با اشاره به تعیین هیات ویژه تهیه و تدوین گزارش سیلاب‌های اخیر گفت: وزارت نیرو با همه توان و در همه سطوح مدیریتی آماده همکاری با این هیات است و امیدواریم زودتر برنامه اجرایی این هیات اعلام شود.]]>

عضو کمیسیون انرژی پارلمان عراق: ملزم به پایبندی به تحریم‌ها علیه ایران نیستیم

عضو کمیسیون انرژی پارلمان عراق در واکنش به عدم تمدید معافیت های نفتی از سوی آمریکا گفت: واشنگتن باید بداند که عراق با ایران روابطی تجاری، اقتصادی، جغرافیایی و امنیتی دارد و از انرژی ایران بی نیاز نیست.

نارضایتی مردم آبادان از وضع آب و فاضلاب/ ناکارآمدی وزارت نیرو

آبادان - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، نارضایتی مردم آبادان از وضعیت آب و فاضلاب شهری را نتیجه ناکارآمدی وزارت نیرو دانست.

وزارت نیرو تاکنون نتوانسته سند جامع سیلاب در کشور را عملیاتی کند

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت نیرو تاکنون نتوانسته سند جامع سیلاب در کشور را عملیاتی کند.

بهره‌مندی وزارت نیرو از دانش آژانس‌های سازمان ملل در کاهش مشکلات اجتماعی پس از سیلاب/ افزایش تاب‌آوری کشور و مدیریت‌ قبل، حین و پس از بحران سیلاب

رئیس مرکز امور اجتماعی منابع آب و انرژی وزارت نیرو، افزایش تاب‌آوری کشور در "قبل"، "حین" و "پس" از بحران سیلاب را یکی از نتایج موثر بهره‌گیری از تجربیات آژانس‌های سازمان ملل دانست.]]>

عوامل تشدیدکننده صدمات سیلاب در کشور/اگر سد کرخه نبود، تلفات سیل خوزستان بیشتر می‌شد

استاد دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی با بیان اینکه وزارت نیرو باید از طرح‌های هشدار سیل استفاده کند، گفت: اگر سیستم‌های جامع هشدار سیل راه‌اندازی می‌شد، خسارت‌های سیلاب اخیر کاهش می‌یافت.