توجه به گردشگری و صنایع دستی راهگشای مسائل اقتصادی است

تهران - ایرنا - رئیس سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری با اشاره به این که ظرفیت های بسیار خوبی برای ایجاد شغل پایدار در این حوزه ها وجود دارد ،گفت: با سرمایه گذاری اندک در حوزه صنعت گردشگری و صنایع دستی می توان به این مهم دست یافت و راهگشای مسائلمطالب مرتبط

توجه به گردشگری و صنایع دستی راهگشای مسائل اقتصادی است

تهران - ایرنا - رئیس سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری با اشاره به این که ظرفیت های بسیار خوبی برای ایجاد شغل پایدار در این حوزه ها وجود دارد ،گفت: با سرمایه گذاری اندک در حوزه صنعت گردشگری و صنایع دستی می توان به این مهم دست یافت و راهگشای مسائل

اشتغال ۷۳ هزارنفر هرمزگانی در تولید صنایع دستی

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان گفت: در هرمزگان ۷۳ هزار نفر در تولید صنایع دستی فعالیت می‌کنند.

بیش از 6 میلیون دلار صنایع دستی از فارس صادر شد

شیراز-ایرنا- معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس گفت: 770 میلیارد ریال از صنایع دستی این استان در سال 97 به فروش رسیده که از این میزان 6 میلیون و 500 هزار دلار آن مربوط به صادرات این صنایع است.

ایجاد بیش از 2000 شغل در حوزه صنایع دستی چهارمحال و بختیاری

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری گفت: در سال گذشته دو هزار و 345 شغل در رشته‌های مختلف صنایع دستی این استان ایجاد شد.

برندسازی در صنایع دستی یزد بیش از پیش مورد توجه باشد

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری یزد با بیان اینکه برندسازی در صنایع دستی یزد بیش از پیش مورد توجه باشد گفت: شناخت درست از بازار و مخاطب لازمه توسعه فروش صنایع دستی یزد است.

کدام صنایع دستی کرمانشاه قابلیت صادرات دارند؟

به گفته معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان درحال حاضر تنها چهار محصول صنایع دستی کرمانشاه قابلیت صادرات دارند.

سه میلیارد ریال صنایع دستی در استان مرکزی به فروش رفت

اراک - ایرنا - معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: مسافران نوروزی امسال سه میلیارد و 550 میلیون ریال انواع سوغات و صنایع دستی از این استان خرید کردند.

2345 شغل در حوزه صنایع دستی چهارمحال و بختیاری ایجاد شد

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری گفت: 2 هزار و 345 شغل سال گذشته در رشته های صنایع دستی این استان ایجاد شد.

نمایشگاه صنایع دستی عودلاجان

صنایع دستی زیر ساخت اصلی توسعه اقتصاد گردشگری است و اختصاص بازار‌های قدیمی و محل‌های پر بازدید در این مسیر راهگشا خواهد بود

سرنوشت شغل‌های وعده داده شده در حوزه صنایع دستی و گردشگری

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و وزیر تعاون، کار و رفاع اجتماعی یک بار دیگر با موضوغ اشتغال‌زایی دیدار کردند؛ دیداری که وزیر کار درباره آن گفت: «موضوعاتی که در این جلسه مطرح شد، بسیار مهم و حیاتی است که باید به تصمیم تبدیل و هرچه زودتر عمل

کاستی های بازارچه صنایع دستی ایلام رفع می شود

ایلام - ایرنا - مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام از تخصیص 2 میلیارد ریال برای تکمیل و تجهیز بازارچه صنایع دستی شهر ایلام خبر داد و گفت: بزودی مشکلات و کاستی های این بازارچه رفع خواهد شد.

گردشگری؛ راهگشای اشتغال جوانان

همدان- ایرنا- یک مدرس دانشگاه معتقد است: توجه به حوزه گردشگری به طور قطع می تواند ظرفیت های ویژه ای را برای اشتغال جوانان ایجاد کند و اجرای طرح های گردشگری موتور محرک رونق و توسعه اشتغال جوانان باشد.

21 میلیارد ریال صنایع دستی در بوشهر فروش رفت

بوشهر- ایرنا- سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر گفت: درنوروز امسال 21میلیارد و 277 میلیون ریال محصولات صنایع دستی در این استان فروش رفت.

تسهیلات کم‌بهره برای حمایت از تولیدکنندگان صنایع دستی در اردبیل ارائه می‌شود

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: اقدامات لازم برای ارایه تسهیلات کم‌بهره برای حمایت از تولیدکنندگان صنایع دستی از محل اعتبارات اداره کل میراث فرهنگی انجام می‌شود.

خسارت ۶ و نیم میلیارد تومانی به میراث، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی/ آبگرفتگی محوطه مجموعه تاریخی مفخم بجنورد

سیل و بارندگی‌های اخیر به مجموعه میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان آسیب وارد کرده است چنانکه ۶ میلیارد و نیم میلیون تومان خسارت را متوجه این بخش کرد.]]>

صنعتگران دستی شیروان 12.5 میلیارد ریال تسهیلات گرفتند

بجنورد- ایرنا- رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شیروان گفت: 12 میلیارد و 500 میلیون ریال تسهیلات پارسال به فعالان حوزه صنایع دستی این شهرستان پرداخت شد.

بازگشت آرامش پس از سیل به جاذبه‌های مهم گردشگری کشور

تهران- ایرنا- معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی گردشگری، صنایع دستی و گردشگری گفت: تمام اماکن مهم تاریخی و طبیعی ایران در حال حاضر آماده پذیران گردشگران داخلی و خارجی هستند.

بارندگی حدود 6.5 مبلیارد ریال به میراث فرهنگی استان خسارت زد

بجنورد- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: بارندگی و جاری شدن سیل اخیر حدود 6 میلیارد و 500 میلیون ریال به کارگاه های صنایع دستی، بناها، سایت های تاریخی و زیرساخت های گردشگری این استان آسیب رسانده است.

چرا قیمت ورودی بناهای تاریخی یزد فرق می‌کند؟

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد با اشاره به توجه جدی مدیران اماکن تاریخی در ارائه خدمات گردشگری مناسب به گردشگران، از تأثیر مستقیم برآورده شدن نیاز گردشگران بر قیمت بلیط اماکن تاریخی خبر داد.

آمادگی ایران برای میزبانی مجمع شهرداران شهرهای صنایع دستی

همزمان با برگزاری پنجمین اجلاس هیئت رئیسه منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی، نماینده معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، پیشنهادهایی را در این اجلاس مطرح کرد.