طالبان جاده کابل به قندهار را در افغانستان مسدود کرد

تهران - ایرنا - رسانه های افغانستان روز یکشنبه علاوه بر بازتاب کشته شدن یک تن بر اثر وقوع دو انفجار در شهر کابل پایتخت این کشور از بسته شدن جاده دسترسی این شهر به قندهار به خاطر درگیری نیروهای دولتی با مهاجمان گروه طالبان خبر دادند.مطالب مرتبط

طالبان جاده کابل به قندهار را در افغانستان مسدود کرد

تهران - ایرنا - رسانه های افغانستان روز یکشنبه علاوه بر بازتاب کشته شدن یک تن بر اثر وقوع دو انفجار در شهر کابل پایتخت این کشور از بسته شدن جاده دسترسی این شهر به قندهار به خاطر درگیری نیروهای دولتی با مهاجمان گروه طالبان خبر دادند.

مسئول لغو نشست نمایندگان دولت افغانستان وطالبان در قطر کیست؟

کابل - ایرنا - نشستی که قرار بود پس از ماهها تلاش بین افراد اعزامی از افغانستان و نمایندگان طالبان در قطر انجام شود به دلایلی قابل پیش بینی لغو شد و در پی آن طالبان، دولت افغانستان را و افغانستان، قطر را و متقابلا میزبان نشست هم طرف افغان را مقصر معرفی می

خودروی تروریست ‌های آمریکایی در قندهار منهدم شد

سخنگوی طالبان اعلام کرد که این گروه، خودروی تروریست ‌های آمریکایی در قندهار افغانستان را منهدم کرده است.

طالبان در واکنش به فهرست کابل: نشست قطر مجلس عروسی نیست!

گروه طالبان در واکنش به انتشار فهرست نمایندگان حکومت افغانستان در نشست بین‌افغانی در قطر بار دیگر تاکید کرد که هیچ کسی در این نشست به نمایندگی از حکومت افغانستان حضور نخواهد داشت.

36 عضو گروه طالبان در «غزنی» افغانستان کشته شدند

کابل - ایرنا - سخنگوی استاندار غزنی افغانستان اعلام کرد که طی 11 عملیات هوایی نیروهای ارتش و نظامیان خارجی؛ 36 عضو گروه طالبان از جمله یکی از فرمانده مهم این گروه در این استان کشته شدند.

واکنش طالبان به تعویق نشست قطر؛ کابل با ایجاد بی‌نظمی سعی در تغییر خط مشی کنفرانس داشت

طالبان در واکنش به لغو کنفرانس بین رهبران سیاسی افغانستان و این گروه اظهار داشت که کابل بدون هماهنگی فهرست شرکت‌کنندگان در نشست را منتشر کرد و تلاش بر تغییر خط مشی این کنفرانس داشت.

نتایج نهایی انتخابات پارلمانی ولایت قندهار در جنوب افغانستان اعلام شد

در حالی که ارگ ریاست جمهوری افغانستان برای افتتاح دوره جدید کاری پارلمان این کشور تلاش می‌کند کمیسیون انتخابات افغانستان نتایج نهایی انتخابات پارلمانی ولایت قندهار را نیز اعلام کرده است.

ژنرال آمریکایی: نباید به مذاکرات آمریکا و طالبان خوشبین بود

تهران - ایرنا - ژنرال چهار ستاره آمریکایی با اشاره به رویدادهای اخیر در روند صلح افغانستان اعلام کرد که نباید به مذاکرات جاری میان آمریکا با گروه طالبان خوشبین بود زیرا تا زمانی که مذاکره با دولت کابل انجام نشوند، صلح برای افغانستان دست نیافتی خواهد بود.

مصاحبه| ارتباط مذاکرات دوحه با تمدید دولت افغانستان؛ لغو نشست قطر تاثیری بر گفت‌وگوی آمریکا و طالبان ندارد

کارشناس و آگاه امور طالبان اظهارداشت که دولت کابل مسئول لغو نشست قطر است زیرا نگران بود که این نشست زمینه را برای تشکیل «حکومت سرپرست» در این کشور فراهم کند. با این حل عدم برگزاری آن تاثیری بر گفت‌وگوهای طالبان و آمریکا ندارد.

تشدید حملات طالبان به شمال و غرب افغانستان

در حالی که دولت افغانستان برای اعزام هیئت به نشست طالبان در قطر آمادگی‌گیرد منابع خبری از تشدید حملات طالبان به ولایت‌های سرپل و فراه خبر می‌دهند.

لغو نشست دوحه چشم انداز صلح افغانستان را تیره کرد

تهران - ایرنا - لغو نشستی که قرار بود بین هیات اعزامی از کابل و نمایندگان طالبان در قطر برای پیگیری تفاهم بر سر صلح در افغانستان انجام شود، چشم انداز آینده را برای تحلیلگران تیره کرد و سبب ارایه نقدهای متفاوت شد که مطلب خبرگزاری صدای افغان یکی از آن مطالب

مواجهه «لویه جرگه مشورتی صلح» افغانستان، با تحریم

کابل - ایرنا - دولت افغانستان اعلام کرده است که برای پیشبرد روند گفت و گوی صلح با طالبان و تعیین چهارچوب خطوط اساسی و قرمز آن در نهم اردیبهشت ماه «لویه جرگه مشورتی » برگزار می کند، اما با نزدیک شدن به زمان آن مجلس بزرگان فهرست تحریم کنندگان نشست افزایش می

زخمی شدن 4 نظامی رومانیایی در جنوب افغانستان

منابع خبری اعلام کردند که بر اثر انفجار مین کنار جاده‌ای در مسیر کاروان نیروهای ناتو در ولایت قندهار 4 نظامی خارجی زخمی شدند.

تیم طالبان در مذاکرات صلح افغانستان در قطر شامل زنان هم است

سخنگوی طالبان در آستانه نشست قریب‌الوقوع بین‌الافغانی با هدف پایان دادن به جنگ در افغانستان اعلام کرد: برای نخستین بار زنان در هیأت طالبان برای مذاکرات صلح قریب‌الوقوع در قطر حضور خواهند داشت.

تیم طالبان در مذاکرات صلح افغانستان در قطر شامل زنان است

سخنگوی طالبان در آستانه نشست قریب‌الوقوع بین‌الافغانی با هدف پایان دادن به جنگ در افغانستان اعلام کرد: برای نخستین بار زنان در هیأت طالبان برای مذاکرات صلح قریب‌الوقوع در قطر حضور خواهند داشت.

ریاست جمهوری افغانستان: دولت قطر نشست دوحه با طالبان را لغو کرده است

ارگ ریاست جمهوری افغانستان اعلام کرد که دولت قطر نتوانسته شرایط حضور فهرست ارائه شده کابل را فراهم کند بنابراین نشست دوحه را لغو کرده است.

اشرف غنی: طالبان راهی جز مذاکره مستقیم با دولت افغانستان ندارد

رئیس جمهور افغانستان در دیدار با هیئت مذاکره کننده این کشور تصریح کرد، به طالبان بفهمانید که برای پایان جنگ راهی جز مذاکره مستقیم با دولت افغانستان ندارند.

طالبان: تمرکز دور بعدی مذاکرات با آمریکا بر خروج نیروهای خارجی است/با آمریکا توافق کرده‌ایم

سخنگوی سیاسی طالبان افغانستان در مصاحبه‌ای گفت، دور بعدی مذاکرات میان طالبان و آمریکا قرار است بر چارچوب زمانی برای خارج شدن همه نیروهای خارجی از افغانستان متمرکز باشد.

واکنش طالبان به فهرست 250 نفری کابل: درک کنید که این کنفرانس مراسم عروسی نیست

سخنگوی طالبان در واکنش به اعلام فهرست 250 نفری برای مذاکره با این گروه در قطر گفت که تهیه‌کنندگان فهرست درک کنند این کنفرانسی برنامه‌زیزی شده در قطر است و مراسم عروسی در هتلی در کابل نیست.

تعیین زمان ترک افغانستان محور مذاکره آتی طالبان با آمریکاست

تهران - ایرنا - سخنگوی سیاسی گروه طالبان اعلام کرد که محور گفت و گوهای بعدی نمایندگان این گروه با ماموران آمریکا ، درباره چارچوب زمانی خروج همه نیروهای خارجی از افغانستان خواهد بود.