نیروگاه‌های خورشیدی شناور در سطح آب سدها ایجاد شود

تهران- ایرنا- دبیر ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پیشنهاد کرد با توجه به بارشهای اخیر و افزایش سطح آب در سدها، نیروگاه‌های خورشیدی شناور در سطح آب سدها ایجاد شود.مطالب مرتبط

91 نیروگاه خورشیدی 1.5 مگاوات در یزد فعال است

یزد - ایرنا - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق یزد می گوید: در حال حاضر 91 نیروگاه خورشیدی با ظرفیت 1.5 مگاوات به شبکه توزیع برق استان متصل شد و در حال تولید انرژی الکتریکی است.

ساخت بزرگترین طرح نیروگاه خورشیدی کشور در فارس

ساخت بزرگترین طرح نیروگاه خورشیدی کشور امروز با حضور وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری در فارس آغاز شد .

آغاز ساخت نیروگاه برق خورشیدی در دانشگاه شیراز

ساخت نیروگاه برق خورشیدی با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فن آوری در دانشگاه شیراز آغاز شد.

ساخت نیروگاه خورشیدی 20 مگاواتی با حضور وزیر علوم آغاز شد

ساخت نیروگاه خورشیدی 20 مگاواتی دانشگاه شیراز  با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دانشکده کشاورزی و دامپزشکی  آغاز شد.

آغاز عملیات اجرایی ساخت نیروگاه خورشیدی ۲۰ مگاواتی دانشگاه شیراز

شیراز _ با حضور وزیر علوم ساخت اولین نیروگاه خورشیدی ۲۰ مگاواتی با سرمایه گذاری بخش خصوصی با سرمایه گذاری ۷۰ میلیون یورو در دانشگاه شیراز آغاز شد.

نیروگاه خورشیدی دانشگاه شیراز با سرمایه گذاری 20 میلیون یورو ساخته می شود

شیراز-ایرنا- نیروگاه خورشیدی دانشگاه شیراز با مشارکت شرکت 'ایتال لیز' کشورایتالیا و با سرمایه گذاری 20 میلیون یورو ساخته می شود.

حسن نژاد: دولت در رود ارس نیروگاه بسازد

نماینده مردم مرند و جلفا با اشاره به توافق نامه سه‌جانبه ایران، ارمنستان و آذربایجان در خصوص ایجاد نیروگاه بر روی رود ارس بیان کرد: کشورهای مقابل در حال ساخت نیروگاه هستند ولی کشور ما اقدامی نمی‌کند.

سدهای مازندران نمی شکند/ سرریز شدن سدها و پایان خشکی تالاب

ساری - بارندگی فروردین ماه و سیلاب، سدهای مازندران را در آستانه سرریز شدن قرار داده است اما متولیان امر با عنوان اینکه مردم نگران شکست سدها یا تخریب نباشند به شایعات ایجاد شده پایان دادند.

حضور پارک‌های فناوری در کنار مراکز آموزش عالی، ارتباط صنعت و دانشگاه را بهبود می‌بخشد

عملیات احداث نیروگاه ۲۰ مگاواتی خورشیدی، با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و مسئولان استان فارس در دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز، آغاز شد.

نیروگاه رامین اهواز تامین کننده برق پایدار استان خوزستان

مدیرعامل نیروگاه رامین گفت: این نیروگاه با تولید 10 میلیون و 318 هزار و 452 مگاوات ساعت انرژی برق در سال 97 توانست نقش مهمی در تامین برق مورد نیاز استان خوزستان و پایدارس شبکه سراسری برق کشور ایفا کند.]]>

سدهای لبریز، آبخوان‌های خالی

«مشکلاتی که ایجاد شده به دلیل مدیریت نامناسب سدهاست. وقتی از قبل جبهه باران‌زا در کشور پیش‌بینی می‌شود چرا طراحان و بهره‌برداران سدهای کشور حساب و کتاب دقیق نمی‌کنند که چقدر از آب سدها را باید رها کنند تا برای مردم چنین مشکلاتی ایجاد نشود؟»

آغاز پاکسازی سوخت از واحد سوم نیروگاه فوکوشیما

پاکسازی سوخت از واحد سوم نیروگاه فوکوشیما دایچی در حالی آغاز شده است که چندین سال زمان برد تا شرکت اپراتور این نیروگاه بتواند برداشتن مجموعه‌های سوختی از راکتور شماره سه را عملیاتی کند.

سپاه 303 شناور برای کمک به سیل زدگان به کار گرفت

تهران- ایرنا- فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: 303 فروند شناور سپاه در حال خدمات رسانی به سیل زدگان هستند و به‌ تناسب با کاهش آب در منطقه سیل زده ، قایق‌های «ایربوت» مستقر شده اند.

خدمات‌رسانی ۸ شناور حشدالشعبی به سیل‌زدگان خوزستان

فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: ۸ فروند شناور از سوی حشدالشعبی به ما در امدادرسانی‌ها به سیل‌زدگان کمک کردند؛ ضمن اینکه کسانی که نسبت به وجود نیروهای حشدالشعبی در خوزستان معترضند، یا ناآگاه¬ند یا وابسته به بیگانگان.]]>

آغاز عملیات خارج کردن سوخت هسته ای از نیروگاه فوکوشیما

اپراتور نیروگاه هسته‌ ای آسیب‌ دیده فوکوشیما ژاپن عملیات خارج کردن سوخت هسته ای از داخل ساختمان یکی از رئاکتورهای این نیروگاه را آغاز کرد.

راه اندازی نخستین متروی جهان که فقط با انرژی خورشیدی کار می‌کند

متروی دهلی به زودی قرار است به نخستین متروی سبز جهان تبدیل شود و فقط از انرژی خورشیدی استفاده کند.

سدها جلوی سیلاب را در تمام کشور می‌گیرند؟

عضو هیئت علمی دانشگاه نوشیروانی بابل با بیان اینکه سدها در سیلاب اخیر به دلیل جانمایی غلط در مازندران در جلوگیری از سیل اثر نداشته‌اند، گفت: احداث سدهای بزرگ در مازندران ضروری نیست.

رژه دریایی یگان های شناور، سطحی و زیرسطحی برگزار شد

رژه دریایی یگان های شناور، سطحی و زیرسطحی و هوا دریایی نداجا در آبهای خلیج فارس و دریای عمان برگزار شد.

بارندگی ها تولید برق نیروگاه های آبی را 5هزار مگاوات افزایش داد

تهران- ایرنا- معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر گفت: تولید نیروگاه های آبی کشور با توجه به بارش های اخیر حدود چهار تا پنج هزار مگاوات نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

2 نیروگاه وفرقان و آسیابک در ساوه احداث می‌شود

رئیس امور بهره‌برداری از سد الغدیر ساوه گفت: با توجه به حجم آبی موجود احداث دو نیروگاه وفرقان و آسیابک با توانایی تولید 15مگاوایت برق را در دستور کار داریم.