ایده‌های فناورانه در حوزه آب و پساب معرفی می‌شوند

تهران- ایرنا- مرکز شتاب‌دهی تخصصی حوزه آب (واتک)، ایده‌های فناورانه در حوزه آب و پساب را از بین طرح‌های ارسالی ارزیابی و معرفی می‌کند.مطالب مرتبط

ایده‌های فناورانه در حوزه آب و پساب معرفی می‌شوند

تهران- ایرنا- مرکز شتاب‌دهی تخصصی حوزه آب (واتک)، ایده‌های فناورانه در حوزه آب و پساب را از بین طرح‌های ارسالی ارزیابی و معرفی می‌کند.

اجرای ۱۰ ایده فناورانه در پل گیشا/ایجاد اولین انجمن علمی انرژی‌های تجدپذیر در وزارت علوم

رئیس کنفرانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر و تولید پراکنده ایران یکی از اهداف برگزاری این کنفرانس را افزایش ارتباطات بین المللی در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر عنوان کرد و گفت: ۱۰ ایده فناورانه نماد انرژی شهری که در مراکز تحقیقاتی پردیس فنی و مهندسی شهید عبا

رویداد ارائه نیازهای فناورانه شهرداری تهران/فراخوان به صاحبان ایده در حوزه مدیریت پسماند شهری

مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی از برگزاری اولین رویداد از سلسله رویدادهای "ارائه نیازهای فناورانه و نوآورانه شهرداری تهران"، با محوریت "مدیریت هوشمند پسماند شهری" در تاریخ 9 اردیبهشت ماه جاری خبر داد و گفت: در این رویداد شهرداری تهران 14 نیاز مهم

نمی‌توانیم برای پساب رها شده فاضلاب یزد کاری انجام دهیم

یزد ـمدیرعامل آب منطقه ای یزد با اشاره به اینکه مشکل پساب تصفیه خانه یزد عدم استفاده از آن است، گفت: پساب به سرب و روی مهدی آباد و موسسه کوثر فروخته شده و ما عملا کاری نمی توانیم انجام دهیم.

ایجاد اشتغال نیازمند آشنایی با ایده های نو است

تبریز-ایرنا- سرپرست فرمانداری شهرستان هریس گفت: برای ایجاد اشتغال در منطقه لازم است دانش آموزان از مراکز تولیدی و پارک های رشد و فناوری بازدید کرده و با ایده های نو آشنا شوند.

مُدرسان کارگاه‌های ایده‌ آزاد اسباب‌بازی معرفی شدند

تهران-ایرنا- دبیرخانه دومین رویداد ملی «ایده‌آزاد اسباب‌بازی» اسامی مدرسان و عنوان کارگاه‌های آموزشی این دوره را اعلام کرد.

حضور ۲۵ محقق سوئیسی در رویداد "ایده شو"ی حوزه حمل‌ونقل

نخستین رویداد "ایده شو"ی تخصصی بین‌المللی با محوریت حمل‌ونقل و برنامه‌ریزی شهری اصفهان، ۱۲ اردیبهشت ماه جاری به میزبانی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار می‌شود.

پساب کارخانه‌های نساجی سم‌زدایی شد

با پشتیبانی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محققان تحقیقات در زمینه حذف آلاینده‌ها از پساب کارخانه‌های نساجی را با موفقیت انجام دادند.

مراکز فنی و حرفه ای باید ایده ‌‌آفرین و ایده ‌پرور باشند

کرمانشاه- ایرنا- معاون متوسطه آموزش و پرورش استان کرمانشاه، با تاکید بر اینکه خلق ایده مهمترین عامل در پیشرفت همه جانبه است، مراکز فنی و حرفه‌ای باید ایده آفرین و ایده‌پرور باشند.

یکی جلوی موریانه‌های ارشت را بگیرد

سرپرست فرمانداری طارم گفت: مدیریت پساب‌های فرآوری زیتون از دغدغه‌های اصلی این شهرستان در حوزه محیط زیست است.

مدرسان صاحب‌نظر کارگاه‌های «ایده‌آزاد» اسباب‌بازی معرفی شدند

دبیرخانه دومین رویداد ملی ایده‌آزاد اسباب‌بازی اسامی مدرسان و عنوان کارگاه‌های آموزشی این دوره را اعلام کرد.

پشه و بوی بد تا زمان عدم استفاده از پساب فاضلاب یزد ادامه دارد

یزد ـ مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان یزد گفت: تا زمانی که پساب تصفیه خانه فاضلاب یزد مورد استفاده قرار نگیرد و آب از حالت رکود خارج نشود، مشکل پشه و بوی نامطبوع وجود خواهد داشت.

پساب‌های نفتی در سیل اخیر وارد دریا نشد/از انتقال خاک‌های رنگی هرمز جلوگیری شود

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست هرمزگان گفت: پساب نفتی به دریا انتقال پیدا نکرده و اقدامات لازم برای پاک‌سازی خاک منطقه و رودخانه فصلی در حال انجام است.

معمارتاپ، با هدف شناسایی ایده‌های نوین در معماری برگزار شد

نخستین کارگاه مسابقه معمارتاپ با هدف شناسایی استعدادها و ایده‌های نوین حوزه معماری در پردیس هنرهای زیبای دانشگاه‌ تهران برگزار شد.

آیت‌الله اعرافی:با وضع ایده‌آل مسجد از لحاظ کیفی و کمی فاصله داریم

رئیس حوزه‌های علمیه کشور گفت: با وضع ایده‌آل مسجد، از لحاظ کیفی و کمی فاصله داریم.

استفاده از پساب در صنعت باید جزو اولویت‌های استان قم باشد

قم - رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم گفت: باید استفاده از پساب فاضلاب برای صنعت به عنوان یکی از سیاست‌های اصلی استان در دستور کار قرار گیرد.

بیشتر طرح های مدیریت سبز دانشگاه ها در بخش آب است

اصفهان - ایرنا - مدیر کارگروه مدیریت سبز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: بیشترین تعداد طرح های مدیریت سبز در دانشگاه ها که تاکنون به این کارگروه معرفی و موفق به جذب بودجه شدند، در زمینه آب و پساب است.

برای استفاده از پساب تصفیه خانه یزد چاره اندیشی شود

یزد ـ مدیرکل محیط زیست استان یزد گفت: باید هرچه سریعتر برای استفاده از پساب تصفیه خانه یزد چاره اندیشی شود و تا زمان فراهم شدن زیرساختهای انتقال آن، در فضای سبز زارچ و شاهدیه استفاده شود.

متخصصان آب کشور به دنبال شیرین‌سازی آب خزر با پساب "صفر"

متخصصان آب کشور به دنبال به‌کارگیری تکنولوژی جدیدی هستند تا پساب حاصل از شیرین‌سازی آب خزر را به جای انکه دوباره وارد دریا کنند، بتوانند به صورت یک ماده خشک استحصال کرده و حتی ارزش افزوده مضاعف از آن استخراج کنند.

در خصوص ورود پساب به دریا بیش از حد نیاز درنگ کرده ایم

کلیپی در فضای مجازی منتشر، مردم نگران می‌شوند؛ روزها و هفته‌ها کلیپ موردنظر دست‌به‌دست شده، تا به دست مسئولان برسد، گاها با آن مطالب خنده‌دار ساخته و فعالیت عده‌ای از مسئولان را به سخره می‌گیرند، گاه دست به مطالبه گری می‌زنند و به دنبال یافتن مقصر می‌روند