ادبیات داستانی ایران به جنبه‌های آموزشی کم لطف است

تهران - ایرنا - نویسنده رمانی «نیست در جهان» که تجربه مواجهه قهرمان رمان با پدیده سیل را به تحریر درآورده است، گفت: در حال انجام کارهای تحقیقاتی برای نگارش قسمت دوم رمان هستم.مطالب مرتبط

ادبیات داستانی ایران به جنبه‌های آموزشی کم لطف است

تهران - ایرنا - نویسنده رمانی «نیست در جهان» که تجربه مواجهه قهرمان رمان با پدیده سیل را به تحریر درآورده است، گفت: در حال انجام کارهای تحقیقاتی برای نگارش قسمت دوم رمان هستم.

معجزه‌ای بر قامت بی‌جان ادبیات داستانی ایران

رمان«گور سفید» را برای اثبات اینکه هنوز می‌توان گاهی به معجزه‌ای از تن بی‌حرکت و بی‌ثمر شده ادبیات داستانی در ایران امید داشت، می‌تواند ستود و دوست داشت.

دوره آموزشی ادبیات، سینما و روزنامه‌نگاری برگزار می‌شود

دوره آموزشی کلاس‌های ادبیات داستانی‌، سینما و روزنامه‌نگاری توسط مجله آزما برگزار می‌شود.

بازنویسی داستانی آثار کهن فارسی برای کودکان

لیلا خیامی شاعر و نویسنده کودک و نوجوان در حال بازنویسی داستانی آثار کهن و برجسته ادبیات فارسی برای کودکان است؛ این مجموعه در قالب یک ۶ جلد منتشر می‌شود.

سرهنگی: حفظ ادبیات پایداری، حفظ مرزهای این کشور است

مرتضی سرهنگی معتقد است حفظ ادبیات پایداری مانند حفظ حدود و ثغور این کشور است. جنگ ما یک جنگ مردمی بود و ادبیات جنگ همدمی جز انسان ندارد.

از محسن فروزان تا امیر قلعه نویی؛ وقتی جنبه باخت نداریم!

در شرایطی که با نزدیک شدن به هفته‌های پایانی لیگ، تماشاگران فوتبال باید از این هیجان لذت ببرند، شروع بحث‌های پرحاشیه و بدون منبع مشخص می‌کند جنبه رقابت وجود ندارد.]]>

استاد ـ معلم واژه‌ی مناسبی برای «دکتر علی سلطانی گردفرامرزی» است

عضو هیات علمی و رییس گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه تهران «استاد معلم» را واژه‎‎ای مناسب برای دکتر «علی سلطانی گردفرامرزی» مولف کتب زبان و ادبیات فارسی، عضو دائره المعارف بزرگ اسلامی و استاد ممتاز دانشگاه تربیت معلم خواند و گفت: جامعه آموزشی و دانشگاهی

ترجمه ادبیات نمایشی ایران به زبان‌های دیگر نیازمند بودجه و حمایت است/اجرای تئاتر هر سال سخت‌تر می‌شود

بهزاد صدیقی که به تازگی نمایشنامه‌ای از او به زبان ارمنی ترجمه شده می‌گوید: ترجمه ادبیات نمایشی ایران به زبان‌های دیگر نیاز به بودجه و حمایت مالی نهادهای فرهنگی هنری کشور دارد. البته ناشران حرفه‌ای دو کشور مبدأ و مقصد هم می‌توانند نقش تأثیرگذاری در این ز

هشتمین پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت برگزار خواهد شد

تهران- ایرنا- دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای اعلام کرد: در آستانه‌ فرارسیدن روز ارتش جمهوری اسلامی ایران، هشتمین پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت با موضوع گرامیداشت یاد و خاطره‌ امیر سپهبد شهید علی صیادشیرازی برگزار می شود.

هشتمین پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت در گلزار شهدای بهشت‌زهرا برگزار می‌شود

در آستانه‌ی فرارسیدن روز ارتش جمهوری اسلامی ایران، هشتمین پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت با موضوع گرامیداشت یاد و خاطره‌ی امیر سپهد شهید علی صیادشیرازی و انتشار تقریظ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بر کتاب «در کمین گل سرخ» از سوی مؤسسه‌ی پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلام

مودی:بمب های هسته ای هند جنبه تشریفاتی ندارد

دهلی نو-ایرنا-نخست وزیر هند با بیان اینکه دیگر دهلی از تهدید هسته ای پاکستان هراسی ندارد گفت،توان هسته ای هند نیز جنبه تشریفاتی ندارد.

«حاجت‌روا»، زندگی‌نامه داستانی شهید رزهرن به بازار کتاب آمد

کتاب زندگی‌نامه داستانی شهید مدافع حرم سرهنگ دوم مرتضی زرهرن با عنوان «حاجت روا» نوشته زینب گودینی، توسط انتشارات سوره سبز منتشر شد.

رمز پیشرفت سپاه تکیه بر جنبه های دینی و ایثار است

قم - ایرنا - آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید رمز واقعی پیشرفت سپاه پاسداران را تکیه بر جنبه های دینی و ایثار و فداکاری دانست و گفت: نسل جوان سپاه دوران انقلاب و جنگ را ندیده اند و باید برای آنها این مسائل را به درستی تبیین کرد.

رمز پیشرفت سپاه تکیه بر جنبه های دینی و ایثار است

قم - ایرنا - آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید رمز واقعی پیشرفت سپاه پاسداران را تکیه بر جنبه های دینی و ایثار و فداکاری دانست و گفت: نسل جوان سپاه دوران انقلاب و جنگ را ندیده اند و باید برای آنها این مسائل را به درستی تبیین کرد.

لزوم بازنگری سرفصل‌های درسی و دوره‌های آموزشی دانشگاه شهید رجایی

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به ظرفیت‌های پراکنده آموزشی، بر استفاده از فضای مجازی برای یکپارچه کردن ظرفیت های آموزشی تاکید کرد.]]>

تحول ادبیات کردی به همت شاعر بلند آوازه مهابادی ، هیمن

امروز سی و سومین سالگرد در گذشت استاد محمدامین شیخ الاسلامی متخلص به هیمن است. شاعر ، نویسنده و مترجمی که با آثار ناب خود ، ادبیات کردی را متحول کرد.

ایران زیباست؛ دشت شقایق وحشی

با فرا رسیدن بهار و بارندگی‌های خوب در کشور، بزرگراه قم - تهران در فاصله ۲۵ کیلومتری قم شاهد رویش دشت بزرگی از شقایق وحشی است، که در نواحی مختلف ایران رشد می‌کند. این گل در ادبیات ایران با نام‌های لاله وحشی و شقایق وحشی معروف است.

ماجرای خرس قطبی‌ای که به ایران آمده!

«پوشکا» نوشته اعظم مهدوی داستانی فانتزی درباره‌ ورود یک خرس قطبی به زندگی یک دختر کوچک است که به تازگی منتشر شده است.

انتظارات از «عمران خان» برای انجام اقدامات عملی در راستای گسترس روابط با ایران

یک کارشناس مسائل بین الملل، تاکید کرد، کیفیت روابط ایران و پاکستان به شدت متأثر از عوامل ثابت و پایداری است که در سطوح ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی بر روند مناسبات دو کشور، پیامدهای دو گانه‌ای (مثبت و منفی) برجای می‌گذارد و در همین راستا تقویت جنبه‌های مثبت

تولید و ارائه ۳ درس آموزشی پیرامون مساله مهدویت

مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان در راستای رسالت خود تاکنون بیش از ۳۰ جلسه آموزشی در قالب ۳ درس آموزشی پیرامون مساله مهدویت تولید کرده است.