اراده روسای جمهوری ایران و ترکیه بر رونق روابط اقتصادی استوار است

تبریز - ایرنا - سفیر جمهوری ترکیه در تهران گفت: اراده روسای جمهوری ایران و ترکیه بر از سرگیری و رونق روابط تجاری و مناسبات اقتصادی 2 کشور با استفاده از همه امکانات موجود استوار است.مطالب مرتبط

اراده روسای جمهوری ایران و ترکیه بر رونق روابط اقتصادی استوار است

تبریز - ایرنا - سفیر جمهوری ترکیه در تهران گفت: اراده روسای جمهوری ایران و ترکیه بر از سرگیری و رونق روابط تجاری و مناسبات اقتصادی 2 کشور با استفاده از همه امکانات موجود استوار است.

سفیر ترکیه:اراده روسای ایران و ترکیه بر رونق روابط اقتصادی است

تبریز- ایرنا- سفیر جمهوری ترکیه در تهران گفت: اراده روسای جمهوری ایران و ترکیه بر از سرگیری و رونق روابط تجاری و مناسبات اقتصادی دو کشور با استفاده از همه امکانات موجود استوار است.

مقام ترکیه: روابط اقتصادی با آمریکا باید قدرتمند باشد

آنکارا- ایرنا- وزیر دارایی ترکیه گفت: روابط اقتصادی ترکیه-آمریکا باید موتور محرک روابط دو کشور بوده و همانند روابط امنیتی فی مابین قدرتمند باشد.

مصاحبه|جدی بودن مقامات ترکیه برای گسترش روابط با ایران؛ هدف‌گذاری 30 میلیارد دلاری برای مبادلات تجاری

سفیر جمهوری اسلامی ایران در آنکارا از عزم جدی مقامات ترکیه برای گسترش روابط با جمهوری اسلامی ایران و بی‌اعتنایی آنها به تحریم‌های یکجانبه آمریکا خبر داد.

تاکید ایران و ترکیه بر گسترش روابط دوجانبه

در دیدار وزیر امور خارجه کشورمان با اردوغان رئیس جمهور ترکیه، دوطرف بر گسترش روابط دوجانبه در چهارچوب توافقات بین دو کشور و تقویت روابط اقتصادی تاکید کردند.

تبریز پل ارتباطی ایران و ترکیه است

تبریز - ایرنا - استاندار آذربایجان شرقی در دیدار با سفیر ترکیه در تهران با اشاره به روابط حسنه و دیرینه دو کشور ایران و ترکیه بر گسترش مراودات و همکاری های اقتصادی تاکید کرد.

ایران و ترکیه برای تحکیم پیوندهای دوستی اراده جدی دارند

سفیر ایران در ترکیه با بیان اینکه ظریف در سفر خود با مقام‌های ترکیه رایزنی خواهد داشت، گفت: دو کشور مهم اسلامی برای تحکیم پیوندهای دوستی اراده جدی دارند.

نماینده مجلس پاکستان: نیازمند روابط قوی با ایران هستیم

اسلام آباد - ایرنا - نماینده مجلس ملی پاکستان سفر آتی عمران خان به ایران را آغاز دوران جدید در همکاری های دوستانه دو کشور خواند و گفت: برای بقای معیشت کشور و رونق اقتصادی مردم نیازمند روابط قوی با جمهوری اسلامی ایران هستیم.

توسعه روابط تجاری و بانکی ایران با سویس و ترکیه

تهران - ایرنا - رییس بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در دیدار جداگانه با سفرای کشورهای سویس و ترکیه، طرفین بر توسعه روابط بانکی و تجاری میان یکدیگر تاکید کردند.

سفیر ایران در ترکیه: تهران و آنکار برای تحکیم پیوندهای دوستی اراده جدی دارند

سفیر ایران در ترکیه با اشاره به سفر ظریف به آنکارا عنوان داشت: دو کشور مهم اسلامی برای تحکیم پیوندهای دوستی اراده جدی دارند.

سفیر: ترکیه علاقمند افزایش همکاری علمی با ایران است

تبریز- ایرنا - سفیر ترکیه در کشورمان گفت: جمهوری ترکیه در تمامی زمینه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی به ویژه در تولید علم و فناوری علاقمند همکاری بیشتر با ایران است.

دانشگاههای ایران و ترکیه پیشرو توسعه روابط

استاندار آذربایجان شرقی گفت: دانشگاه ‌های ایران و ترکیه می ‌توانند پیشرو گسترش روابط و همکاری‌ های دوجانبه در عرصه‌ های مختلف باشند.

توسعه مناسبات اقتصادی ایران و ترکیه با تدوین برنامه اقدام مشترک

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ایران به رغم تحریم‌ها در مسیر پیشرفت قرار دارد، گفت: ایران و ترکیه برنامه اقدام مشترک دارند و می‌توانند موجبات تسهیل و تسریع توسعه روابط را فراهم کنند.

موانع حقوقی در تعاملات اقتصادی ایران و آذربایجان رفع می شود

باکو - ایرنا - وزیر صنعت ، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران در جریان سفرش به جمهوری آذربایجان گفت که در این سفر دو طرف توافق کردند که هرگونه موانع حقوقی را در راه توسعه روابط اقتصادی و تعامل تجاری دو کشور برطرف کنند.

رحمانی: روابط تجاری تهران - باکو توسعه می یابد

باکو – ایرنا – 'رضا رحمانی' وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: روابط تجاری جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان امسال توسعه می باید و شاهد استفاده بیشتر از ظرفیت های همکاری اقتصادی فیمابین خواهیم بود.

کارشناس ترک: اتحاد روسیه، ایران و ترکیه ضامن امنیت در خاورمیانه و آسیای مرکزی است

کارشناس ترک معتقد است که، ترکیه، روسیه، ایران و آذربایجان می‌توانند یک اتحادیه قدرتمند اقتصادی ایجاد کنند که به عنوان یک ضامن امنیت در کل منطقه تبدیل شده و انگیزه‌ای برای توسعه و رونق آن شود.

فرازمند: روابط ایران و ترکیه به مطلبوترین سطح خود در 40 سال اخیر رسیده است

سفیر ایران در ترکیه اعلام کرد که روابط دو کشور به مطلوب‌ترین سطح چهل سال اخیر رسیده است.

گنجینه‌های فرهنگی ایران و ترکیه عاملی برای توسعه روابط است

تهران - ایرنا - رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران ،گفت: ایران و ترکیه به لحاظ فرهنگی، تاریخی و چهره ها و شخصیت های تاثیرگذار در طول تاریخ غنی هستند و این گنجینه های علمی و فرهنگی به توسعه روابط بهتر کمک خواهد کرد.

سنایی: تحریم های آمریکا تاثیری بر روابط تهران و مسکو ندارد

مسکو - ایرنا - سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه اعلام کرد: تحریم های یک جانبه آمریکا علیه ایران و روسیه تاثیری در روابط دو کشور نداشته و روابط دوجانبه نه تنها در حوزه نظامی بلکه در سایر زمینه های سیاسی، امنیتی و اقتصادی توسعه چشمگیری داشته است.

جهانگیری: ایران از حضور سرمایه گذاران ترکیه استقبال می‌کند

معاون اول رئیس جمهوری با بیان اینکه «جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه دو کشور مهم و تأثیرگذار در منطقه هستند» خاطر نشان کرد: گسترش همکاری‌های تهران و آنکارا نقش مؤثری در حل مسائل دنیای اسلام و منطقه دارد.