وزیر جهاد کشاورزی: سالانه 80 میلیارد دلار غذا در ایران تولید می‌شود

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه 85 درصد نیاز غذایی کشور در داخل تامین می شود، اعلام کرد: در ایران سالانه 80 میلیارد دلار غذا تولید می‌شود که 75 میلیارد دلار آن به مصرف داخلی می رسد.مطالب مرتبط

خودکفایی در تولید محصولات کشاورزی جلوی سوء استفاده آمریکا را می‌گیرد

وزیر اسبق کشاورزی با بیان اینکه سالانه 10 تا 15 میلیارد دلار صرف واردات محصولات کشاورزی به کشور می‌شود، گفت: برای اینکه آمریکا نتواند از ابزار ارز برای فشار آوردن به ایران استفاده کند باید این محصولات در کشور تولید شود.

سالانه 6 میلیون تن محصولات کشاورزی در استان تهران تولید می شود

تهران – ایرنا – رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران گفت: کشاورزان استان تهران سالانه 6 میلیون تن محصول کشاورزی با ارزشی بالغ بر 320 هزار میلیارد ریال تولید می کنند.

واکنش پمپئو به انتصاب فرمانده جدید سپاه/ عربستان و امارات تعهد دادند که نفت مورد نیاز بازار را تامین کنند/ تحریم‌های آمریکا مطالبه مردم ایران است

وزیر امور خارجه با تکرار گزافه‌گویی‌های مقام‌های کاخ سفید مدعی شد: قبل از اجرای تحریم‌های ما، ایران حدودا ۵۰ میلیارد دلار سالانه از فروش نفت درآمد کسب می‌کرد اما تحریم‌های نفتی باعث شد این میزان ۱۰ میلیارد دلار کاهش پیدا کند.]]>

حمایت جهاد کشاورزی از تولید کنندگان محصولات گلخانه ای

وزیر جهاد کشاورزی گفت : برای تغییر کاربری زمین های کشاورزی به گیاهان دارویی و گلخانه ای هیج محدودیت وجود ندارد .

واکنش وزیر جهاد کشاورزی به برخی دغدغه‌ها نسبت به وضعیت گندم کشور بعد از سیل‌های اخیر

وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد که در بخش گندم با وجود سیل‌های اخیر و خسارات وارد شده ما قطعا افرایش تولید را خواهیم داشت.

معاون وزیر: کمبود آب مهمترین چالش کشاورزی ایران است

تهران- ایرنا- معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور دام گفت: کمبود آب، مهمترین چالش کشاورزی کشور است که این مهم در حوزه دامپروری نیز اثرات خود را در تولید محصولات دامی نشان می دهد.

بررسی موانع تولید بخش کشاورزی در مجلس

جلسه کمیسیون کشاورزی مجلس با حضور وزیر جهاد کشاورزی برگزار شد.

ایران آماده واگذاری 50 میلیارد دلار طرح در قالب «کمربند-راه» است

پکن- ایرنا- وزیر امور اقتصادی و دارایی جمهوری اسلامی ایران گفت: ایران آمادگی دارد بیش از ۵۰ میلیارد دلار طرح و پروژه را در بخش های مختلف جهت سرمایه گذاری و تامین مالی آن در چارچوب ابتکار 'کمربند-راه' واگذار نماید.

سالانه 4.8 تن بهار نارنج از فارس به خارج صادر می شود

شیراز-ایرنا- مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: سالانه بیش از 12 تن بهار نارنج در این استان تولید می‌شود که 40 درصد آن معادل 4.8 تن به صورت خشک و فرآوری شده به خارج از کشور صادر می‌شود.

یک چهارم نارنج‌های کشور در این استان تولید می‌شود

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: سالانه بیش از 12 تن بهار نارنج در این استان تولید می‌شود که 40 درصد آن به صورت خشک و فرآوری شده به خارج از کشور صادر می‌شود.

افزایش حجم مبادلات ایران و پاکستان به 5 میلیارد دلار تا سال 2021

وزیر صنعت، معدن و تجارت سفر نخست وزیر پاکستان به ایران را بسیار مهم خواند و گفت: افزایش حجم مبادلات به 5 میلیارد دلار تا سال 2021 در چشم انداز روابط دو کشور ترسیم شده است که می تواند تاثیر قابل توجهی در روابط فی مابین بگذارد.

تولید 4 هزار و 500 تن گوشت سفید در چالوس

مدیر جهاد کشاورزی چالوس گفت : سالانه 4 هزار و 533 تن گوشت سفید در واحدهای مرغداری این شهرستان تولید می شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی قم معارفه شد

قم - ایرنا - آیین تکریم و معارفه رئیسان سابق و جدید سازمان جهاد کشاورزی قم عصر سه شنبه با حضور قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور مجلس شورای اسلامی، استاندار و شماری از مسئولان استانی در سالن همایش های شهرداری قم برگزار شد.

گزینه های مدیریت جهاد کشاورزی خراسان رضوی مشخص شده اند

مشهد- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: گزینه ها برای مدیریت سازمان جهاد کشاورزی استان به وزارت جهاد کشاورزی اعلام شده و در انتظار پاسخ وزیر هستیم.

کارخانجات صنایع لبنی اردبیل یک میلیون تن فراورده تولید کردند

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: تعداد 40 واحد کارخانه صنایع لبنی در سطح استان فعال است که سالانه بیش از یک میلیون و 250 هزار تن انواع فرآورده‌های لبنی را تولید و روانه بازار مصرف می‌کنند.

خزانه گیری ۸۵ درصد شالیزارهای مازندران/ خسارت 600 میلیارد تومانی سیل به بخش کشاورزی

رئیس جهاد کشاورزی مازندران گفت: با وجود آسیب سیل به حوزه کشاورزی اما امسال کاهش تولید در محصولات زراعی را نداریم و ۸۵ درصد شالیزارهای استان نیز خزانه گیری شده است.

خودکفایی اولویت اصلی بخش کشاورزی در سال رونق تولید است

قم - ایرنا - مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی قم گفت: خودکفایی در تولید همه محصولات راهبردی کشاورزی اولویت اصلی این بخش در سال رونق تولید است.

تحریم موجب خودکفایی محصولات کشاورزی می شود

قم - ایرنا - قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور مجلس شورای اسلامی گفت: تحریم های ظالمانه حاکمان آمریکا، موجب سرعت یافتن روند خودکفایی کشور در تولید محصولات راهبردی بخش کشاورزی می شود.

تحریم موجب خودکفایی محصولات کشاورزی می شود

قم - ایرنا - قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور مجلس شورای اسلامی گفت: تحریم های ظالمانه حاکمان آمریکا، موجب سرعت یافتن روند خودکفایی کشور در تولید محصولات راهبردی بخش کشاورزی می شود.

رئیس جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی: 290 میلیون دلار محصولات کشاورزی صادر شد

تبریز- ایرنا - رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی از صادرات 290 میلیون دلار محصولات کشاورزی از مبادی گمرکی استان در سال 1397خبر داد.