آموزه‌ سیل‌های اخیر برای ساخت و سازهای شهری

عضو هیئت علمی دانشکده معماری دانشگاه تهران با اشاره به انجام مطالعات حوضه آبریز در طرح های جامع و تفصیلی تهران، احتمال وقوع سیل در پایتخت را بسیار پایین دانست.مطالب مرتبط

آموزه‌ سیل‌های اخیر برای ساخت و سازهای شهری

عضو هیئت علمی دانشکده معماری دانشگاه تهران با اشاره به انجام مطالعات حوضه آبریز در طرح های جامع و تفصیلی تهران، احتمال وقوع سیل در پایتخت را بسیار پایین دانست.

وزارت کشور آماده همکاری برای مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز است

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با اشاره به آسیب های ناشی از سیل اخیر گفت: در برخی مناطق سیل زده شاهد ساخت و سازهای غیر مجاز در حریم و بستر رودخانه ها و مسیل ها بودیم که مشکلات زیادی را ایجاد کرد و در این راستا وزارت کشور آماده همکاری ب

ماموریت یک هیاتی قضایی برای تهیه گزارش از روند ساخت و سازهای حوزه لواسانات

سخنگوی قوه قضاییه از تشکیل هیاتی قضایی برای تهیه گزارش درباره ساخت‌و سازهای لواسان خبر داد.]]>

فراموشی اندیشه ایرانی در ساخت و سازهای شهری

وزیر راه و شهرسازی با صدور پیامی نوشت: معماری فقط شکل، فرم و روابط فضا و تناسب‌های ابعادی نیست بلکه معماری به معنای واقعی کلمه زندگی و حیات است.

جمالی نژاد: وزارت کشور آماده همکاری برای مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز است

می‌توان از آموزه مهدویت برای اصلاح وضعیت جامعه بهره برد

می‌توان از آموزه مهدویت هم در کنار دیگر آموزه‌های اسلامی برای اصلاح وضعیت جامعه‌ بهره ببریم. نباید از یاد ببریم که مشکلات کنونی ما تقصیر هر کس که باشد حل آنها بر گردن خودمان است.

ساخت وساز غیرمجاز در حریم یک اثر تاریخی در زابل تخریب می شود

زاهدان-رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری زابل گفت: با دستور استاندار سیستان وبلوچستان پیگیری برای تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم بنای تاریخی بانک ایران و انگلیس زابل انجام می شود.

تخریب ساخت و ساز غیرمجاز درحریم و بستر رودخانه مارون

دادستان بهبهان دستور قلع و قمع ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم و بستر رودخانه های این شهرستان را صادر کرد.

41 مورد ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی کرج قلع و قمع شد

کرج - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج گفت: با حکم قضایی از ابتدای سال جاری تا کنون 41 مورد ساخت و سازهای غیر مجاز در اراضی کشاورزی ماهدشت این شهرستان قلع و قمع شده است.

41 مورد ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی کرج قلع و قمع شد

کرج - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج گفت: با حکم قضایی از ابتدای سال جاری تا کنون 41 مورد ساخت و سازهای غیر مجاز در اراضی کشاورزی ماهدشت این شهرستان قلع و قمع شده است.

آیت الله سعیدی: با ساخت و سازهای غیرقانونی برخورد شود

نماینده ولی‌فقیه در استان قم با تاکید بر اینکه کارهای مختلف در نظام اسلامی باید بر اساس موازین اسلامی دنبال شود، اضافه کرد: اگر افراد بخواهند با دخالت‌های خود موجب اجرای کارهای غیراسلامی شوند باید مقابل آن‌ها ایستادگی شود، همانند برخی ساخت و سازهایی که در

آغاز ساخت ۲۵۰ واحد مسکن شهری برای اقشار کم درآمد

سرپرست عمران روستایی و مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قزوین از آغاز عملیات احداث ۲۵۰ واحد مسکن شهری برای اقشار کم درآمد استان همزمان با ابلاغ شیوه نامه آن به این نهاد خبر داد.

قم| خانواده‌ها برای تربیت فرزندان خود نسبت به آموزه‌های قرآنی اهتمام داشته باشند

مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی گفت: اگر می‌خواهیم جامعه‌ای متعهد به مبانی دینی و مأنوس با قرآن و مسجد داشته باشیم باید این آموزه‌ها را از دوران کودکی و نوجوانی به فرزندانمان بیاموزیم.

حناچی: در سیل اخیر تأثیر آموزه‌های معماری گذشتگان را دیدیم

تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز در بستر زاینده رود و آزادسازی 50 هزار مترمربع

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت: عملیات تخریب ۲۰ محوطه ساخت و ساز غیرمجاز مستقر در بستر رودخانه زاینده رود در شهر باغ بهادران روستای چم آسمان آغاز و آزادسازی اراضی آنها نیز در حال انجام است.

لزوم کنترل ساخت و سازهای غیرمجاز در حاشیه رودخانه‌های آذربایجان غربی

سرپرست معاونت هماهنگی امورعمرانی استانداری آذربایجان غربی گفت: تدابیر لازم برای رعایت نکات علمی و فنی در پروژه‌های عمرانی باید انجام شود.

دهیاری‌ها و شهرداری‌ها اجازه ساخت و ساز غیرمجاز در رودخانه‌ و مسیل‌ها را ندهند

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با اشاره به آسیب های ناشی از سیل اخیر گفت: در برخی مناطق سیل زده شاهد ساخت وسازهای غیر مجاز در حریم و بستر رودخانه ها و مسیل ها بودیم که مشکلات زیادی را ایجاد نمود و در این راستا وزارت کشور آماده همکاری با

خسارت 90 میلیارد ریالی سیل اخیر به زیرساخت‌های شهری قزوین

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری اعلام کرد: بارندگی‌ها و سیل اخیر در استان قزوین بیش از 90 میلیارد ریال خسارت به زیرساخت‌های شهری وارد کرد.

حجت‌الاسلام شهاب مرادی: مدیریت شهری فکری برای ناکارآمدی‌‌ خود داشته باشد/تقلای عامدانه برای انحراف افکارعمومی

صاحب‌نظر در حوزه مباحث اجتماعی و خانواده در واکنش به اقدام اخیر شورای شهر تهران برای نامگذاری میادین و معابر شهری، گفت: شاید این نوع رفتارها بیشتر یک عملیات روانی و تلاشی ناکام برای پوشش ناکارآمدی‌های شورای شهر و شهرداری تهران در این سالهاست.

هیات امنای هر مسجد برای ساخت مسکن در مناطق سیلزده همت کنند

قم- ایرنا- استاد برجسته حوزه علمیه قم گفت: هیات امنای هر مسجد با هماهنگی برای دریافت کمک های مردمی ، زمینه ساخت خانه های آسیب دیده در سیل اخیر کشور را فراهم کنند.