دومین نشست صلح افغانستان امروز در دوحه برگزار می‌شود

دومین کنفرانس افغانستان برای دستیابی به یک راه حل صلح‌آمیز امروز و فردا (14 و 15 آوریل) در دوحه قطر برگزار می‌شود.مطالب مرتبط

دومین نشست صلح افغانستان امروز در دوحه برگزار می‌شود

دومین کنفرانس افغانستان برای دستیابی به یک راه حل صلح‌آمیز امروز و فردا (14 و 15 آوریل) در دوحه قطر برگزار می‌شود.

نشست هیات افغانستان و طالبان در دوحه به تاخیر افتاد

تهران-ایرنا- منابع خبری امروز (پنجشنبه) اعلام کردند که نشست هیات افغانستان و طالبان در دوحه پایتخت قطر که قرار بود امروز برگزار شود، به تاخیر افتاد.

ازبکستان میزبان نشست صلح افغانستان می‌شود

تهران - ایرنا - به دنبال لغو نشست هفته جاری دوحه، امروز دوشنبه ارگ ریاست جمهوری افغانستان در بیانیه‌ای گفت، ازبکستان آماده میزبانی نشست صلح افغانستان است.

آمریکا، خواستار تسریع دولت افغانستان در برگزاری نشست دوحه شد

تهران - ایرنا- به گزارش خبرگزاری شینهوآ، وزیر امور خارجه آمریکا طی تماس تلفنی با رئیس جمهوری افغانستان با محکوم کردن حملات بهاری گروه طالبان از لغو نشست دوحه که قرار بود بین افغان ها برگزار شود،ابراز تاسف کرد و خواستار تلاش دولت افغانستان برای تسریع در بر

ریاست جمهوری افغانستان: دولت قطر نشست دوحه با طالبان را لغو کرده است

ارگ ریاست جمهوری افغانستان اعلام کرد که دولت قطر نتوانسته شرایط حضور فهرست ارائه شده کابل را فراهم کند بنابراین نشست دوحه را لغو کرده است.

"قطر نشست حکومت افغانستان با طالبان را لغو کرد"

ریاست جمهوری افغانستان گفته که حکومت قطر به دنبال نپذیرفتن فهرست مشارکت کنندگان دولت در نشست بین‌الافغانی دوحه، این نشست را لغو کرده است.

ابهام در به نتیجه رسیدن نشست آتی صلح افغانستان در دوحه

تهران - ایرنا - دولت افغانستان 250 نفر را برای مذاکره با طالبان به دوحه می فرستد موضوعی که به گفته تحلیلگران، این تعداد زیاد نمایندگان مانع از ارائه نظری واحد در مورد صلح و بی نتیجه ماندن مذاکرات خواهد شد.

افغانستان به دنبال برگزاری نشست بین الافغانی صلح در ازبکستان

پس از اینکه نشست بین‌الافغانی دوحه به دلیل ارائه فهرست جدید توسط دولت قطر لغو شد، دولت افغانستان از آمادگی مجدد ازبکستان برای میزبانی از نشست صلح این کشور خبر داد.

هیأت افغانستان در نشست دوحه با طالبان تعیین شد

یک منبع در حکومت افغانستان به بی‌بی‌سی گفته "شورای رهبری مصالحه" بعد از چندین روز رایزنی و گفت‌وگو، سرانجام فهرست شرکت‌کنندگان نشست قطر را نهایی کرده است. به گفته این منبع ۱۵۰ نفر از جمله ۴۰ زن در نشست قطر شرکت خواهند کرد.

هیأت افغانستان در نشست دوحه با طالبان تعیین شدند

یک منبع در حکومت افغانستان به بی‌بی‌سی گفته "شورای رهبری مصالحه" بعد از چندین روز رایزنی و گفت‌وگو، سرانجام فهرست شرکت‌کنندگان نشست قطر را نهایی کرده است. به گفته این منبع ۱۵۰ نفر از جمله ۴۰ زن در نشست قطر شرکت خواهند کرد.

نشست طالبان با نمایندگان دولت افغانستان در دوحه به تعویق افتاد

ابراز تأسف و ناامیدی خلیل‌زاد از لغو نشست بین افغانی در دوحه

نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان ناامیدی و تأسف خود را نسبت به فروپاشی نشست برنامه‌ریزی شده میان طالبان و گروهی از شرکت‌کنندگان افغان در قطر ابراز کرد؛ شکستی که بیانگر برخی اختلافات عمیق بوده که تلاش‌ها برای پایان دادن به جنگ افغانستان را متزلزل

روسیه، چین و آمریکا برای افغانستان در مسکو گردهم می آیند

تهران - ایرنا - دومین نشست سه جانبه آمریکا، چین و روسیه قرار است روز پنجشنبه هفته جاری با موضوع وضعیت افغانستان و دورنمای روند صلح در این کشور در مسکو برگزار شود.

دلایل لغو نشست بین‌الافغان در دوحه/ سناریوی طالبان برای انتخابات ریاست جمهوری افغانستان

نشست سه جانبه صلح افغانستان در مسکو برگزار می شود

کابل - ایرنا - یک رسانه محلی افغانستان به نقل از سفارت روسیه در کابل اعلام کرد که نشست سه جانبه صلح این کشور با حضور نمایندگان کشورهای روسیه، آمریکا و چین روز پنجشنبه این هفته در مسکو برگزار خواهد شد.

لغو نشست دوحه چشم انداز صلح افغانستان را تیره کرد

تهران - ایرنا - لغو نشستی که قرار بود بین هیات اعزامی از کابل و نمایندگان طالبان در قطر برای پیگیری تفاهم بر سر صلح در افغانستان انجام شود، چشم انداز آینده را برای تحلیلگران تیره کرد و سبب ارایه نقدهای متفاوت شد که مطلب خبرگزاری صدای افغان یکی از آن مطالب

مصاحبه| ارتباط مذاکرات دوحه با تمدید دولت افغانستان؛ لغو نشست قطر تاثیری بر گفت‌وگوی آمریکا و طالبان ندارد

کارشناس و آگاه امور طالبان اظهارداشت که دولت کابل مسئول لغو نشست قطر است زیرا نگران بود که این نشست زمینه را برای تشکیل «حکومت سرپرست» در این کشور فراهم کند. با این حل عدم برگزاری آن تاثیری بر گفت‌وگوهای طالبان و آمریکا ندارد.

سفر هیئت دولت افغانستان برای شرکت در نشست قطر به تعویق افتاد

منابع معتبر در حکومت افغانستان در گفت‌وگو با بی‌بی‌سی تایید کردند که سفر هیئت دولت افغانستان برای شرکت در نشست بین‌الافغانی قطر که قرار بود امروز (پنج‌شنبه) انجام گیرد، تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاده است.

اجرای موسیقی لرستان در سی و دومین نشست آیین آواز

سی و دومین نشست آیین آواز با حضور علاقمندان به آواز ایرانی در فرهنگسرای ارسباران برگزار شد. ]]>

مسئول لغو نشست نمایندگان دولت افغانستان وطالبان در قطر کیست؟

کابل - ایرنا - نشستی که قرار بود پس از ماهها تلاش بین افراد اعزامی از افغانستان و نمایندگان طالبان در قطر انجام شود به دلایلی قابل پیش بینی لغو شد و در پی آن طالبان، دولت افغانستان را و افغانستان، قطر را و متقابلا میزبان نشست هم طرف افغان را مقصر معرفی می