دوئل آبخیزداری با غول سیلاب

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری گفت: با توجه به وجود خشکسالی و بروز سیلاب‌ها و رواناب‌ها در کشور، ضرورت آبخیزداری و آبخوان‌داری به عنوان بهترین و علمی‌ترین روش مدیریت پایدار منابع آب بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد.مطالب مرتبط

بخش زیادی از سیلاب ها توسط بندهای آبخیزداری مهار شد

کرمانشاه- ایرنا- معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کرمانشاه گفت: در جریان وقوع سیل در بخش هایی از استان، بندهای آبخیزداری که توسط این اداره کل ایجاد شده، بخش زیادی از سیلاب ها را مهار و مانع نفوذ به داخل بسیاری از شهرها و روستاها شد.

آبخیزداری از شدت سیلاب‌ها می‌کاست

مدیر گروه منابع آب دانشکده عمران دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی​ آبخیزداری را مانع از بروز سیلاب‌های اخیر و موجب کاهش شدت آن‌ها اعلام کرد

آبخیزداری؛حلقه مفقوده سیل‌های اخیر/تعارض منافع وطرح‌های نافرجام

درحالی که آبخیزداری می تواندبه عنوان کلیدکنترل سیلاب به کارگرفته شود،تنهاحدود۳۵ درصدپروژه های آبخیزداری دربرنامه پنجم به مرحله اجرادرآمده و دربرنامه ششم نیزاعتبار کافی به آن تعلق نگرفته است.

100میلیون مترمکعب سیلاب توسط سازههای آبخیزداری درقم کنترل شد

قم-ایرنا-مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری قم گفت:در چند سال گذشته در بیش از 500 نقطه سازه های آبخیزداری اجرا شده است که بر اساس ارزیابی کارشناسان فنی این اداره کل بیش از 100میلیون مترمکعب از سیلابی که در بالادست حوزه های آبخیزداری روی داد،به وسیله این سازه ه

ذخیره بارش‌های اخیر در سازه‌های آبخیزداری شهرستان رفسنجان

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان رفسنجان گفت: در بارندگی اخیر تمامی پروژه‌های آبخیزداری اداره اعم از پخش سیلاب، بندهای سنگی، سیمانی و گوراب‌ها آبگیری شده‌اند.

سیل در آیینه آبخیزداری

وقوع سیلاب های ویرانگر در خراسان رضوی که هر از چند گاهی اتفاق می افتد و تلفات جانی و خسارت های مالی گسترده بر جا می گذارد؛ اهمیت آبخیزداری را بیش از پیش نمایان می کند.

تب و تاب سازه‌های آبخیزداری خراسان جنوبی در پی وقوع سیلاب

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی گفت: بارندگی‌های اخیر حجم ذخیره‌سازی آب در سازه‌های آبخیزداری خراسان جنوبی را به حدود 56 میلیون مترمکعب رساند.

کنترل صد میلیون مترمکعب سیلاب بالادست رودخانه قمرود

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم از اجرای طرح های آبخیزداری در 203 نقطه استان در سه سال گذشته خبر داد.

میزگرد سیلاب - 3 | اجحاف منتقدان به صنعت سدسازی/ جنگل آمازون هم جلوی سیل کرخه را نمی‌گرفت + فیلم

اگر جنگل آمازون را به عنوان بهترین فرآیند آبخیزداری جهان در حوضه کرخه قرار دهید، نمی‌توانست سیلابی با دبی 8000 تا 8800 مترمکعب بر ثانیه را مهار کند، بلکه آبخیزداری تنها می تواند قدرت سیلاب‌های بزرگ را تقلیل دهد.

ایجاد 234 سازه مکانیکی آبخیزداری در شهر ایلام

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام گفت: سازه های آبخیزداری نقش مهمی در جلوگیری از جاری شدن سیل و وارد آمدن خسارت به زیرساخت ها و مناطق شهری دارد.

کنترل روان آب‌ها با ایجاد طرح‌های آبخیزداری

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گفت: ۱۰میلیارد ریال اعتبار برای اجرای ۵طرح آبخیزداری سنگی ملاتی در شهرستان چرداول اختصاص یافته است.

آبخیزداری در گلستان 750 میلیون مترمکعب سیل را مدیریت کرد

تهران- ایرنا- مدیرکل آبخیزداری و حفاظت خاک سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور اعلام کرد: 750 میلیون مترمکعب سیل با سازه های آبخیزداری در استان گلستان مدیریت شد.

طرح‌ آبخیزداری «ده بالا» ۹۰ درصد شهر کرمان را ایمن می کند

کرمان - شهردار کرمان گفت: با اجرای طرح‌های آبخیزداری و آبخوان داری در «ده بالا» حدود ۹۰ درصد تهدید سیلاب برای شهر کرمان رفع می‌شود.

100 میلیون مترمکعب آب از پروژه های آبخیزداری خراسان رضوی استحصال شد

مشهد- ایرنا- معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی گفت: درپی بارندگی های امسال 100 میلیون متر مکعب آب از آبگیری پروژه های آبخیزداری و آبخوان داری این استان استحصال شد.

100 میلیون مترمکعب آب از پروژه های آبخیزداری خراسان رضوی استحصال شد

مشهد - ایرنا - معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی گفت: درپی بارندگی های امسال 100 میلیون متر مکعب آب از آبگیری پروژه های آبخیزداری و آبخوان داری این استان استحصال شد.

کنترل 100میلیون مترمکعب سیلاب در استان قم

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم از اجرای سازه‌های آبخیزداری در 503 نقطه در استان قم خبر داد و گفت: با اجرای این سازه‌ها بیش از یک‌صد میلیون مترمکعب از سیلابی که در بالادست حوزه‌ها اتفاق افتاد به‌وسیله این سازه‌ها تنظیم و هدایت شد.

اجرای عملیات آبخیزداری خسارت وقوع سیل در هرمزگان را کاهش داد

بندرعباس-ایرنا- معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان گفت: اجرای طرح های آبخیزداری، خسارت های وقوع سیل در بارندگی های اخیر را 50 تا 70 درصد کاهش داد.

فعالیت های آبخیزداری در ۱۰ هزار نقطه کشور اجرایی می شود

شیراز _ رئیس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور از اجرای ۱۰ هزار پروژه آبخیزداری در سال جاری خبر داد.

اجرای بیش از 503 سازه آبخیزداری برای کنترل سیلاب در قم

100 درصد سازه های آبخیزداری استان مرکزی آبگیری شدند

اراک - ایرنا - معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: 100 درصد ظرفیت های سازه های آبخیزداری منابع طبیعی و آبخیزداری این استان آبگیری شده است.